Blusos yra maži vabzdžiai be sparnų, gyvenantys iš žinduolių ir paukščių kraujo. Šie kenkėjai gali būti didelė problema tiek naminių gyvūnėlių savininkams, tiek laukiniams gyvūnams.

Šiame straipsnyje apžvelgsime, iš kur atsiranda blusos, kaip jų atsikratyti ir ką daryti, jei nuo jų užsikrėtėte jūs arba jūsų augintinis. 

Iš kur atsiranda blusos? 

Blusos dažniausiai veisiasi šiltoje, drėgnoje aplinkoje – pavyzdžiui, gyvūno kailyje ar žmogaus pataluose. Šie vabzdžiai taip pat gali gyventi drabužiuose, kilimuose ir kituose audiniuose. Kai blusa įkanda savo šeimininkui, ji suleidžia jiems seilių, kurios kai kuriems žmonėms gali sukelti alerginę reakciją, pasireiškiančią niežėjimu. 

Kaip naikinti blusas? 

blusosYra keletas būdų, kaip naikinti blusas, įskaitant insekticidų purškalus, dūminės priemones ar miltelius. Taip pat galite gydyti savo augintinį specialiu šampūnu ar antkakliu, kuriame yra insekticidų. Jei jūsų namuose yra blusų, turėsite reguliariai siurbti ir skalbti visą patalynę bei drabužius karštu vandeniu.

Taip pat galbūt norėsite pasamdyti profesionalų naikintoją, kad visam laikui jų atsikratytumėte. Geriausia būtų laikyti prevencinių priemonių t.y. nesudaryti sąlygų jų veisimuisi. Geriausia priemonė jų išvengti – laikytis namų higienos bei kruopščiai prižiūrėti augintį.

Ką daryti, jei esu užsikrėtęs blusomis? 

Jei jums įkando blusa, aplink įkandimo vietą greičiausiai pajusite stiprų niežulį ir paraudimą. Taip pat gali atsirasti dilgėlinė, pasunkėti kvėpavimas arba veido ar gerklės patinimas, jei esate alergiškas blusų seilėms. Pasireiškus išvardintiems simptomams nėra reikalo kažko laukti – geriausia būtų tučtuojau kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Blusų įkandimų gydymui paprastai naudojami nereceptiniai antihistamininiai vaistai arba kortikosteroidai, siekiant sumažinti niežulį ir uždegimą. Sunkiais atvejais gali prireikti gydytis ligoninėje. 

Blusos gali būti didelė problema tiek naminiams gyvūnėliams, tiek žmonėms. Šie kenkėjai lengvai plinta ir kai kuriems žmonėms gali sukelti alerginę reakciją. Jei manote, kad turite blusų, svarbu greitai imtis veiksmų, kad jų atsikratytumėte.  

Yra keletas būdų, kaip tai padaryti, įskaitant specialių šampūnų ar antkaklio naudojimą jūsų augintiniui, purškimą insekticidais aplink namus arba profesionalaus naikintojo samdymą.

Jei jums įkando blusa, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, nes gydymas paprastai reikalingas tokiems simptomams kaip stiprus niežulys ir paraudimas įkandimo vietoje palengvinti.