Tiems kas nežino ką reiškia numizmatika reikėtų atsiversti wikipedia – tai monetų kolekcionavimas ir visa kita susijusi veikla. Daugeliui kolekcionierių tai yra įprastas pomėgis, bet kai kuriems tai – saugi investicija. Sakydamas saugi investicija, turiu galvoje, kad iš tokios veiklos galima pasipelnyti su itin maža rizika. Taip, iš monetų kolekcionavimo galima užsidirbti, bet nemanykite, kad tas atsipirkimas bus greitas. Tuo labiau, kad reikia itin kruopščiai žiūrėti ką perkate – ne visos monetos ir banknotai yra vertingi. Šiuo atveju, norėčiau labiau akcentuoti būtent monetų kolekcionavimą.

Monetas reikia pirkti kuo mažesnio tiražo.

Jeigu jūs ketinate nusipirkti senų sovietinių kapeikų, kurių beveik kiekvienuose namuose yra maišais, tai tokia investicija bus žlugusi. Tokios monetos yra bevertės, nes jų tiražas yra milžiniškas. Paprasčiausiai, niekas tokių monetų nenorės pirkti, nes jų ir nemokamai galima gauti į valias – užtenka tik tarp pažįstamų žmonių pasiklausinėti ar kas neturi. Jums reikia pirkti retos rūšies monetas, kurių pasauliniu mastu nebūtų daug. Pavyzdžiui, moneta, kurios tiražas yra 3000 monetų, ateityje gali būti itin vertinga. Tikėtina, kad net po kelių metų tokios monetos vertė bus didesnė. Taip pat daug ką lemia ir metalas bei išleidimo proga.

Perkantiems auksines ar sidabrines monetas, reikėtų įsigyti ir tų monetų priežiūros priemones.

numizmatikaKolekcionuojantiems auksines arba sidabrines monetas būtina tinkamai jas laikyti, jog laikui bėgant jų būklė nepakistų. Tam yra specialios priemonės – dėklai, dėžutės, valymo priemones ir kt. Kas liečia tokias monetas, jas galima laikyti tarsi ir investicijomis į brangiuosius metalus. Būtina pabrėžti, kad sidabrinių bei auksinių monetų kainos yra gerokai brangesnės, todėl ne visi galės tokias įsigyti. Čia galioja tos pačios sąlygos – kuo mažesnis tiražas, tuo greičiau ateityje kils tos monetos vertė. Monetų vertė kyla ir dėl įvykių bei išleidimo progų. Pavyzdžiui, paskutinė Lietuvos banko išleista litų moneta (50lt moneta) „Forma” kainavo 150 litų – ją galėjo įsigyti tik ribotas kiekis žmonių, nes tiražas yra tik 3000 monetų. Svarbu ir tai, kad ši moneta pagaminta iš sidabro. Kaip manote, kokia kaina tokios monetos dabar, kai praėjo metai nuo jos išleidimo? Dabar tokią monetą įsigyti pigiau negu už 130 eurų yra be galo sudėtinga, nes kad ir skelbimuose kainos yra apsistojusios ties 150 eurų.

Monetų vertei didelės įtakos nedaro brangiųjų metalų kainų šuoliai.

Tie kurie perka monetas iš aukso ar sidabro neturėtų baimintis kainų kritimo dėl šių metalų rinkos kainų šuolių. Įprastai, įtaką daro tik investiciniam auksui bei sidabrui t.y. kai jie perkamas luitais. Monetoms retai kada tai daro įtaką. Itin svarbu paminėti, kad monetos išleidimo vieta taip pat yra susijusi su kainų augimu. Pavyzdžiui, „Monetų Namai” neretai leidžia savo monetas ar kažkokius medalius, tačiau jų vertė nėra tokia didelė net ir prabėgus keliems metams.

Kokia jūsų turima moneta yra vertingiausia?

Palikite komentarą

Your email address will not be published