Sapnai apie kraują gali kelti nerimą.  Kraujas, tiesiogine to žodžio, prasme palaiko gyvenimą. Realiame pasaulyje mūsų kraujas palaiko mus gyvus, pernešdamas deguonį į gyvybiškai svarbius organus, todėl kraujo matymas bet kur, ypač sapne, gali sukelti siaubą. Vis dėlto, dar nemanykite blogiausio. Kai jis pasirodo mūsų sapnuose, kraujas, kaip ir visa kita, yra tik dar vienas simbolis, kurį reikia išsiaiškinti.

Ką sapnuose simbolizuoja kraujas?

 1. Gyvybingumo, galios ar kontrolės praradimas
 2. Auka
 3. Spalva
 4. Gyvenimo ciklas
 5. Emocinis skausmas
 6. Kaltės jausmas
 7. Emocinė nelaimė
 8. Gyvybingumo, galios ar kontrolės praradimas

Jei jūsų sapnai susiję su jumis, kitu sapnų veikėju ar gyvūnu, kuris tam tikru būdu netenka kraujo, galbūt norėsite paklausti savęs, ar jūsų gyvenime nutiko kažkas, dėl ko jaučiatės išsekusi/-ęs. Ar esate santykiuose su kuo nors, galbūt mylimuoju, draugu, šeimos nariu ar bendradarbiu, kuris eikvoja jūsų energiją?

 

Ar jaučiatės ką nors užklupęs savo gyvenime? Ar yra jums buvusi situacija, kai jautiesi bejėgis, paralyžiuotas ar įstrigęs kaip vabzdys voro tinkle? Prarastas kraujas sapnuose dažnai reiškia jausmą, kai žmogus arba pati situacija, kuri metaforiškai tampa vampyriška, pamažu išsiurbia jūsų gyvenimo jėgą ir dėl to nieko negalite padaryti. Ženk žingsnį atgal ir paklausk savęs, ar kuri nors tavo gyvenimo dalis jaučiasi parazitinė ar vienpusiška. Ar galite pagalvoti apie žmones ar situacijas, kurios priverčia jus jaustis taip, kaip pasijutote sapne apie kraują?

 1. Aukojimas, auka

Yra aiškus skirtumas tarp kraujo praradimo (arba jo paėmimo) ir noro kraują paaukoti kaip auką. Aukojimas yra savanoriška auka – kažko svarbaus atidavimas kažkieno ar kito labui.

Kraujas sapnuose gali rodyti asmeninę auką. Ar jūsų sapnas gali jus įspėti apie tai, kad tam, kuo užsiimate (ar svarstote), gali prireikti laiko, pinigų ar turto aukojimo kito labui? Jei taip, ar tai auka, kurią esate pasirengęs duoti?

Kita vertus, kraujo pasirodymas sapne gali būti įspėjimas, kad būsima auka, kurią svarstote (pvz., Persikelti į kitą valstybę, kad būtumėte kartu su šeima, arba atšaukti terapiją, kad sutaupytumėte pinigų) gali būti tikrai neverta. Būkite atsargūs, neperduokite savo „gyvenimo kraujo“ niekam arba tiems, kas tik ketina maitintis iš jūsų ar jūsų išteklių.

 1. Spalva

Kada kraujas nėra kraujas? Kai jis atkreipia jūsų dėmesį į jo spalvą. Raudonos spalvos sapnai dažnai būna intensyvūs ir daugiasluoksniai. Simbolinė raudonos spalvos reikšmė svyruoja nuo romantikos iki pykčio, neapykantos ir meilės, todėl interpretuoti gali būti sunku.

Lengviausias būdas suprasti, kokią spalvą matote sapne, jums praneša klausimas savęs, kaip tai privertė jus jaustis. Pagalvokite apie sapne esantį kraują ir pabandykite jo spalvą interpretuoti kaip jausmą ar emociją. Žmonės, turintys tam tikrų rūšių sinesteziją, natūraliai sieja spalvas su jausmais, tačiau tiems, kurie neturi, gali prireikti tam tikrų pastangų. Tai turėtų suteikti jums gilesnį supratimą apie kraujo reikšmę sapne.

Kraujas, matomas sapnuose, gali simbolizuoti pabaigas ir naujus pradžias.

 1. Inicijavimas ir gyvenimo ciklas

Moterys pažymi savo perėjimą nuo vaikystės iki pilnametystės, kai prasideda mėnesinės. Apipjaustymo apeigos yra svarbi žydų berniuko gyvenimo pradžios dalis. Abu šie pavyzdžiai iliustruoja kraujo reikšmę iniciacijos ritualuose. Taigi, kaip tai aktualu sapnams? Panašiai kaip realiame pasaulyje, kraujas sapnuose gali simbolizuoti iniciaciją, virsmą ar etapus.

