Jeigu planuojate užsiimti prekyba internetu, jums nereikėtų baimintis dėl elektroninės parduotuvės įteisinimo, nes dabar ją galite atidaryti ir su individualios veiklos pažyma. Norintiems pradėti prekiauti kažkokiais daiktais, pirmiausia reikėtų pasidomėti individualios veikos ypatumais bei kitais teisiniais klausimais. Internetines parduotuves atidarantys asmenys ne visada iki galo išsiaiškina svarbiausius niuansus – jų yra tikrai ne vienas. Žemiau pateikiu visą svarbiausią informaciją planuojantiems užsiimti el. prekyba.

El. parduotuvės turi vesti buhalterinę apskaitą.

Turbūt daugiausiai klausimų kyla dėl apskaitos vedimo? – ji yra pati lengviausia, nes šiuo atveju jums reikės tik pildyti gyventojo individualios veiklos pajamų – išlaidų apskaitos žurnalą bei klientams turėsite pateikti sąskaitas faktūras. Tai bus jūsų visa internetinės parduotuvės buhalterinė apskaita.

Internetinės parduotuvės moka tik 5 procentų GPM tarifą.

Turite žinoti, kad e-parduotuvės gauna ir mažesnį pajamų mokesčio tarifą. Pagal individualią veiklą jums bus taikomas tik 5 procentų tarifas – jis taikomas visai prekybai, nes tai nėra laisvoji profesija. Visus mokesčius, kurie bus skirti plėtojant el. parduotuvę, rasite čia.

Inventorizacija nėra tokia sudėtinga, kaip gali atrodyti.

Būtina žinoti, kad per mokestinius metus neparduotos prekės gali būti perkeliamos į kitus metus. Jums tokiu atveju reikėtų atlikti turimų prekių inventorizaciją. Jums reikės surašyti tik laisvos formos aktą ir tiek. Kaip jį išrašyti – sužinosite čia.

Svarbiausia informacija norintiems prekiauti internetu:

  • Registruojant individualią veiklą, jums reikės EVRK kodo, o internetinei parduotuvei priskiriamas šis: 479100 – „užsakomasis pardavimas paštu arba internetu”. Kaip įregistruoti IV galite sužinoti čia.
  • Jeigu per paskutinius 12 mėnesių įsigysite prekių būtent iš Europos Sąjungos šalių už daugiau nei 14 000 eurų, turėsite registruotis PVM mokėtojais ir tada reikės išrašinėti jau PVM sąskaitas faktūras. Tas pats taikoma užsiimant tarpininkavimu (perkant iš sportsdirect ar kt.).
  • El. parduotuvės išlaidomis galite laikyti ir pristatymo išlaidas, pakavimo išlaidas, prekių įsigijimo išlaidas, reklamą ir kt.
  • Individualioje veikoje galioja visi įstatymai, todėl turėsite laikytis ir vartotojų teisių įstatymo, kuriame apibrėžiamos ir pinigų grąžinimo garantijos.
  • Norint gauti pirkėjų asmeninius duomenis, jums bus būtina gauti duomenų valdytojo statusą iš asmens duomenų apsaugos inspekcijos.
  • Jeigu per paskutinius metus jūsų pajamos viršys 45 000 eurų sumą, jums reikės registruotis PVM mokėtoju.

Jeigu turite kažkokių papildomų klausimų dėl e-parduotuvės įteisinimo, kreipkitės el. paštu: [email protected]

Sending
User Review
5 (1 vote)