Pinigų medis, dar vadinamas pinigų augalu arba Pachira aquatica, yra atogrąžų pelkių medis, kilęs iš Centrinės ir Pietų Amerikos ir ypatingai paplitęs Afrikos žemyne. Jo pavadinimas kilęs iš tikėjimo, kad jis atneša sėkmę ir klestėjimą.

Pinigų medis yra populiarus kambarinis augalas ir dažnai matomas biuruose ir prekybos centruose. 

Šis augalas yra dedešvų šeimos, kuriai priklauso hibiscus, okra ir medvilnė, narys. Gimtojoje aplinkoje šis medis gali užaugti iki 18 metrų aukščio, tačiau dauguma kambarinių augalų yra daug mažesni. Lapai žali ir blizgūs, o žiedai balti arba gelsvai balti. Medis duoda rusvus vaisius, kurių kiekviename yra penkios sėklos.

Šio augalo žydėjimą, tuo labiau – užmegstus vaisius išvysti labai sunku, nes tam reikia ypatingų ir natūralių gamtinių sąygų. Tad, namie vargu ar šis augalas galės jus palepinti šiuo grožiu. 

Kaip pinigų medis turėtų būti prižiūrimas? 

pinigu medisPinigų medį lengva prižiūrėti ir jis tikrai nereikalauja daug dėmesio. Jis teikia pirmenybę ryškiai, netiesioginei saulės šviesai, tačiau gali toleruoti silpną apšvietimą. Augalą reikia laistyti kai viršutinis dirvožemio centimetras išdžiūsta. Per didelis laistymas gali sukelti šaknų puvinį, todėl svarbu leisti žemei visiškai išdžiūti tarp laistymo. 

Pinigų medis dar kitaip įvardijamas kaip Zamijalapis zamiokulkas yra sukulentinių augalų rūšis. Jie pasižymi gana dideliais, pailgais lapais ir gebėjimu augti sausomis, saulėtomis sąlygomis. Šiuos augalus lengva prižiūrėti ir jie puikiai papildo bet kokią vidaus ar lauko erdvę.

Pirkdami pinigų medį, būtinai pasirinkite sveiką augalą, kuriame nėra kenkėjų ar ligų požymių. Šiuos augalus galima dauginti iš stiebinių auginių, tad jei jus domina auginimas, sodinukų būtinai teiraukitės medelyne. Tinkamai prižiūrint, jūsų pinigų medis klestės daugelį metų. 

Kaip šį augalą įsigyti internetu? 

Bene svarbiausia taisyklė – bet kokį augalą pirkti iš žinomų medelynų ar augintojų. Perkant per pažįstamus, galimas atvejis, jog įsigysite augalą su pažeistomis šaknimis ar ligomis.

Iš pažiūros pirmosiomis dienomis tokie augalai gali atrodyti it normalūs, tačiau po kurio laiko pasikeitus aplinkos sąlygoms, lapai ims keisti spalvą ar net įsimes pūvinys. Tai nutinka tas atvejais, kai įsigyjami augalai yra pažeisti ties šaknų sistema, nes tik po kurio laiko imasi matytis pirmieji požymiai. 

Internetu pinigų medis gali būti įsigyjamas per medelynų el. Parduotuves. Nesibaiminkite pristatymo – viskas vyksta sklandžiai. Tokios vietos ypatingai saugo parduodamu augalus, todėl kurjeriai pristatymo metu tikrai žinos kaip elgtis. 

Apibendrinant, pinigų medis yra populiarus kambarinis augalas, kuris, kaip manoma, atneša sėkmę ir klestėjimą. Jį lengva prižiūrėti ir jis nereikalauja daug dėmesio. Šis augalas teikia pirmenybę ryškiai, netiesioginei šviesai, tačiau gali augtis ir kiek mažiau apšviestose patalpose.Tinkamai prižiūrimas medis galės jus džiuginti daugelį metų nepaisant to kiek kartų keisite jo buvimo vietą.