Greitieji kreditai kenkia asmenų finansinei padėčiai? Greitųjų paskolų populiarumas Lietuvoje kiekvienais metais tik auga. Tą galime pastebėti iš Lietuvos banko pateikiamų metinių ataskaitų. Metai iš metų paimtų paskolų skaičius tik auga, o ir siūlomos sąlygos, visų nuostabai, tik gerėja. Galbūt tai yra ir dėl to, kad daugelis lietuviškų kredito bendrovių stipriai konkuruoja tarpusavyje.

O bene geriausias būdas prisitraukti naują klientą – pasiūlyti puikias sąlygas bei lankstų įmokų mokėjimo planą. Viskas skamba labai gerai, bet ar tikrai greitieji kreditai neturi jokio žalingo poveikio?

Greitieji kreditai internetu gali būti suteikiami labai greitai

Kaip žinia, nemaža dalis lietuvių labai neigiamai žiūri į greitąsias paskolas. Tai yra dėl to, kad reikalavimai kreipiantis dėl šio tipo paskolų nėra dideli, todėl bene kiekvienas norintis gali jas gauti. Mūsų akimis, tai viena iš didžiausių problemų, kadangi paskolos bedarbiams ne dažnai, bet vis dar yra išduodamos. Tai verčia susimąstyti, iš kokių gi pinigų šias paskolas bedarbiai planuoja grąžinti? Įprastai asmenys paėmę paskolas sugeba jas grąžinti vien dėl to, kad turi pastovias pajamas, kurias gauna kiekvieną mėnesį. Tačiau jei jų neturite – iš ko susimokėsite? Žinoma, dažniausiai kreditoriai tokiems asmenims teikia paskolas su tam tikru užstatu. Tokioje situacijoje užstatas veikia tarsi saugumo garantas, kuris užtikrins, kad pasiskolinęs asmuo turėtų motyvaciją paskolą grąžinti. Priešingu atveju, neįvykdžius sąlygų, užstatas yra negrąžinamas.

Greitieji kreditai rodo asmenų finansinį neraštingumą

Taip pat turime pastebėti, kad greitieji kreditai yra pasiekiami ir jauniems žmonėms. Tokie asmenys, mūsų nuomone, neturi pakankamai finansinių žinių, ko pasekoje pridaro netinkamų sprendimų. Aišku, visi mes galime patekti į netikėtus finansinius nemalonumus, tačiau galime drąsiai teigti, jog tai yra kur kas retesnis reiškinys tarp vyresnio amžiaus piliečių. Paprastas paaiškinimas – šie turi daugiau patirties, taip pat atskiria protingus sprendimus nuo neapgalvotų, kas jiems leidžia neįkristi į skolų liūną.

Taigi, ar iš tiesų verta?

Taigi, kaip matote, greitieji kreditai nėra nei teigiamas, nei labai neigiamas finansinis sprendimas. Viskas labai priklauso nuo jūsų pačių ir nuo situacijos, kurioje jūs esate. Reikia suprasti, kad atsakingai skolinantis bet kuriai paskolai, galima išvengti išties daug nemalonumų, susijusių su pinigais.