Nors mokslininkai sapnus bei jų reikšmes tyrinėja jau daugelį metų, tačiau įsimintini scenarijai regėti sapnuose vis tiek kelia daugiau klausimų nei atsakymų. Vieną akimirką sapne regite save sklendžiančius oru, krentančius į bedugnę ar romantiškai leidžiančius laiką su savo išrinktuoju žmogumi, o sapno pabaigoje net nepastebite, kaip supuojate savo naujagimį savo glėbyje. O galbūt susapnavote, kad kūdikis verkia pasikūkčiodamas, o jo virksmas prilygsta amžinybei bei neįmanoma jo sustabdyti. Panašūs sapnai apie kūdikius yra itin įprasti neščiosioms ar jų vyrams, tačiau jie gali mus „aplankyti“ net ir tada, kai jokių palikuonių susilaukti dar neketiname. Šiame tekste apžvelgsime, ką reiškia sapnuoti kūdikį?

Kūdikis sapne gali simbolizuoti nerimą

Sapnų tyrėjai dar iki šiol negali visiškai susitarti dėl tikrosios priežasties, lemenčios, kokius sapnus mes sapnuojame. Nors vieningos nuomonės dar nėra, įvairiausių teorijų tikrai netrūksta. Daugelis šios srities specialistų teigia, kad sapnuose vykstantis veiksmas tėra atsitiktiniai vaizdiniai, neturintys didelės reikšmės mūsų kasdieniam gyvenimui. Tuo tarpu kiti mano, kad pasitelkę į pagalbą sapnų analizę galima išspręsti daugybę emocinių problemų ir traumų, taip pat jie padeda geriau įsigilinti į savo norus, tikslus ar giliai savyje užspaustus troškimus. Tai galima atlikti dėl to, kad miegant mūsų protas veikia daug laisviau bei stipriau reaguoja į emocijas nei tai vyktų budrioje būsenoje. Dar kai kurie teigia, kad sapnai yra vienas iš evoliucijos įrankių, padedančių išlikti darbingiems stresinėse situacijose. Kas iš tiesų padeda geriau pasiruošti bei suvaldyti realiame pasaulyje esančias grėsmes.

Nėštumas svarbus aspektas nustatant sapnų reikšmę. Visiškai nesvarbu, ar laukiatės, ar ne, sapnuoti kūdikius yra tikrai normalūs ir dažnai pasitaikantys sapnai. Visgi, jeigu esate nėščia ar ką tik susilaukėte kūdikio bei sapnuojate jaunagimius, greičiausiai reiškia, kad nerimaujate dėl gimdymo ar vaiko priežiūros. Kaip teigia specialistai, tokie sapnai gali jus emociškai paruošti artėjančiam motinystės periodui.

Dar 2001 metais atlikto tyrimo metu buvo nustatyta, kad nėščios ar planuojančios pastoti moterys daugiau nei 67 proc. atvejų sapnuoja kūdikius nei tos, kurios nėra nėščios bei neplanuoja šeimos pagausėjimo. Kito tyrimo metu, kuris vyko 2014 metais, buvo nustatyta, kad nėščios moterys kur kas labiau kenčia nuo košmarų nei tos, kurios nesilaukia. Pagrindinė to priežastis yra gana gausūs hormonų svyravimai nėščiosios kūne prieš ir po gimdymo.

Žindymas sapne gali rodyti emocinį ryšį su vaiku

Turite suprasti tai, kad tikslus sapnų paaiškinimas yra gana keblus procesas, tačiau jeigu šiuo metu sapnuojate kūdikius arba tai, kad sapne žindote juos krūtimi, galbūt turėtumėte apsvarstyti, kas dabartiniu metu vyksta jūsų asmeniniame gyvenime. Na, o jeigu vis dėlto turite kūdikį bei regite save maitinantį jį, vertėtų atkreipti didesnį dėmesį į tėvo ir vaiko ryšį, kuris labai svarbus pasiformuojančiai asmenybei.

2007 metais atliktas tyrimas parodo, kad neramaus miego stadija (angl. REM sleep) gali suvaidinti išties nemažą rolę motinos ir vaiko gyvenime, skatinant vaiko prisirišimą prie vieno iš tėvų. Trumpiau tariant, jeigu sapnuojate savo naujagimį, tai gali pagilinti jūsų ir jūsų vaiko emocinį ryšį bei vėlesniame periode leist pasidžiaugti tvirtais ir pasitikėjimu grįstais santykiais.

Moterys, kurios nesitiki greitu metu susilaukti vaikų ar pastoti, tačiau vis tiek sapnuojančios kūdikius, tiesiog prašyte prašosi daugiau laiko skirti aplinkiniams bei jais pasirūpinti. Taip pat galimas daiktas, kad sapnuose atsirandantys kūdikiai gali simbolizuoti:

  • Naują gyvenimo pradžią;
  • Padidėjusį poreikį asmeniniam augimui ir tobulėjimui;
  • Naujas plėtros galimybes;
  • Didelių pokyčių siekimas, jeigu nesenai pakeitėte darbo vietą.

Kaip pastebi daugelis merginų, apie vaikus pradedama sapnuoti tuomet, kai pažiūrimas su vaikais susijęs filmas ar serialas, taip pat to rimto pokalbio su draugėmis apie vaikus. Sapnuose regint kūdikius reikia nepamiršti pasirūpinti savo emocine sveikata ir savijauta, kadangi tai taip pat gali reikšti, kad šiuo metu jaučiate itin didelį stresą ar nerimą dėl ateities / darbo. Rekomenduojame susapnavus tokį sapną daugiau laiko skirti įsiklausimui į savo norus bei poreikius. Tai padės atsakyti į daugelį kamuojančių klausimų.