Individualią veiklą šiuo metu gali vykdyti ir nepilnamečiai asmenys. Tačiau besidomintiems savarankiška veikla, o ypač buhalterine apskaita, reikėtų žinoti tai, kad kiekvienas savarankiškas žmogus savo veiklos apskaitą gali vesti pats.

buhalterine apskaita

Individuali veikla tuo ir pasižymi, kad asmenys yra nepriklausomi ir patys atsako už savo veiklą bei apskaitos vedimą. Bet, jeigu jus domina buhalterinės apskaitos vedimas individualios veiklos pagrindu, tai tikrai turėtumėte atsižvelgti į visus keliamus reikalavimus. Nes ši veikla, skirtingai nuo kitų, gali būti vykdoma ne visų asmenų. Tai reiškia, kad buhalterinės apskaitos paslaugas teikti gali tie fiziniai asmenys, kurie atitinka buhalterinės apskaitos įstatymo keliamus reikalavimus.

Buhalteris užsiimdamas buhalterine apskaita turi draustis civilinės atsakomybės draudimu

Jeigu galvojate, kad pakaks įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą tam, kad galėtumėte teikti buhalterinės apskaitos paslaugas, tai tikrai labai klystate. Kiekvienas būsimas buhalteris privalo turėti draudimą, kurio suma būtų ne mažesnė nei 2900 eurų. Būtina akcentuoti, kad šis draudimas turi galioti visą laikotarpį, kuomet verčiamasi buhalterinėmis paslaugomis. Be kita ko, reikia paminėti, kad buhalteriams taikomas ir LR buhalterinės apskaitos įstatymas, kuris aiškiai apibrėžia ir vyriausiojo buhalterio sąvoką.

Vyriausiojo buhalterio paslaugas gali teikti tik tie, kurie turi reikiamą išsilavinimą.

Šių paslaugų teikimui būtina tinkamas išsilavinimas. Pavyzdžiui, programuotojai gali teikti programavimo paslaugas neturėdami aukštojo išsilavinimo, o buhalterinė apskaita tokiu būdu negali būti vedama t.y. vyriausiojo buhalterio paslaugas teikti gali tik aukštąjį išsilavinimą turinys asmenys. Be abejo, jūsų turimas išsilavinimas turi būti susijęs su buhalterinės paskaitos paslaugomis.

Jeigu ketinate verstis buhalterine apskaita, tai jums ko gero vieninteliam atsiras papildomos išlaidos veiklos pradžioje. Nes kaip minėjau, jums teks įsigyti civilinės atsakomybės draudimą. Taip pat pravartu žinoti, kad vykdant buhalterinės apskaitos vedimo veiklą reikės mokėti ir įprastus individualios veiklos mokesčius, kurie pasižymi tuo, jog buhalteriams reikia mokėti maksimalų 15 procentų GPM tarifą, nes ši veikla yra priskiriama prie laisvųjų profesijų. Savarankiškai vykdantys buhalterinės apskaitos veiklą viską registruoja kaip ir visi – pateikia individualios veiklos registracijos formą internetu ir tiek.

Sending
User Review
5 (1 vote)