Kas yra hostingas? Tai vieta, kurioje, jūs galite laikyti savo interneto svetainę, žaidimų serverį, įvairius failus bei kitą informaciją, kuri būti prieinama kitiems vartotojams internetu. Trumpai tariant, tai yra vieta, kurioje jūs talpinsite savo svetainę, o ją galės pasiekti visi žmonės.

Hostingas įprastai yra nuomojamas, o Lietuvoje hostingo paslaugų tiekėjų yra ganėtinai daug. Tačiau, kiekvieno tiekėjo siūloma paslaugų kokybė yra skirtinga, tuo labiau – kainos tikrai nėra vienodos. Ieškantiems hostingo, taip pat reikėtų pasidomėti ir apie serverius, nes kartais jų gali prireikti. Hostingas paprasčiausiai yra dalinamas visiems vartotojams. Pavyzdžiui, Shared hostingo nuomos metu jūsų svetainė bus talpinama tame pačiame serveryje kaip ir kitų klientų, o tai reiškia, kad jūs visi dalinsitės tais pačiais resursais. Didžiausias minusas yra tas, kad jeigu kažkuris klientas sunaudoja didžiausią dalį resursų, tai nuo to kentės jūsų interneto svetainė bei kiti vartotojai, todėl tokiems atvejams neretai siūlomos ir serverių nuomos paslaugos.

kas yra hostingass galite rinktis tiek dedikuotus (VDS), tiek privačius serverius, tačiau aišku – jūs galite rinktis kad ir paprastą hostingą už kurį apmokėtumėte trumpąja žinute. Skirtumas yra tas, sms hostingas yra daug pigesnis ir jis dažniausiai naudojamas talpinant itin mažų resursų reikalaujančias interneto svetaines. Jeigu nusprendėte susikurti tinklaraštį, kuriame pačioje pradžioje nebus didelio lankomumo, tai jūs galite rinktis ir sms hostingą – jo tikrai pakaks. Bet, jeigu jūsų interneto svetainė reikalaus didžiulių resursų, jūs ko gero būsite priversti nuomotis atskirą serverį, nes hostingo tiekėjai pabrėžia, kad esant būtinybei, jūs būsite priversti nuomotis serverį, jog nepakenktumėte kitiems vartotojams.

Renkantis hostingą, būtina atsižvelgti į kelis kriterijus. Pirmiausia, jums reikia žiūrėti kiek vietos jums pakaktų. Jeigu tai mažas tinklaraštis, tai kaip minėjau – pakaks ir sms hostingo, bet jeigu jūs svetainėje talpinate daug vietos užimančius failus, tai jums reikės ne tik daug vietos, bet ir daug duomenų srauto. Tada gali tekti rinktis ir visą serverį. Kuo didesnį lankomumą jūs turėsite, tuo daugiau resursų jums reikės.

Palikite komentarą

Your email address will not be published