Norintys tekti programavimo paslaugas neprivalo registruoti kažkokios įmonės ar išsiimti verslo liudijimo – programuotojo veikla gali būti įregistruojama pagal individualios veiklos pažymą. Būtina pabrėžti, kad programuotojai, nesvarbu ar tai būtų PHP programavimas ar C++, lygiai taip pat veiklą turi registruoti kaip ir teikiantys grafikos dizaino paslaugas. Tai reiškia, kad piešiantys logotipus, internetinių svetainių dizainus, vizitines korteles ir kt. turi naudoti tą patį veiklos kodą kaip ir programuotojai.

Individualios veiklos įregistravimo procedūra yra itin paprasta.

Veiklą jūs įregistruoti galite tiek internetu, tiek ir atvykę į VMI skyrių. Visa veiklos registracijos procedūra užtrunka labai trumpai, nes tenka pildyti tik vieną formą. Kaip įregistruoti programavimo (ir dizaino piešimo) veiklą galite sužinoti iš šio straipsnio. Programuotojams ir dizaineriams yra priskiriamas tas pats EVRK kodas: 620100 Kompiuterių programavimo veikla.

Dizaineriai ir programuotojai taip pat turi vesti individualios veiklos apskaitą.

programuotojasIndividualios veiklos vykdymo metu, visi programuotojai bei dizaineriai turi vesti apskaitą, kuri susideda iš žurnalo bei apskaitos dokumentų (sąskaitų faktūrų). Už kiekvieną suteiktą paslaugą programuotojas ar dizaineris turi išrašyti sąskaitą gavus apmokėjimą. Jeigu klientas pirmiau reikalauja sąskaitos, tada jums reikia išrašyti išankstinę sąskaitą faktūrą, o gavus pinigus, tiesiog nutrinkite žodį „išankstinė” ir nusiųskite tą pačią sąskaitą. Visą informaciją apie individualios veiklos buhalteriją rasite čia.

Programuotojai ir dizaineriai yra priskiriami prie laisvųjų profesijų, todėl jums reikės mokėti 15 procentų GPM tarifą.

Šios veiklos yra kiek kitokios mokesčių mokėjimo atžvilgiu, nes jos yra priskiriamos prie laisvųjų profesijų. Tie kas verčiasi veikla, kuri priskiriame laisvosioms profesijoms moka ne 5, o būtent 15 procentų gyventojo pajamų mokesčio tarifą. Visą informaciją apie mokesčius rasite čia.

Nėra jokio skirtumo kokia kalba programuojate ar kokioje dizaino srityje dirbate – mokesčiai nuo to nesikeičia.

Palikite komentarą

Your email address will not be published