Filmus platinantys asmenys dažniausiai lieka nenubausti teisėsaugos, o juk Lietuvos įstatymai aiškiai apibrėžia, kad piratinės produkcijos platinimas yra draudžiamas. Bet, kodėl vis dar yra tiek daug filmus internetu leidžiančių žiūrėti portalų? Atsakymas yra paprastas – įstatymus apeiti nėra sudėtinga.

filmai

Kaip viskas vyksta?

Nors spaudoje buvo kelis straipsniai, kaip kai kurie lietuviai buvo sučiupti su filmų platinimu, tai nereiškia, kad tam atėjo galas. Kaip manote, kaip sugebėjo tie žmogeliai pakliūti į teisėsaugos rankas? Viskas paprasta – jie net nebandė saugotis ir nebandė apeiti įstatymų.

Kaip įstatymus apeina kiti filmus platinantys tinklapiai?

Pirmiausia, tie platintojai, kurie buvo sučiupti ir nubausti didelėmis baudomis, buvo sugauti dėl to, jog viską talpino lietuviškuose hostinguose bei serveriuose, o esant bukumo pertekliui, jie dar sugalvojo, jog jiems kuo puikiausiai tiks lietuviškas domenas, kurio savininką duomenų registras pateikia viešai. Tad, pradžia paprasta – interneto svetainė, kuri talpinama ne po lietuvišku domenu, yra sunkiau sugaunama. Tas domenas dažniausiai registruojama net ne Lietuvoje.

Serveriai bei hostingas yra sekanti apsauga.

Svetainės, kurios leidžia žiūrėti filmus internetu, talpinamos net nelietuviškuose hostinguose, o tuose, kur filmų platinimas nėra draudžiamas. Tai reiškia, kad filmai talpinami tose šalyse, kur nėra jokių įstatymų draudžiančių tai daryti. Galvojate – bet juk svetainės administratorius tai yra lietuvis? Taip, būtent todėl sunku ir susekti viską. Žmogus naudoja nelietuvišką domeną, jį registruoja su anonimiškumo galimybe, svetainė talpinama ten, kur prieigos prie asmens duomenų nėra, todėl tapatybės nustatyti teisėsaugai nepavyksta.

Taip kaip išvengiama atsakomybės?

Trumpai tariant, jeigu asmuo nėra žinomas, ir nėra žinoma, jog tai lietuvis, tai teisėsauga į tai numoja ranka, nebent jai padėtų tretieji asmenys, kurie turi duomenų apie nelegalią veiklą.

Ar žmonės, žiūrintys filmus internetu, elgiasi neteisėtai?

 Ir taip, ir ne. Paprasčiausiai, Lietuvoje nėra tokio įstatymo, kuris įpareigotų interneto vartotoją tikrinti ar tinklapis turi licenciją ar leidimus tam tikrų filmų platinimui, tad tokiu atveju, vartotojai neneša jokios atsakomybės, tuo labiau, kad yra ir legalius filmus internetu leidžiančių žiūrėti svetainių.

Palikite komentarą

Your email address will not be published