kaip priaugti svorioKaip priaugti svorio klausia savęs ne vienas žmogus. Kaip ir viršsvoris, taip ir svorio trūkumas rodo, kad gyvenimo būdas yra netinkamas. Esant svorio trūkumui atsiranda tikimybė susirgti lėtinėmis ligomis bei patirti kitų sveikatos sutrikimų. Ekspertai teigia, kad pirmiausia svorį reikėtų reguliuoti su tinkama mityba ir fiziniu krūviu. Tad, remdamiesi viešai pateikiama informacija, apibendriname kokiais būdais galėtumėte priaugti papildomų kilogramų.

Galvojantys kaip priaugti svorio, turi riboti fizinį krūvį ir reguliuoti mitybą

Aišku, kad pirmiausia reikia pradėti nuo mitybos. Tačiau, jeigu jūs kasdien užsiimate fizine veikla, akivaizdu, kad jūsų sudeginamų kalorijų skaičius bus nemažas. Palyginus save su tais, kurie dirba fizinį darbą, jums reikėtų valgyti bent jau vienu patiekalu daugiau. Be jokios abejonės reikėtų apžvelgti viską konkrečiau ir skaičiuoti visas kalorijas.

Kiek sudeginate kalorijų galite sužinoti atlikdami skaičiavimus. Internete yra labai daug informacijos, pabrėžiančios su kokia veikla sudeginamos kalorijos. Pavyzdžiui, viena valanda vaikščiojimo sudegina vos ne dvigubai mažiau kalorijų nei bėgimas. Tad, pirmiausia turite daugmaž suskaičiuoti kiek kalorijų per dieną suvartojate.

Taip pat galite pasinaudoti specialiomis skaičiuoklėmis, kuriose nurodysite savo fizinio aktyvumo kiekį. Tokios skaičiuoklės jums pateiks preliminarią informaciją kiek kalorijų derėtų suvartoti per parą. Geriausia tai, kad galvojantys kaip priaugti svorio, turi galimybę sau leisti nukrypti nuo normos. Tai reiškia, kad jūs galite suvartoti daugiau kalorijų nei nurodo preliminarios skaičiuoklės.

Žinant kiek turite suvartoti kalorijų, liks tik tinkamai paruošti maistą ir valgyti reguliariai.

Nežinantys kaip priaugti svorio valgant maistą, turi apdairiau rinktis užkandžius

Problema kai nepavyksta priaugti svorio gali būti tame, jog jūsų mityba yra per daug silpna. Daug žmonių nesuvartoja reikalingos kiekio kalorijų dėl to, kad tingi gaminti maistą. Tačiau, yra vienas būdas gauti papildomas kalorijas – valgyti užkandžius.

Užkandžiai yra puikus energijos šaltinis, tačiau netinkamai pasirinkus, galima susirgti nereikalingomis ligomis. Jeigu neturite galimybės kas dieną papildomai gaminti maistą nei prieš tai, tuomet teks išleisti šiek tiek daugiau pinigų užkandžiams. Kalba eina apie džiovintus vaisius, riešutus ir t.t. Tokie užkandžiai yra puikus energijos šaltinis. Pavyzdžiui, žemės riešutuose yra daug magnio ir skaidulinių medžiagų, kurios pagerins jūsų žarnyno veiklą. Aišku, viską reikia derinti saikingai. Geriausia būtų susikurti tokį mitybos racioną, kuris būtų kuo platesnis. Tai reiškia, kad nebandyti kamšyti kalorijų trūkumo spragos vien tik riešutais. Galite tiesiog maišyti – vienos pertraukėlės metu valgyti džiovintus vaisius, kitos – riešutus.

Minėtieji užkandžiai turi būti pasirenkami laikantis visu sveikatos specialistų reikalavimų. Tai reiškia, kad patartina vengti kepintų ir sūdytų riešutų. Taip pat nerekomenduojama rinktis tokių, kurie turi sūrio bei tešlos apvalkalą (giliai skrudinti riešutai). Jokiais būdais nereikėtų mitybos spragų kaišioti greitu maistu ar nesveikais gėrimais. Įvairūs gazuoti gėrimai, tokie kaip kola, turi daug cukraus ir kalorijų, bet toks pasirinkimas kalorijų papildymui yra be galo žalingas organizmui. Tas pats liečia įvairius bulvių traškučius, sausainius ir t.t.

Mažinant fizinį krūvį, rizikuojate priaugti papildomų riebalų

Ypatingą svarbą reikia teikti fiziniam krūviui net ir tuo atveju, jeigu siekiate priaugti svorio. Mąstantiems kaip priaugti svorio nekenkiant sveikatai, reikia suprasti, kad fizinis aktyvumas – būtinas kasdien. Aišku, kad jo atsisakius, jūsų reikalinga kalorijų norma sumažės. Tokiu atveju, galėsite lengviau surinkti reikalingą kalorijų skaičių. Bet, kai nėra fizinio aktyvumo, jūsų kalorijos virsta į riebalus. Tad, tokiais atvejais, vis tiek reikia žiūrėti, kad minimalus fizinis aktyvumas vis tiek būtų. Kai priaugsite riebalų, kažkiek priaugsite ir raumenų. Tai reiškia, kad išlaikant bent minimalų reikalaujamą fizinį aktyvumą, išvengsite kūno formų padidėjimo t.y. mažiau matysis riebalai nereikalingose vietose.

 

Dažniausiai pasitaikančios klaidos, dėl kurių neina priaugti svorio

  1. Nereguliari mityba. Kuo didesni laiko tarpai tarp valgių, tuo didesnė tikimybė, kad kalorijas deginsite labiau. Patariama tarp valgių daryti ne ilgesnes nei 3 valandų atkarpas.
  2. Patiekalai sudaryti iš per mažo kalorijų skaičiaus. Tarkime, jūsų treniruotė priverčia jus sudeginti 500 kalorijų. Natūralu, kad jūs privalote turėti energijos šaltinį. Jeigu jūsų patiekalas buvo sudarytas iš 300 kalorijų, logiška, kad po treniruotės būsite sudeginę per daug energijos.
  3. Suvartojama per mažai kalorijų. Nors ir atrodo, kad valgote daug ir dažnai, turite žiūrėti ką valgote. Jeigu tai yra labai mažai kaloringas maistas, logiška, kad susidarys kalorijų trūkumas.
  4. Per didelis fizinis aktyvumas. Kai per dieną sportuojate ar užsiimate fizine veikla, kurios metu sudeginama daug kalorijų, savaime suprantama, kodėl klausiate savęs kaip priaugti svorio. To nepavyks padaryti, jeigu sudeginamos kalorijos nebus papildomos su maistu.
  5. Jeigu laikotės visų taisyklių, bet vis tiek neina priaugti svorio – kreipkitės į gydytojus. Gali būti, kad svorio kritimo priežastys yra susijusios su ligomis.