Tie, kuriems tenka savarankiškai mokėti privalomą sveikatos draudimą, neretai klausia – kaip būtų galima sužinoti ar esu draustas? Tai padaryti yra paprasta, nes valstybinė ligonių kasa teikia visą informaciją apie apdraustuosius. Jums reikia tik asmens kodo arba draudėjo kodo ir tada sužinosite ar esate drausti.

Jums reikia eiti adresu https://dpsdr.vlk.lt

Jeigu jūs draudžiatės savarankiškai t.y. kiekvieną mėnesį mokate privalomo sveikatos draudimo įmokas, tai neturėtumėte išsigąsti pranešimo, kuris panašus į šį:

ĮSPĖJIMAS

Galioja papildomo mėnesio laikotarpis – Jūs galite gauti Sveikatos draudimo įstatyme numatytas paslaugas, vaistus ir medicinos pagalbos priemones, kurių išlaidos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis.
Atkreipkite dėmesį, kad ši garantija neatleidžia nuo prievolės iki šio mėnesio pabaigos sumokėti nustatyto dydžio privalomojo sveikatos draudimo įmoką.
Nesumokėjus įmokos, Jūs būsite laikomas šį mėnesį nedraustu, o už suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas teks atlyginti žalą Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui.

Valstybinė ligonių kasa pabrėžė, kad šis įspėjimas yra rodomas su siekiu priminti, jog savarankiškai dirbantys asmenys ar savarankiškai besidraudžiantys nepamirštų sumokėti PSD įmokos iki mėnesio pabaigos. Neišsigąskite – šis pranešimas rodo, kad jūs esate drausti. Tie, kurie yra draudžiami darbdavių ar kitų draudėjų tokio pranešimo ko gero nematys.