Naujienų portaluose turbūt jau matėte ne vieną straipsnį, kuriame nuo greitųjų kreditų „nukentėję” žmonės prašo pagalbos grąžinant skolas, bet čia labiausiai reikėtų pabrėžti tai, kad ir patiems prasiskolinusiems asmenims reikėtų kiek labiau pasistengti grąžinant skolas, o ne tikėtis, kad kažkas tai padarys už juos. Jeigu turite nemažai skolų, kurios susidarė iš greitųjų kreditų įmonių paimtų paskolų ar tiesiog užsakytų prekių lizingo būdu, siūlyčiau pirmiau viską gerai perskaičiuoti. Prasiskolinimo metu turite domėtis ir galimomis teisinėmis pasekmėmis.

Pirmiausia, turite žinoti, kad jokiu būdu negalima vengti bendravimo su kreditoriais ar jų įgaliotomis skolų išieškojimo bendrovėmis.

Kredito bendrovės dažniausiai kreipiasi į skolų išieškojimo įmones, jog šios perimtų visus skolos išieškojimo darbus. Jeigu jau gavote iš tokios bendrovės el. laišką, paprastą registruotą laišką, kuriame raginama sumokėti nurodytą sumą, siūlau pirmiau paskambinti tai išieškojimo bendrovei ir paprašyti ilgesnio termino.

Pats esu skolinęs pinigus ir dirbęs su skolų išieškojimo bendrovėmis, todėl turite žinoti, kad su jomis jūs galite vesti derybas. Didžiausia klaida būtų – ignoravimas. Jeigu vengsite bendravimo ir slapstysitės, tada nemaža tikimybė, kad visas skolos išieškojimo procesas nusitęs iki teismo. Ką turite daryti? – paskambinkite įgaliotai skolų išeškojimo bendrovei ir paprašykite šiek tiek laiko. Jums ko gero bus duodamas maždaug trijų mėnesių laikotarpis skolai padengti su visais atsiradusiais mokesčiais. Turite žinoti, kad sumokėjus bent jau dalį skolos, jūs pakeičiate išieškojimo bendrovės požiūrį į jus, todėl net ir mažos sumos pervedimas gali jums suteikti papildomo laiko. Pavyzdžiui, mano skolų išieškojimo bendrovė dažniausiai suteikdavo papildomus tris mėnesius skolininkui, jog šis surinktų dar pinigų. Taip tol, kol jis mokėdavo bent jau mažomis dalimis. Tokia buvo sutartis – jeigu išieškoma bent jau dalis sumos, suteikiamas papildomas 3 mėnesių laikotarpis. Gal kitose išieškojimo bendrovėse yra kita situacija, bet manau, kad visur yra maždaug toks pat išieškojimo principas.

Pirmiau grąžinkite tas skolas, už kurias jums tenka mokėti didžiausias palūkanas.

Jeigu paskolos sutartis galioja dar kelis mėnesius, jums reikia stengtis grąžinti paskolą kuo greičiau, o geriausia – anksčiau laiko. Jeigu jūs sugebėsite grąžinti paskolą gerokai anksčiau laiko, jums negalės būti skaičiuojamos palūkanos už tą laikotarpį, kurio metu, jūs paskola nesinaudojote. Tai reiškia, kad kiekvieną kartą, kuomet grąžinate paskolą anksčiau laiko, kredito bendrovės privalės perskaičiuoti palūkanas – jos turės būti sumažinamos.

Grąžinti reikia tas skolas, kurių mėnesinės įmokos yra didžiausios.

Jeigu grąžinsite pirmiau tas paskolas, kurių mėnesio įmokos yra didžiausios, jums tokiu atveju liks tik mažos įmokos, kurias apmokėti ateityje jau galėsite į priekį. Visada reikia stengtis grąžinti skolas kuo anksčiau, nes kaip minėjau – nuo to priklausys kiek palūkanų sumos jūs sutaupysite.

Refinansavimas yra geriausias pasirinkimas tik tiems, kurie laiku moka įmokas.

kaip isbristi is skoluJeigu jūs tiesiog turite daug paskolų, bet dar nevėluojate jų mokėti, jų sumas jūs galite sumažinti pasinaudoję refinansavimo paslauga. Paprasčiausiai, susirandate kredito bendrovę, kuri teikia refinansavimo paslaugą ir žiūrėkite kokiomis sąlygomis jūs galėtumėte perkelti savo turimus įsipareigojimus. Refinansavimo esmė yra būtent skolų perkėlimas kitur. Tad jeigu turite kelias paskolas, jūs jas visas galite perkelti į vieną bendrovę, kurį siūlo mažesnes palūkanas, įmokas bei ilgesnį grąžinimo laikotarpį.

Jeigu galvojate, kad kredito bendrovė jums negalėjo suteikti paskolos – kreipkitės į Lietuvos banko priežiūros instituciją.

Jau matėte, kad naujienų portaluose vis dažniau rašoma, kad kreditų bendrovės yra baudžiamos už neatsakingą skolinimą? Jeigu viena iš jų ir jums skolino pinigus neatsižvelgus į esamas nuostatas, jūs galite kreiptis į tam tikras institucijas. Tokiu atveju, kredito bendrovė bus nubausta solidžia bauda ir ji privalės padengti visus jūsų nuostolius. Nemaža tikimybė, kad ji nebegalės imti palūkanų iš jūsų, o jeigu jau jas būsite sumokėję, tada ji privalės jas grąžinti. Žinoma, toks kreipimasis neatleidžia nuo skolos grąžinimo – turėsite grąžinti bent jau pasiskolintą sumą.

Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacija gali padėti vesti derybas su kreditoriumi.

Jeigu esate įsitikinę, kad kredito bendrovė priklauso LSVKA, tokiu atveju į šią asociaciją turite kreiptis su pagalbos prašymu. Nemaža tikimybė, kad ji padės susitarti su kredito bendrove dėl lengvesnio skolos grąžinimo. Net jeigu ir nepavyktų patiems susitarti – būtinai kreipkitės pagalbos į šią asociaciją, nes nuo to blogiau tikrai nebus.

Palikite komentarą

Your email address will not be published