Individualios veiklos nutraukimo procedūra yra gerokai paprastesnė nei norint uždaryti įmonę. Kiekvienas asmuo individualią veiklą gali įregistruoti internetu, bet būtina pabrėžti, kad lygiai tokia pati procedūra yra taikoma ir nutraukiant veiklą. Jūs tai padaryti galite užpildžius tą pačią formą, tik tada jau tenka pažymėti, kad veikla yra nutraukiama. Pildydami formą, jūs galite nurodyti nuo kokios dienos veiklos jau nebevykdysite. Išregistravus individualią veiklą, lieka tik kelios standartinės procedūros, kurių nevalia pamiršti.

Nutraukus individualią veiklą, apskaitos žurnalas ir visa kita dokumentacija privalo būti laikoma 10 metų.
Jeigu nutraukiate individualią veiklą, tai visus turimus apskaitos dokumentus privalote saugoti 10 metų. Į apskaitą įeina viskas: apskaitos žurnalas, sąskaitos faktūros, išlaidas pagrindžiantys dokumentai ir t.t. Saugojimas reikalingas tam, kad net ir nutraukus veikla, VMI galėtų patikrinti jūsų apskaitą. Taip, jeigu nutraukėte veiklą, mokesčių inspekcija vis tiek per tą laiką gali atlikti patikrinimą.

Po veiklos nutraukimo, nepamirškite, kad turite sulaukti pajamų deklaracijos pateikimo dienos.

Nutraukus veiklą, asmuo vis tiek turės pateikti metinę pajamų mokesčio deklaraciją. Jums reikės ją pateikti ir nurodyti individualios veiklos vykdymo datą. Nesvarbu ar jūs per tą laiką gavote pajamų ar ne, deklaraciją pateikti vis tiek privalėsite.

Mokesčius sumokėti galite ir sulaukus deklaracijos pateikimo.

individualios veiklos nutraukimasPo veiklos nutraukimo, jums nereikia iškart mokėti visų būsimų mokesčių. Juos jūs galite sumokėti įprasta tvarka. Tai reiškia, kad jeigu dar šiemet nutraukėte veiklą, tai mokesčius už šiuos mokestinius metus jūs galėsite sumokėti sekančiais metais, po deklaracijos pateikimo.

Nutraukus veiklą, jūsų apskaitos žurnale gali likti ir nuostoliai.

Įprastai, vykdant individualią veiklą, per mokestinius metus negali susidaryti tokios išlaidos (leidžiami atskaitymai), kurie būtų didesni nei pajamos – tam atliekamas nuostolių ar prekių perkėlimas į kitus metus. Būtent veiklos nutraukimas yra ta išimtis, kai apskaitoje galima nurodyti nuostolius.

Sending
User Review
5 (1 vote)