Viename forume (Uždarbis.lt) ne kartą mačiau temą, kurioje kažkas verkia dėl gauto ban’o iš Google Adsense, todėl norėčiau trumpai ir aiškiai papasakoti kodėl tos paskyros yra blokuojamos. Šioje sistemoje galioja taisyklės, todėl prieš talpindami reklaminius skydelius, pirmiau siūlyčiau kruopščiai jas perskaityti. Didžioji dalis paskyrų, manau, yra blokuojamos ne be priežasties. Jeigu jūs nesilaikote tų taisyklių – laiko klausimas kada jūsų paskyra bus užblokuota.

Bene dažniausiai pasitaikanti priežastis – antra paskyra.

Jeigu jūs prieš kažkiek laiko jau sukūrėte paskyrą ir ją pamiršote, tai nereiškia, kad galite naudoti naują. Jokiu būdu negalima turėti 2 paskyrų, nebent viena būtų asmeninė, o kita – verslo. Paprasčiausiai, antrą paskyrą jūs registruosite su tais pačiais duomenimis, tad prieš atliekant išmoką, Google patikrins visą informaciją. Atradę jūsų ankstesnę paskyrą, Google blokuos naująją. Nekurkite naujų paskyrų net jeigu prieš tai gavote ban’ą – nieko nepešite.

Įsitikinkite, kad jūsų svetainė yra legali ir nepažeidžianti įstatymų.

Ne vienas verkia dėl blokuotos paskyros talpinant reklamą filmų, muzikos, torrent ar kitose nelegalių atsisiuntimų svetainėse. Jose Adsense reklama negali būti talpinama. Užtenka tik pranešti per specialią formą, ir svetainė bus blokuojama per kelias dienas. Minėtos svetainės Lietuvoje yra nelegalios, o taip pat Adsense reklamos negalite talpinti ir erotinio ar pornografinio, flash žaidimų pobūdžio svetainėse.

Svetainėje talpinama reklama turi atitikti reikalavimus.

Net jeigu jūsų svetainė yra legali ir nepažeidžianti įstatymų, yra kitų priežasčių, kodėl galite būti blokuojami. Jūsų svetainė turi būti kokybiška, su unikaliu turiniu. Jeigu reklamą talpinsite svetainėje, kurioje yra viso labo – du ar trys straipsniai, tada didelė tikimybė, kad būsite užblokuoti. Svetainėje reklamą reikia talpinti pagal taisykles, todėl kažkuriame straipsnyje esu rašęs apie reklaminių skydelių padėtį. Jūs negalite dėti reklaminių skydelių taip, jog jie susilietų su turiniu. Tai reiškia, kad skydelių talpinimas, siekiant suklaidinti lankytoją, yra nelegalus. Nedėkite skydelių prie pat nuotraukų, vaizdo įrašų ir t.t.

Jeigu jūsų svetainės turinys yra eilinė pajungta duomenų bazė – laiko klausimas kada gausite ban’ą.

google adsenseDabar „madinga” prekiauti įvairiomis duomenų bazėmis – skelbimuose galite įsigyti receptų, anekdotų ir kitų duomenų bazių, kurias užtektų pajungti ant wordpress’o ir tiek. Bet, tokiose svetainėse negalima talpinti Adsense reklamos? Kodėl? – nes tai pažeidžia jų taisykles. Jūsų svetainės turinys turi būti unikalus, o ne kopijuotas, o kuri duomenų bazė yra unikali? Prieš perkant tokias receptų, anekdotų svetaines, turėkite galvoje, kad adsense naudojimas tokiose svetainėse yra nelegalus. Tas pats taikoma ir svetainėms, kurios tiesiog kopijuoja straipsnius iš naujienų portalų t.y. paima straipsnį, nukopijuoja ir įkelia pas save nurodant šaltinį – tokiose svetainėse irgi negalite dėti Adsense reklamos.

Mitas, kad lankytojų srautas iš Facebook užtraukia ban’ą.

Kartais dar pasigirsta kalbų, kad už srautą iš FB galima gauti ban’ą iš Google adsense. Tai yra „pletkai”, nes už tai niekas svetainių neblokuoja. Tiesiog, blokuojamos tos svetainės, kurios tą srautą išnaudoja netinkamai – skatina spausti reklamas arba jas sudeda taip, kad lankytojas netyčia jas paspaustų.