Lietuvoje euro monetos nėra įkainojamos vienodai – to niekada nebuvo ir kitose euro zonos šalyse. Kiekvienas kolekcininkas gali patvirtinti, kad proginės eurų monetos turi ir skirtingą vertę, tad kai kurias siūloma tiesiog pasilikti sau, nes ateityje galbūt jų vertė kaip reikiant kils. Čia labiausiai reikėtų akcentuoti 2 eurų monetas – jos yra bene dažniausiai renkamos visų kolekcininkų – ne tik Lietuvos. 2 eurų monetas renka ir kitų šalių gyventojai, tačiau sąlygos įsigyti progines bei kolekcines monetas iš kitų šalių yra gana sudėtingos. Nes tik paskelbus apie išleidimo datą, jos yra užsakomos iš anksto. Taip pat ir Lietuvos bankas skelbia informaciją apie numatomas išleisti progines bei kolekcionavimui skirtas monetas. Daugiausia dėmesio turėtumėte skirti toms 2 eurų monetoms, kurios išleidžiamos mažu tiražu.

Kolekcionuojant retas eurų monetas, itin svarbi ir jų būklė.

Numizmatai teigia, kad vertingiausios monetos yra būtent BU ir Proof kokybės. Monetos su sertifikatais bei specialiomis dėžutėmis yra geriau išlaikomos, tuo labiau, kad tokiu būdu yra nustatomas ir jų autentiškumas. Lietuvos bankas, išleisdamas progines bei kolekcines monetas, taip pat dalį jų išleidžia su sertifikatais bei dėžutėmis.

Kuo mažesnis tiražas, tuo moneta vertingesnė.

euro monetosDidžiausią įtaką 2 eurų monetų kainai daro būtent išleidimo tiražas, šalis bei proga. Jeigu jūs įsigysite 2 eurų monetą, kuri bus platinama itin mažu tiražu, turbūt net ir po kelių metų jos kaina kils aukštyn. Žinoma, čia taip pat reikia atkreipti dėmesį ir į šalį, kuri išleidžia tą monetą. Bene vertingiausios 2 eurų monetos yra išleidžiamos tų šalių, kurių gyventojų populiacija yra mažiausia, ir kurių proginės monetos yra išleidžiamos itin mažu tiražu. Tai būtų Malta, Monakas, Liuksemburgas, San Marinas, Kipras ir kt.  Pavyzdžiui, 2007 metais Monake buvo išleista 2 eurų proginė moneta, skirta paminėti Princesės Grace Kelly 25 metų mirties sukaktį. Ši moneta buvo išleista 20 000 monetų tiražu, o dabar vienos tokios monetos kaina siekia net 1450 eurų! Kolekcionuojant 2 eurų monetas, visada verta atkreipti dėmesį į tiražą bei monetos išleidimo progą – tai gali daryti įtaką kainos šuoliui ateityje.

Kolekcionuojant retas euro monetas, mažiausias dėmesys skiriamas mažesnės vertės monetoms.

Būtent 2 eurų monetos sulaukia didesnio kolekcininkų dėmesio, todėl 1, 2, 5, 10, 20, 50 centų bei vieno euro monetos retai kada leidžiamos kažkokiomis progomis. Jeigu jūsų turimos monetos tiražas siekia 1 000 000, tokia moneta ateityje sunkiai pakels savo vertę. Tačiau, jeigu jums patinka kolekcionuoti monetas, internete rasite ir specialių el. parduotuvių – jos siūlo praktiškai visų šalių 2 eurų monetas.

Sending
User Review
5 (1 vote)