Sapnuose regite mirusius žmones? Bandote suprasti, ką reiškia sapnuoti mirusįjį žmogų? O galbūt svarstote, ar tai nėra mirusiojo siunčiami ženklai jums? Jeigu į šiuos klausimus atsakote teigiamai, tuomet galite būti tikri, kad jūs tokie tikrai ne vieninteliai. Tiesa iš tiesų tokia, kad daugelis žmonių sapnuose regi jau pasaulį palikusius jų giminaičius, draugus, kaimynus ar net nepažįstamuosius. Būtent dėl šios priežasties ir rašome šį tekstą, kad geriau padėti jums suprasti tokių sapnų reikšmes. Tad labai tikimės, kad perskaitę šį tekstą rasite daugiau atsakymų nei turite klausimų.

Sapnai apie mirusiuosius

Sapnus analizuojantys specialistai iš viso pasaulio jau daugelį metų bando įsigilinti ir suprasti, ką mūsų sapnai reiškia. Jeigu domitės sapnų reikšmėmis, greičiausiai žinote, kad kiekviena smulkmena regėta sapne turi didelės įtakos galimai sapno reikšmės interpretacijai. Tikslus sapno kontekstai bei eiga gali suteikti tiek teigiamą, tiek ir neigiamą reikšmę jūsų sapnui. Todėl prieš pradedant gilintis, pasistenkite kuo vaizdžiau prisiminti, ką iš tiesų regėjote naktį.

Analizuojant sapnus, jų reikšmes galima padalinti į dvi kategorijas:

  • Psichologiniai paaiškinimai;
  • Mistiniai paaiškinimai.

Būtent šiame tekste ir paliesime paaiškinimus iš šių dviejų kategorijų. Žinoma, reiktų nepamiršti, kad sapnai būna dažnai abstraktūs, dėl to yra tikrai sudėtinga įsivardinti tikrąsias priežastis ar pranešimus, kuriuos mūsų pasąmonės mums nori perduoti. Tik detali sapno kompozicija leis turėti geresnį supratimą, kokios emocijos, norai ar svajonės jus kamuoja.

Psichologinis sapnų paaiškinimas

Daugelis dabartinių psichologų mano, kad sapnai yra ne kas kita, kaip atsitiktinės, per daugybę metų sufragmentuotos mintys, kurios neretai susipina į tam tikrą siužetą, kurį regime sapnuose. Kartais tokie sapnai turi prasmę, tam tikrais atvejais – ne. Greičiausiai sutiksite, kad prabudę neretais atvejais net nustembate, ką sapnavote. Neretai regėtuose vaizdiniuose trūksta logikos ir aiškaus paaiškinimo, net gi sunku sapno pasakojimą perteikti žodžiais kitam žmogui.

Mūsų nuomone, tokia teorija dalinai yra teisinga. Tiesa ta, kad miego metu mūsų kūnas ilsisi, tačiau smegenys to tikrai nedaro. Tą tikrai galima pastebėti, jeigu neseniai neteko jums artimo žmogaus. Tokioje situacijoje, greičiausiai, jūs būsite giliame sielvarte, jūs jo labai ilgitės, dėl to ir regite tokio tipo sapnus. Labai dažnai sapnuojame žmones iš tolimos praeities, apie kuriuos jau buvome pamiršę. Jeigu ir jūs susapnavote seniai mirusį žmogų, tai galimas ženklas, kad jūs pilnai paleidote šį žmogų ir išsigydėte nuo netekties emociškai, nebejaučiate sielvarto. Tačiau tai taip pat gali būti pranešimas, kad turite nebaigtų reikalų su šiuo žmogumi. Kaip jau ir minėjome, tikslesnė interpretacija labai priklauso nuo pilnos sapno dinamikos.

Mistinė sapnų prasmė

Kai kurie žmonės, ypač tie, kurie tiki skirtingomis dvasingumo formomis, mano, jog patekus į sapnų karalystę mūsų protas patenka visiškai į kitą egzistencinį lygmenį. Paprastas šios teorijos paaiškinimas yra tas, jog miego metu mūsų smegenų veikimo dažnis pakinta, protas tampa atviras bei geba priimti antgamtinius signalus iš kitos dimensijos. Kitaip tariant, užmigę mes prisijungiame prie kitų pasaulių, jei tokie iš tiesų egzistuoja.

Senovės pagoniai šventai tikėjo, jog regėti mirusįjį žmogų yra geras ženklas. Toks sapnas ne tik turi teigiamą potekstę, bet ir simbolizuoja šviesią ateitį jį sapnuojančiam asmeniui. Kitų senovės kultūrų atstovai manė, kad matydami mirusįjį sapne galime su juo bendrauti erdvei ir laikui nepavaldžiais būdais. Tačiau mūsų kartai artimesni krikščionys savo knygose rašo apie tai, jog regimas sapne žmogus, greičiausiai vis dar neatrado ramybės savo amžinąjame gyvenime. Dėl to jo vėlė ir trukdo mus miego metu.

Taip pat senovėje tikėta, kad jeigu miręs žmogus jūsų kažko paprašydavo, buvo privalu tai įvykdyti. To neatlikus galimai supykdysite dievus bei pasmerksite savo gyvenimą pražūčiai.

Pabaigai

Paaiškinti, kodėl jūs savo sapnuose mirusius žmones, gali nebūti jau taip paprasta. Tikslesnei sapno prasmei didelę įtaką daro sapno kontekstas bei regimi vaizdiniai. Tačiau drąsiai galima sakyti, kad tokio tipo sapnai yra tarsi kanalas, skirtas bendravimui su mirusiuoju. Taip pat labai gali būti, jog šis žmogus mums siunčia žinią ar įspėjimą apie greitu metu įvyksiančius įvykius mūsų gyvenime.