Imantys greituosius kreditus dažniausiai pastebi, kad po kurio laiko kitoje kreditų bendrovėje galima rasti daug geresnes skolinimosi sąlygas. Refinansavimas tam ir yra skirtas – vartotojai turi teisę perkelti savo įsipareigojimus į kitą bendrovę ir taip sumažinti mokamų įmokų sumas. Žinoma, didžiausia bėda tame, kad ne visi supranta kokiomis aplinkybėmis galima pasinaudoti šia paslauga. Ne visi vartojimo kredito teikėjai siūlo šią paslaugą – Lietuvoje yra vos kelios įmonės, kurios leidžia perkelti turimas paskolas internetu. Būtina žinoti, kad refinansavimo galimybė atsiranda tik tada, kai klientas atitinka tam tikrus kriterijus. Tad, jeigu radote kreditų bendrovę, kuri gali suteikti šią paslaugą, pirmiau reikėtų pažiūrėti į savo situaciją – suprasite ar jums tokia paslauga bus suteikta.

Šia paslauga gali pasinaudoti tik tie asmenys, kurie nevėluoja mokėti įmokų.

Jeigu norite perkelti savo kreditą į kitą bendrovę, jūsų įmokų mokėjimas turi būti neatidėliotinas t.y. jeigu jūs vėluojate mokėti įmokas pirminiam kreditoriui, ko gero refinansavimo paslaugą teikianti bendrovė nenorės jums suteikti šios paslaugos. Paprasčiausiai, klientas turi būti mokus ir negali vėluoti mokėti jokių įmokų. Ne tokiems asmenims yra suteikiama ši paslauga.

Refinansavimas nereiškia, kad jūs gausite naują paskolą.

paskolu refinansavimasDažnai atsiranda manančių, kad refinansavimo galimybę siūlanti bendrovė tiesiog perves reikiamą pinigų sumą į banko sąskaitą tam, kad būtų galima padengti ankstesnį kreditą. Viskas vyksta tikrai ne taip. Jūs jokiu būdu neturėtumėte tikėtis naujos paskolos – jūs jos negausite. Jūs sudarysite refinansavimo sutartį, o tai reiškia, kad naujas kreditorius pats sumokės skolą pirminiam skolintojui. Jūs negausite pinigų, nes naujas kreditorius nenorės rizikuoti jų prarasti. Kai naujas kredito teikėjas grąžins už jus ankstesnę skolą, jūs būsite skolingi būtent jam, tik čia privalumas tas, kad tokiu atveju jau mokėsite mažesnes įmokas, palūkanas ar gausite ilgesnį kredito grąžinimo terminą. Tai palengvina skolos grąžinimą.

Šia paslauga gali pasinaudoti tik sąžiningi ir savo skolinimosi ribų nepasiekę asmenys.

Jeigu pagal vartojimo kredito įstatymą jūs jau turite tiek lizingo paslaugų ar kreditų, kurių mokėjimui kiekvieną mėnesį skiriate 40 procentų pajamų, tai jūs ne tik kad nebegausite naujų paskolų, bet ir apie refinansavimo galimybę galite tik pasvajoti.

Aiškiau kalbant, refinansavimo paslauga jūs galite pasinaudoti tuomet, kai:

  • Neturite pradelstų mokėjimų ir iki šiol visus kreditus mokate laiku.
  • Jūs nesate pasiekę savo skolinimosi ribos (40 procentų principas).
  • Jūsų pajamos yra pakankamos naujų įmokų mokėjimui.
  • Norite sumažinti savo turimus įsipareigojimus, o ne skolintis toliau.
  • Atitinkate visas kliento mokumo vertinimo nuostatas.

Palikite komentarą

Your email address will not be published