google adsenseNorėtumėte sukurti internetinę svetainę ir joje talpinti Google Adsense reklamą? Už tai aišku jums bus mokami pinigai už kiekvieną reklamos paspaudimą, bet nereikia pamiršti, kad tokią veiklą taip pat reikia įteisinti. Lietuvoje naudoti šį reklamos tinklą yra paprasta, nes visa veikla gali būti vykdoma su individualios veiklos pažyma. Nereikėtų pamiršti ir to, kad GA reklama rodoma ir ant Youtube.com vaizdo įrašų, tad jeigu norite populiarinti savo kanalą ir uždirbti iš peržiūrų – ši veikla būtų tokia pati. Tai reiškia, kad darbui su Adsense ir YT galima registruoti vieną veiklą.

Šioms veikloms priskiriamas vienas EVRK kodas.

Einant į mokesčių inspekciją registruoti veiklos ar tai darant internetu, jums reikės nurodyti šios veiklos kodą. Šioms veiklos priskiriamas tas pats kokdas: 631100 Duomenų apdorojimo, interneto serverių
paslaugų (prieglobos) ir susijusi veikla. Viskas – daugiau jokių kodų jums nereikės. Šis kodas skirtas veikloms, kurios susijusios su reklaminių skydelių talpinimu interneto svetainėse. Taip pat su šiuo kodu galima registruoti ir kitas veiklas, o kokias – atsakys statistikos departamentas.

Dirbdami su Adsense, jūs mokate mažesnį GPM tarifą.

Šiai veiklai yra priskiriamas 5 procentų gyventojų pajamų mokesčio tarifas. Ši veikla nėra priskiriama prie laisvųjų profesijų, todėl mokate tris kartus mažesnį tarifą nei jos. Būtina pabrėžti, kad įregistravus veiklą pagal nurodytą kodą, jūs galite talpinti ne tik Adsense reklamą, bet naudotis ir kitais reklamos tinklais – net ir lietuviškais.

Gaunant pajamas per WU ar tiesiog bankiniu pavedimu, vis tiek būtina išrašyti sąskaitą faktūrą.

Gavę apmokėjimo informaciją, kuri skirta atsiimti pinigų perlaidai per Western Union, nepamirškite, kad jums reikės vesti apskaitą. Jums tieisog reikės išrašyti sąskaitą faktūrą – ten nurodysite rekvizitus, kuriuos jūs turėsite einant atsiimti pavedimo. Jūs tiesiog tą informaciją surašote sąskaitoje – kopijos siųsti į Google nereikia. Tą sąskaitą užregistruojate apskaitos žurnale.

Papildoma informacija:

  • Google Adsense gaunamos pajamos nėra priskaičiuojamos pagal PVM prievolės principą. Tai reiškia, kad net jeigu ir viršysite 45 000 eurų sumą per 12 mėnesių, jums nereikės registurotis PVM mokėtoju. Ši išimtis nėra taikoma lietuviškiems reklamos tinklams.
  • Pagal šį veiklos kodą, savo svetainėje galite pardavinėti ir užsakomųjų straipsnių talpinimą, atgalines nuorodas, banerinę reklamą.
  • Veiklos apskaita yra įprasta, o apie ją sužinoti daugiau galite šiame straipsnyje.

Palikite komentarą

Your email address will not be published