Norint užsiimti kažkokia veikla kartu su kitais žmonėmis, nereikia iškart kaupti kapitalo ir registruoti įmonės, nes jungtinės veiklos sutartis – paprastesnis pasirinkimas. Jungtinės veiklos sutartis leidžia dirbti kartu keliems žmonėms arba įmonėms.

Jeigu jūs norite bendradarbiauti su kažkokiu asmeniu ir paskui norėsite dalintis gautu pelnu, tai jums geriausia būtų tarpusavyje sudaryti tokią sutartį. Sutartis gali būti dvišalė arba daugiašalė – joje nurodomi visi asmenys, kurie dirba kartu, apjungia savo darbą, kompetenciją, išteklius ir t.t. Tokia sutartis neretai sudaroma ir tarp įmonių, kuomet pretenduojama laimėti kažkokį viešą konkursą. Bet, ši sutartis kuo puikiausiai tinka ir fiziniams asmenims, kurie verčiasi komercine savarankiška veikla.

Norint sudaryti jungtinės veiklos sutartį, pirmiausia visos šalys turi įregistruoti veiklas.

jungtinės veiklos sutartisPavyzdžiui, jeigu jūs esate programuotojas, jūsų būsimas partneris – dizaineris, trečias žmogus – turinio kūrėjas, o visi kartu nusprendėte sukurti kažkokią interneto svetainę ir iš jos uždirbti, tai jums be abejo, reikės kiekvienam įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą. Geriausia tai, kad mokesčius mokėti teks atskirai t.y. kiekvienas mokesčius mokės nuo savo gautos pelno dalies. Ypač svarbu paminėti, kad jungtinės veiklos sutartyje turi būti aiškiai apibrėžiami tikslai, pelno paskirstymas ir kitos sąlygos kiekvienai jungtinės veiklos sutarties šaliai.

Jungtinės veiklos sutartis leidžia apibrėžti būtent viską – pareigas, pelno dalis, išlaidas, kapitalus ir t.t.

Jeigu ruošiatės kurti kažkokį internetinį projektą, kuriam teks išleisti nemažai pinigų, tai jungtinės veiklos sutartyje būtina apibrėžti kokią dalį pinigų skirs viena, kiek kita, ir kiek trečia šalis. Nurodomos tikslios sumos. Taip pat sutartyje nurodoma kokia tvarka bus mokami pinigai iš gauto projekto. Dažniausiai sutartyje nurodomos proporcingos pelno dalys pagal susitarimą.

Jungtinės veiklos sutartyje šalys gali apibrėžti ir tai, kas valdys turimą kapitalą.

Kuriant kažkokį projektą, jūs galite sutartyje nurodyti kas atsakingas už kapitalo surinkimą. Tiesiog nurodomas partnerio vardas ir pavardė. Taip pat nurodomi įgaliojimai, kokiais atvejais asmuo pinigus gali išleisti. Sutartyje nurodoma kas surenka visas pajamas. Kaip jos paskirstomos. Galiausiai, kuomet tenka dalintis pelnu, pirmiausia yra išdalinamos ir išlaidos pagal susitarimą. Tai reiškia, kad mokesčius sumoka ne tas, kuris surenka visas pajamas, o būtent visi – kiekvienas moka nuo savo gautos dalies bei patirtų išlaidų.

Junginės veiklos sutartis yra geriausias pasirinkimas tiems, kurie nori legaliai dirbti kartu, bet nenori steigti įmonės.

Palikite komentarą

Your email address will not be published