Lietuvoje įprasta, kad norint kažką pirkti lizingu, reikia būti pradirbus 3 arba 6 mėnesius. Žmogus turi gauti tolygų atlyginimą – tik tada pardavėjas sutiks sudaryti lizingo sutartį. Vykdant individualią veiklą viskas būna kur kas griežčiau, nes pardavėjai nelabai nori kažką parduoti tiems, kurie neaišku ar gauna pajamas. Vykdant IV, niekas nebūna garantuotas, kad pajamos bus tolygios – vieną mėnesį galima uždirbti daug, o kitą – žiūrėk, ir užsakymų nėra. Vykdantys individualią veiklą, mokesčius dažniausiai moka kartą per metus, o tai reiškia, kad paskutinius 12 mėnesių pardavėjai negali matyti kokias pajamas gauna vykdantys individualią veiklą. Tai reiškia, kad savarankiškai dirbantys asmenys kur kas sunkiau įsigyja prekes ar paslaugas lizingo būdu. Ką tokiu atveju daryti?

Pirmiausia, turite žinoti, kad jums nėra būtina laukti visų metų kol galėsite pateikti deklaraciją ir sumokėti mokesčius. Įprastai, lizingo bendrovės bei kreditus teikiančios įmonės informaciją apie asmens darbingumą ir gaunamas pajamas gauna iš SODROS duomenų bazių. Jeigu mokesčius mokate kartą per metus, tai logiška, kad nieko tose duomenų bazėse ir nesimatys. Tuo noriu pabrėžti, kad jūs galite mokėti mokesčius kiekvieną mėnesį. VSD įmokas galite atlikti avansu, paskaičiavę tikslią sumą arba nuolatos galite mokėti vienodą sumą avansu. Būtina pabrėžti, kad SODRA jums negrąžins VSD įmokų permokos kai deklaracijos pateikimo metu bus aišku, kad sumokėjote per daug. Mokėdami kiekvieną mėnesį, jūs atnaujinate informaciją ir apie savo gaunamas pajamas. Tada lizingo bendrovei jūs jau galite nurodyti mokamų mokesčių sumas – nereikės siųsti jokių deklaracijų kopijų ar rodyti apskaitos žurnalo.

Vykdant individualią veiklą, jūs tuo pat metu galite būti užsiregistravę ir darbo biržoje.

pirkimas issimoketinaiTai reiškia, kad iš „savarankiškai dirbančio” jūsų statusas keičiasi į „dirbančiojo”. Tai gali būti vienas iš problemos sprendimo būdų. Žinoma, užsiregistravimas darbo biržoje neatleidžia nuo prievolės mokėti PSD įmokų kiekvieną mėnesį. Susisiekus su Lietuvos darbo biržos vyriausiuoju specialistu Juozapu Linartu, jis paaiškino:

Lietuvos  Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2009 m. rugpjūčio 4 d.  įsakymu Nr. A1 – 473  patvirtinto  Darbo rinkos stebėsenos sąlygų ir tvarkos aprašo (Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2010 m. liepos 22 d. įsakymo Nr. A1-359 redakcija)  21.1 punktas nustato, kad dirbantis asmuo gali registruotis darbo biržoje, tačiau jam nebus suteiktas bedarbio statusas ir jam nebus mokama nedarbo draudimo išmoka, o bus suteiktas tik  dirbančio  asmens statusas.

….

Lietuvos  Respublikos  socialinio draudimo  įstatymo  2 str. 8 dalis nustato, kad asmenys, kurie verčiasi individualia veikla laikomi savarankiškai dirbančiais.

Tad, norintiems įsigyti kažkokias prekes ar paslaugas lizingu būdu, siūloma mokėti individualios veiklos mokesčius kiekvieną mėnesį arba užsiregistruoti į darbo biržą.

Palikite komentarą

Your email address will not be published