Jeigu galvojate apie skolinimąsi, bet nežinote ar kreditoriai mato visus duomenis apie jūsų turimus finansinius įsipareigojimus, reikėtų pirmiau patiems pasižiūrėti savo kredito reitingą bei istorijos informaciją. Daugelis galvoja, kad kredito teikėjams galima pateikti ne visus duomenis, bet realybė yra tokia, kad jie mato praktiškai viską – jūsų turimas lizingo paslaugas, kitas skolinimosi procedūras, pradelstus mokėjimus ir kt. Jūsų kredito istorija atspindi jūsų skolinimosi galimybes – jeigu ji nėra švari, ko gero nei jokia lizingo bendrovė, nei kreditų įmonė nenorės su jumis turėti jokių reikalų. Tikrinant kredito istoriją, kartu yra rodomas ir kredito reitingas. Visa kredito istorija yra pildoma tiek minėtų lizingo paslaugas teikiančių bendrovių, tiek kreditų teikėjų, tiek ir valstybinių įstaigų.

Kredito istoriją kartą per 12 mėnesių galite pasitikrinti nemokamai.

Anot UAB Creditinfo Lietuva, kiekvienam žmogui yra suteikiama galimybė peržiūrėti savo kredito istoriją nemokamai kartą per metus. Kiekvienam klientui yra suformuojama ataskaita, kurios duomenys yra fiksuojami realiu laiku. Tai reiškia, kad iki ataskaitos pateikimo yra fiksuojama visa informacija apie jus. Po suformuotos ir išsiųstos kredito istorijos ataskaitos duomenys gali būti pildomi toliau, bet jie jau nebus įtrauki – teks formuoti ataskaitą iš naujo, o tada teks mokėti atskirą mokestį. Kredito istorijoje kiekvienas žmogus gali matyti:

  • Turėtas paslaugas, kurios pirktos lizingo būdu.
  • Aktyvias paslaugas, už kurias dar nėra iki gali atsiskaityta.
  • Terminai, kada baigiasi paslaugų sutartis.
  • Pradelsti mokėjimai (dienomis).

Kredito istorijos tikrinimo metu jūs taip pat galite matyti kas tikrino jūsų istoriją. Ataskaitoje taip pat yra pateikiama informacija apie įmones, kurios tikrino jūsų kredito istoriją. Tą pačią informaciją mato ir kiti paslaugų teikėjai.

Kredito istorija parodo kiek kartų buvote įregistruoti  į SAIS.

SAIS – skolų administravimo informacinė sistema. Joje kiekvienas paslaugų teikėjas, kreditų bendrovė, valstybinė įstaiga gali jus patalpinti į šią sistemą už pavėluotus mokėjimus. Jeigu bent jau kartą būsite registruoti toje sistemoje, jūsų skolinimosi galimybės ko gero bus daug mažesnės, nes paslaugų teikėjams kils abejonių dėl jūsų patikimumo. Jus į šią sistemą gali įtraukti dėl paprastų priežasčių:

  • Pavėlavote sumokėti komunalinius mokesčius.
  • Pavėlavote sumokėti paskolos/kredito įmoką.
  • Nesumokėjote kažkokiai lizingo bendrovei už paslaugas ar prekes.
  • Nesumokėjote už suteiktas paslaugas privatiems paslaugų teikėjams.

Kredito reitingas yra nurodomas skalėje.

Kredito reitingo ataskaita yra gana paprasta – ji parodo jūsų skolinimosi galimybes procentine išraiška. Tas rodiklis yra išreiškiamas pagal tai, kokia tikimybė, kad jūs vėluosite sumokėti įmokas 90 dienų ar ilgiau. Kuo tokia tikimybė didesnė, tuo mažesnės galimybės gauti paskolas/kreditus, lizingo paslaugas bei prekes ir t.t.

Palikite komentarą

Your email address will not be published