Jeigu į jus kreipėsi pažįstamas žmogus su prašymu paskolinti pinigų, jūs galite juos saugiai pervesti jam į banko sąskaitą – paskolos sutartis gali būti įforminama ir elektroniniu būdu ir čia nereikia sudarinėti jokių raštiškų – popierinių sutarčių. Žemiau pateikiamas pinigų skolinimo būdas labiau skirtas fiziniams asmenims, kurie pinigus skolina be palūkanų ar kitų mokesčių. Tiesiog, jeigu jūs norite apsidrausti, siūlytume vadovautis žemiau pateiktu pinigų skolinimo principu – jis jau yra patikrintas keletą kartų. Pats tokiu būdu susigrąžinau skolas itin greitai.

Saugiam skolinimui jums ir jūsų būsimam skolininkui reikės atlikti bankinius pavedimus.

Norint saugiai paskolinti pinigų nesusitikus, jūs galite viską padaryti naudojantis tik el. bankininkystės sistemomis. Jas turi kone kiekvienas Lietuvoje veikiantis komercinis bankas. Skolinimo faktui sudaryti reikia skolininko prašymo paskolinti pinigų bei skolintojo pervedamų pinigų. Pirmiausia, turite gauti visus reikalingus skolininko kontaktinius duomenis: telefono numerį, el. paštą, gyvenamosios vietos adresą. Jūsų skolininkas pirmiau turi pateikti prašymą t.y. paprašyti, kad jūs jam paskolintumėte pinigų. Jis tai turi padaryti pervesdamas simbolinį vieną centą į jūsų asmeninę banko sąskaitą, iš kurios jam ketinate pervesti paskolos sumą. Būtina pabrėžti, kad jūs turite savo skolininkui pasakyti, kad šis, pervedant vieną centą, nurodytų specialų tekstą bei uždėtų varnelę, kad pavedimo metu jums būtų atsiųstas jo asmens kodas. Jo prašymas turi atrodyti maždaug taip: „Prašau paskolinti 100 eurų. Juos įsipareigoju grąžinti iki 2016-05-01.

Kai gaunate skolininko vieną centą, jūs turite pervesti paskolos sumą į tą pačią banko sąskaitą.

Jokiu būdu negalima pervesti pinigų į kito žmogaus sąskaitą – veskite į tą, iš kurios jūs gavote vieną centą. Jūsų pavedimas turi pabrėžti, kad skolinate pagal prašymą, todėl jums mokėjimo paskirtyje reikės nurodyti pagal kokį prašymą jūs skolinate. Jums reikės tik nurodyti sąskaitos išrašo numerį, kuris randamas gavus vieno cento pervedimą. Jūsų pinigų pervedimas turi atrodyti taip: „Asmens prašymu paskolinu 100 eurų. Prašymo dokumento NR XXX„.

Paaiškinimai:

  • Prašymo data turi būti ta, kuomet jūsų skolininkas turi grąžinti skolą.
  • Jūsų pervedimas turi patvirtinti prašymą, todėl mokėjimo paskirtyje nurodote prašymo (vieno cento) išrašo numerį.
  • Skolinti galite tik be palūkanų, nes fiziniai asmenys vartojimo kreditų teikti negali.
  • Jeigu skolininkas negrąžina skolos, kreipkitės į bet kurią skolų išieškojimo bendrovę ir nurodykite, jog turite skolos sudarymo faktą bei asmens duomenis.
  • Jeigu gyvenamosios vietos adresas bus neteisingas, skolą atgausite bet kokiu atveju, nes tam yra skirtas „Procesinių dokumentų įteikimas viešo paskelbimo būdu„.
  • Jūsų paskolos sutartis: vieno cento pervedimo sąskaitos išrašas, ir išrašas, kuriame jūs pervedėte pinigus.
  • Būtinai įsitikinkite, kad el. paštas ir telefono numeris yra egzistuojantys – liepkite skolininkui parašyti jums į el. paštą paskolos prašymo mokėjimo paskirtį.

Šis skolinimo būdas, kaip minėjau – patikrintas praktikoje. Saugokite savo pinigus!

Palikite komentarą

Your email address will not be published