Prancūzų buldogas arba „prancūziukas“, kaip jie dažnai meiliai vadinami, turi turtingą ir patrauklią istoriją. Šunų veislių istorikai šių dievinamų kompanionų kilmę sieja su XIX amžiaus Anglija. Tuo metu prancūzų buldogų populiarumas eksponentiškai išaugo tarp britų buržuazijos, kuri pirmenybę teikė jo kompaktiškumui, sumanumui ir ištikimam elgesiui.
Per šį laikotarpį daugybė prancūzų ir britų kilmės šunų buvo sukryžminti, kad būtų sukurtas gyvas ir mažas šuns variantas. Anglų meistrai netgi pradėjo naudoti prancūzų buldogus kaip talismanus savo verslui, nes tai rodė didžiulį šios veislės populiarumą. Šiandien prancūzų buldogai tebeegzistuoja visame pasaulyje dėl meistriško veisėjų darbo prieš šimtus metų.
Prancūzų buldogai ir jo sveikatos bei mitybos priežiūra
Norint rūpintis prancūzų buldogo sveikata, reikia subalansuoto požiūrio, apimančio tiek mitybą, tiek gyvenimo būdą. Prancūzų buldogai turi būti šeriami sveika, maistingų medžiagų turinčia dieta su daugybe šviežsų vaisių ir daržovių bei liesų baltymų. Pratimai taip pat svarbūs prancūzų buldogams, nes padeda išlaikyti jų formą ir aktyvumą. Reguliarūs pasivaikščiojimai ir suplanuotas žaidimo laikas gali padėti prancūzams išlikti sveikiems, nes jie skatina tiek fizinę, tiek psichinę stimuliaciją.
Galiausiai, prancūzų buldogai turėtų reguliariai lankytis pas veterinarijos gydytoją, kad jie apžiūrėtų, būtų paskiepyti ir atlikti bet kokį kitą būtiną gydymą ar profilaktinę priežiūrą. Atlikdami šiuos paprastus veiksmus, prancūzų buldogų savininkai gali užtikrinti, kad jų šuniukas būtų sveikas ir laimingas!
Prancūzų buldogų dažniausios sveikatos problemos
Prancūzų buldogai yra puiki šunų veislė, tačiau, kaip ir bet kuriam augintiniui, visada svarbu žinoti apie galimas sveikatos problemas, su kuriomis jie gali susidurti. Prancūzų buldogai dažnai kenčia nuo kvėpavimo problemų dėl brachicefalinės anatomijos, todėl jie gali būti labiau pažeidžiami šilumos smūgio ir užspringimo rizikos. Prancūzų buldogai gali būti linkę į odos problemas, tokias kaip dermatitas ar alergijos, taip pat jie gali būti linkę į degeneracines akių ligas, tokias kaip katarakta ar tinklainės atrofija.
Galiausiai prancūzų buldogai taip pat yra jautrūs ortopedinėms ligoms, tokioms kaip klubo displazija ar girnelės luksacija. Norint išlaikyti savo prancūzų buldogo sveikatą ir gerovę, svarbu būti informuotam apie šias įprastas prancūzų buldogų sveikatos problemas, kad galėtumėte jas stebėti!
Prancūzų buldogas – itin mylimas šeimos narys
Prancūzų buldogai turi neįtikėtinai unikalų ir mielą charakterį. Visų pirma, prancūzų buldogai yra žinomi dėl savo draugiško, mylinčio pobūdžio ir komiško požiūrio. Jie klesti dėl žmonių draugystės ir dažnai tampa labai atsidavę savo savininkams. Temperamento požiūriu jie yra stebėtinai laisvi šunys ir yra gana prisitaikantys prie įvairios aplinkos, todėl tinka tiek miesto gyventojams, tiek kaimo vietovių gyventojams.
Jų sumanumas taip pat reiškia, kad mokymas gali būti baigtas gana greitai, naudojant atitinkamą atlygį kaip paskatą. Nepaisant mažesnio dydžio, prancūzų buldogai turi asmenybių, kurios neabejotinai pavers jūsų širdį – dažniausiai šeimininkai beveik iš karto įsimyli savo pūkuotą draugą!
Prancūzų buldogų pagrindiniai duomenys:
Temperamentas: Geras, entuziazmo nestokojantis, labai gyvybingas, socialus, meilus, kantrus, žaismingas, švelnus
Gyvenimo trukmė: nuo 10 iki 14 metų
Spalvos: Balta, Rudai margas, smėlio spalvos, gelsvai ruda, rudas ir baltas
Kilmės šalys: Prancūzija, Jungtinė Karalystė
Originalus pavadinimas: Canis lupus familiaris