Individualios veiklos vykdymo metu jums gali būti taikomi ne tik įprasti GPM, PSD ar VSD mokesčiai – tam tikrais atvejais atsiranda prievolės registruotis ir PVM mokėtojais. Šiuo metu pridėtinės vertės mokestis yra 21%, bet jį individualią veiklą vykdantiems asmenims ne visada reikia mokėti. Vykdant veiklą pagal individualios veiklos pažymą, būtina stebėti ir gaunamų pajamų sumas bei kilmę, o užsiimantiems prekyba reikėtų iš anksto pasidomėti šiuo mokesčiu.

Kiekvienas vykdantis IV pagal pažymą, ir pasiekęs 45 000 eurų sumą per 12 mėnesių, turi registruotis PVM mokėtoju.
Čia labiausiai reikia atkreipti dėmesį į terminą – jeigu jūs per paskutinius 12 mėnesių gausite pajamų, kurios viršys 45 000 eurų sumą, tada jums reikės registruotis PVM mokėtoju. Nesuklyskite – tai nėra mokestinių metų laikotarpis t.y. šis laiko intervalas nėra skaičiuojama nuo metų pirmos iki metų paskutinės dienos. Būtent paskutiniai 12 veiklos mėnesių yra skaičiuojami žvelgiant į šią prievolę. Trumpai tariant, šiandien yra 2015 metų spalio 21 diena, tad jeigu jūs nuo 2014 metų spalio 21 dienos iki dabar pasiekėte 45 000 eurų sumą, jums reikia registruotis PVM mokėtoju.

Prekyboje viskas yra dar sudėtingiau ir čia taikoma įsigyjamų pirkinių suma.

pvm mokestisJeigu jūs įsigyjate prekių ar paslaugų iš kitų valstybių narių už 14 000 eurų per paskutinius 12 mėnesių, jums tenka registruotis PVM mokėtoju. Tai turėtų būti aktualu ypač tiems, kurie užsiima prekyba ar tarpininkavimu perkant prekes iš užsienio. Pavyzdžiui, perkant iš SportsDirect ar kitų el. parduotuvių užsienyje, ar darant grupinius užsakymus iš kitų valstybių narių, atsiranda ši prievolė. Tokiu atveju, jums reikia domėtis šiuo mokesčiu ir vengti viršyti nustatytą sumą.

Jeigu pajamos gaunamos iš užsienio valstybių, o tos pajamos nėra apmokestinamos pagal PVM įstatymą, jums nereikia skaičiuoti šių pajamų.

Tai reiškia, kad gaunant pajamas tarkime – iš Google Adsense, šių pajamų nereikia priskaičiuoti kalbant apie 45 00 eurų sumą. Taip pat būtina pabrėžti, kad norintys gali savarankiškai registruotis PVM mokėtojais iš anksto.

Palikite komentarą

Your email address will not be published