Kai sapnuose pasirodo kraujas, tai gali reikšti metaforišką inicijavimą arba ciklo pradžią ar pabaigą. Gyvenimas yra cikliškas, nes vieno laikotarpio pabaiga reiškia kito pradžią. Pabaigas (santykius, darbus, mokslo metus ir kt.) Dažnai lydi liūdesys, ko ir galima tikėtis. Tačiau nepamirškite, kad su kiekviena pabaiga ateina nauja pradžia. Tai, ko niekada nesvajojote, buvo įmanoma.

Jei svajojate apie kraują, pažvelkite į savo realų gyvenimą ir paklauskite savęs, ar yra kažkas, kas artėja prie pabaigos. Kraujas sapnuose gali parodyti, kad horizonte yra iniciacija į kažką visiškai naujo.

Kraujas sapnuose gali reikšti tikrą emocinį skausmą.

 1. Emocinis skausmas

Sapnuose matydami kraują, dažnai pabundame, tuo metu esame sutrikę ir išsigandę. Kartais šie jausmai išnyksta netrukus po pabudimo, tačiau dažnai jie būna su mumis visą dieną, sukeldami nuolatinį nerimą. Kadangi jausmai yra nepaprastai svarbūs aiškinant sapnus, protinga tuos jausmus patikrinti, o ne ignoruoti.

Kartais, patirdami intensyvią emocinę ar dvasinę suirutę, galime tai beveik pajusti savo kraujyje. Tiesą sakant, intensyvaus emocinio skausmo metu iš tikrųjų galima prakaituoti kraują. Šis procesas įvyksta, kai kraujagyslės taip stipriai susiaurėja, kad smulkūs kapiliarai, esantys arti odos paviršiaus, iš tikrųjų prasiveržia, todėl ant odos atsiranda lengvas, plonas kraujo sluoksnis.

Jei sapnuojate apie kraują, pažvelkite į savo realų gyvenimą ir sužinokite, ar yra aplinkybių, kurios sukelia jums didžiulį psichinį ar emocinį skausmą. Jei tokių yra, gali būti protinga nedelsiant imtis veiksmų, kad šias aplinkybes pašalintumėte iš savo gyvenimo.

Kraujas sapnuose gali simbolizuoti kaltę arba metaforiškas „rankas suteptas krauju“

 1. Kaltės jausmai

Kadangi kraujas simbolizuoja gyvybės jėgą, kraujo išsiliejimas yra ypač žiaurus nusikaltimas. Tai tikrai gali patvirtinti Šekspyro ledi Macbeth, kuri, surengusi žmogžudystės sceną, negalėjo nuplauti kraujo nuo rankų.

Nors tikriausiai nesate kaltas dėl tiesioginio kraujo praliejimo, galbūt jūsų gyvenime yra kažkas, už ką jaučiatės atsakingas. Ar tie jausmai yra savikritikos ir neurozės rezultatas, ar šie jausmai tikrai teisingi? Ar ant jūsų rankų yra metaforiško kraujo? Jei taip, gali būti laikas „nusiplauti rankas“, prisipažinti, pasitaisyti ir padovanoti sau švarios sąžinės dovaną.

Kraujo sutrikimų sapnai gali kilti dėl nuolatinių emocinių problemų.

 1. Emocinė problemos (kraujo sutrikimai)

Jei sapnuojate, kad turite kokį nors kraujo sutrikimą, neskubėkite jo interpretuoti kaip pranašystės apie artėjančius medicininius klausimus jūsų realiame gyvenime. Vietoj to gali būti geriausia pažvelgti į savo sapną per simboliškesnį objektyvą.

Kraujo sutrikimai sapne gali reikšti emocinį išgyvenimą. Sapnuotas kraujo sutrikimas gali reikšti nevilties ar depresijos jausmą. Tai taip pat gali reikšti, kad žmogus jaučiasi emociškai sužeistas net iki tokio taško, kuriame nebeatrodo, jog aplamai įmanoma pasveikti. Ar jaučiate, kad liūdesys prasiskverbė į visą jūsų gyvenimą?

Jei šis paaiškinimas jums tinka, svarbu nepamiršti, kad sapnai yra būtent tokie – jausmai. Jie nėra nei pranašystės, nei tikrovės požymiai. Vienintelis dalykas, susijęs su sapnais, yra tai, kaip tu jautiesi.

Jei jūsų gyvenimas kažkaip tapo „netvarkingas“, gali atrodyti, kad neįmanoma sutvarkyti dalykų, bet tai nebūtinai taip ir yra. Netvarkingą gyvenimą visada galima susitvarkyti ar pradėti iš naujo. Galite atkurti save. Kartais gerai yra jaustis beviltiškai dėl savo emocinės būsenos, jei tikite, kad ji gali ir pasikeis į gerąją pusę. Grąžinti tvarką iš chaoso yra sudėtingas procesas, kuriam užbaigti gali prireikti kitų pagalbos, tačiau jūs galite tai įgyvendinti.