Fizinio asmens bankrotas, kaip ir kitos bankroto procedūros – yra sudėtingos. Lietuvoje kiekvienas fizinis asmuo gali bankrutuoti tik esant tam tikram reikalavimų įgyvendinimui. Pirmiausia, bankroto procedūrai reikia pasiruošti iš anksto, tuo labiau – teks daug laiko skirti įrodinėjimui, jog bankrutuojate pagrįstai. Negalvokite, kad jūs galite iškelti bankrotą tuo atveju, jeigu turite vos poros tūkstančių eurų kreditus ir kitus įsipareigojimus – bankroto bylos iškėlimo atveju bus reikalinga visa informacija, o taip pat jūs turėsite atitikti fizinių asmenų bankroto įstatyme keliamus reikalavimus. Ką reikia žinoti, norint fiziniams asmenims bankrutuoti Lietuvoje?

Bankrotą gali skelbti tas fizinis asmuo, kuris yra nemokus.

Ne jūs sprendžiate ar esate mokus ar ne – nemokių asmenų sąvoką apibrėžia tas pats bankroto įstatymas. Jame aiškiai yra nurodyta, kad nemokus asmuo yra tas, kurio visi skoliniai įsipareigojimų terminai yra suėję. Tai reiškia, kad jeigu paskolos, kredito, lizingo paslaugos terminas dar nėra suėjęs t.y. jūs dar tebemokate įmokas, jūs negalite kelti bankroto bylos. Taip pat nemokaus asmens sąvoka pabrėžia, kad jūsų skoliniai įsipareigojimai taip pat turi sudaryti tam tikrą sumą. Šiuo atveju ta suma yra 25 MMA (minimalūs mėnesiniai atlyginimai). Šiuo metu MMA yra lygus 325 EUR. Tai reiškia, kad jau suėjus visų įsipareigojimų terminams, jūsų įsiskolinimų suma turi būti nemažesnė nei 8125 eurai. Nuo šios sumos galima skelbti bankrotą, aišku – atitikus ir kitus reikalavimus.

Visos baudos už administracinius pažeidimus, žalos atlyginimas, alimentų mokėjimas – negali būti nurašomas bankroto metu.

fizinio asmens bankrotasJeigu jūs galvojate, kad dėl turimų baudų ar kitų minėtų įsipareigojimų jūs galite bankrutuoti – klystate. Bankroto įstatymas aiškiai pabrėžia, kokie įsipareigojimai negali būti anuliuojami bankroto iškėlimo metu. Atlyginti žalą už savo padarytus neteisėtus veiksmus vis tiek privalėsite. Taip pat svarbu pabrėžti, kad jeigu jūs nemokus tapote nesąžiningais būdais – bankroto kelti negalite net jeigu ir pasiekiate minėtą sumą.

Norint bankrutuoti, jūs turėsite pateikti visą svarbiausią informaciją apie savo turtą.

Bankroto bylos metu, jūs turėsite pateikti visą informaciją apie savo turimą turtą – banko sąskaitose esančius pinigus, turimus vertybinius popierius, juvelyrinius dirbinius, transportą, nekilnojamąjį turtą ir kt. Labai kruopščiai teks viską paskaičiuoti, ir jeigu vis dėlto jūs tas skolas iš turimo turto galite padengti, ko gero bus atmesta jūsų iškelta bankroto byla. Jūs teismui turėsite įrodyti, jog neturite galimybių padengti turimų įsiskolinimų.

Norint iškelti bankroto bylą, būtina visus kreditorius raštu apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš mėnesį.

Jeigu ketinate bankrutuoti, jūs privalote visus kreditorius ir paslaugų teikėjus, kuriems esate skolingi, informuoti raštiškai. Tas informavimas turi būti atliekamas laiku – teismui teks pateikti ir informavimo raštų kopijas.

Bankrutuoti Lietuvoje gali ne kiekvienas. Todėl visi galvojantys, kad tokia procedūra galėtų pagerinti savo situaciją, pirmiau turėtų kruopščiai išnagrinėti bankroto įstatymo keliamus reikalavimus – jų yra gerokai daugiau nei šiame straipsnyje.

Palikite komentarą

Your email address will not be published