Cinamonas yra prieskonis, kuris šimtmečius buvo naudojamas tradicinėje medicinoje. Jis gaunamas iš cinamono medžių vidinės žievės ir ilgą laiką naudojamas ajurvedoje ir kinų medicinoje. 

Ši priemonė naudojama įvairioms ligoms gydyti, įskaitant skrandžio sutrikimus, viduriavimą ir pykinimą. Jis taip pat turi antioksidacinių, priešuždegiminių ir antimikrobinių savybių. Tačiau, ką mokslas sako apie cinamono naudą sveikatai? Pažiūrėkime atidžiau. 

Cinamonas turi antioksidacinių savybių 

cinamonasAntioksidantai yra maistinės medžiagos, kurios pašalina kenksmingus toksinus, vadinamus laisvaisiais radikalais, kurie gali pažeisti ląsteles ir sukelti lėtines ligas. Tai yra geras antioksidantų, įskaitant polifenolius ir flavonoidus, šaltinis. Įrodyta, kad šie antioksidantai apsaugo ląsteles nuo pažeidimų, mažina uždegimą ir stiprina imunitetą. 

Gali padėti sumažinti cukraus kiekį kraujyje 

Vienas iš labiausiai žinomų cinamono privalumų sveikatai yra jo gebėjimas sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Keletas tyrimų rodo, kad cinamonas gali padėti pagerinti jautrumą insulinui ir sumažinti cukraus kiekį kraujyje iki 29%. Be to, jis gali padėti sumažinti cukraus kiekį kraujyje nevalgius žmonėms, sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu. 

Cinamonas gali padėti sumažinti uždegimus 

Jis turi priešuždegiminių savybių, kurios gali padėti sumažinti patinimą ir skausmą. Tiesą sakant, vienas tyrimas parodė, kad cinamono vartojimas buvo susijęs su C reaktyvaus baltymo (CRP), uždegimo žymens, sumažėjimu. Be to, kitame tyrime nustatyta, kad cinamono ekstraktas galėjo sumažinti priešuždegiminius citokinus gaubtinės žarnos vėžio ląstelėse. 

Kaip išsirinkti cinamoną? 

Cinamonas yra prieskonis, gaunamas iš cinamono vidinės žievės. Jis naudojamas saldžiuose ir pikantiškuose patiekaluose ir yra žinomas dėl savo šilto, saldaus skonio. Yra dvi pagrindinės cinamono rūšys: Ceilono ir Cassia cinamonas.  

Ceilono cinamonas yra brangesnis ir saldesnio bei subtilesnio skonio. Cassia cinamonas yra labiau paplitęs ir turi stiprų, aštrų skonį. Rinkdamiesi cinamoną apsvarstykite, kam jį naudosite.  

Šis prieskonis turi daug galimos naudos sveikatai, įskaitant uždegimo mažinimą, cukraus kiekio kraujyje mažinimą ir antioksidacinę apsaugą. Be abejo, norint įrodyti šiuos poveikius, būtina atlikti išsamesnę analizę, paremta moksliniais tyrimais. 

Jei norite išbandyti cinamono naudą sveikatai, pirmiausia pasitarkite su gydytoju arba dietologu. Taip pat galite jį įtraukti į savo racioną įtraukdami į receptus arba pabarstydami ant maisto. Tiesiog nepamirškite nepersistengti – cinamone vis dar yra daug kalorijų ir, jei vartojama dideliais kiekiais, jis gali sukelti neigiamą poveikį.