laisvoji profesijaKiekvienam registruojančiam individualią veiklą kyla klausimas – „kas yra laisvoji profesija?” (LP), bet reikėtų labiausiai akcentuoti tai, kad būtent laisvųjų profesijų atstovams yra taikomas didesnis gyventojų pajamų mokestis, o jis šiuo metu yra 15 procentų. VMI jau išaiškino kas yra laisvoji profesija, todėl galiu tik trumpai apibendrinti ar jūs jau priklausote.

 

Kas yra LP atstovai?

  • Teikiantys intelektualines paslaugas yra laikomi laisvųjų profesijų atstovais. Trumpai tariant, jeigu vykdant individualią veiklą jūs teikiate kažkokias paslaugas juridiniams ar fiziniams asmenims, jūs esate būtent LP atstovas. Jums tokiu atveju reikia mokėti 15 procentų GPM tarifą. Jeigu jūs esate programuotojas, advokatas, dizaineris, notaras, notaro padėjėjas, žurnalistas, foto reporteris, buhalteris, gydytojas, antstolis, mokytojas ar kitas intelektualines paslaugas teikiantis žmogus – jūs esate LP atstovas.

Kas nėra LP atsotvai?

  • Tie, kurie užsiima savarankiška komercine veikla, kuri susijusi su prekyba, gamyba – nėra LP atstovai, todėl jiems taikoms 5 procentų tarifas. Jeigu jūs kažkuo prekiaujate, kažką gaminate ir realizuojate, jūs nesate priskiriami prie laisvųjų profesijų.
  • Prie LP nėra priskiriami sportininkai bei atlikėjai, tad jeigu esate krepšininkas, futbolininkas, muzikantas, dainininkas, šokėjas, aktorius ir kt. – jūs nesate LP atstovas.
  • Taip pat ir kūrybine veikla užsiimantys asmenys nėra LP atstovai – rašytojai, skulptoriai, dailininkai, poetai ir kt.

Jeigu turite kažkokių klausimų ir nesate tikri ar esate LP atstovas, galite kreiptis į VMI susisiekę el. paštu arba pasikonsultavę telefonu.

Sending
User Review
5 (1 vote)