Kam išrašoma sąskaita faktūra

Individualioje veikloje turėsite išrašinėti sąskaita faktūra? Žemiau pateikiame sąskaitos faktūros šabloną bei pavyzdžius kaip reikėtų šį apskaitos dokumentą pildyti. Šis apskaitos dokumentas yra išrašomas dviem egzemplioriais – vienas jums, o kitą pateikiate klientui. Žemiau esantis šablonas yra tik kaip pavyzdys, tad jį nesunkiai galite paredaguoti pagal visus savo poreikius. Būtina žinoti, kad sąskaitos faktūros turi būti išrašomos pinigų gavimo metu, tad jeigu jūs jų dar negavote, jums reikėtų išrašyti išankstinę sąskaitą. Taip pat pravartu žinoti, kad PVM sąskaitos faktūros yra kiek kitokios, tad žemiau pateikiamą šabloną jau reikėtų redaguoti pagal kitus standartus.

Sąskaitą faktūrą jūs galite išrašyti ir tuo atveju, kuomet pinigus gaunate per el. mokėjimų sistemas.

Jums tada reikėtų nurodyti papildomos informacijos eilutėje visą mokėjimo informaciją. Tai reiškia, kad jeigu pinigus gavote, tarkime per Paysera sistemą, tada nurodote mokėjimo informaciją žemiau esančioje papildomos informacijos eilutėje, o pirkėjo rekvizitus nurodote ne Paysera sistemos, o būtent paties pirkėjo.

Serijos pavadinimas kiekvienai veiklai turi būti skirtingas.

saskaita fakturaJeigu jūs vykdote kelias veiklas pagal individualios veiklos pažymą, tai kiekvienos sąskaitos faktūros serija turi būti skirtinga veiklos atžvilgiu. Pavyzdžiui, vienai veiklai naudojate vieną serijos pavadinimą, kitai veiklai – kitą ir t.t. Tarkime, pardavinėjate reklamą interneto svetainėje, tai su šia veikla susijusius pavedimus traukiate prie vienos serijos, kurią įvardinkime „VA„. Jeigu jūs pajamas gaunate jau iš kitos veiklos, tada jūsų serijos pavadinimas turi būti jau kitas. Pavyzdžiui, jeigu programuojate, seriją įvardinkime „VP„. Kiekvienai veiklai – skirtingi serijos pavadinimai, kuriuos sugalvojate patys. Čia lygiai kaip ir su apskaitos žurnalu – kiekvienai veiklai reikia naudoti atskirą apskaitos žurnalą.

Jeigu suteikėte vieną paslaugą ar pardavėte vieną prekę – nurodote sąskaitos numerį. Šiuo atveju, kaip pavyzdyje nurodyta – pirmos parduotos prekės ar suteiktos paslaugos numeris bus „000001„. Kai jau parduosite antrą paslaugą ar prekę, numeris didės ir jau bus „000002„. Tokia tvarka turi didėti sąskaitos numeris. Datą išrašote įprastai – sąskaitos išrašymo dieną. 

Parduodamų prekių, paslaugų ar turto lentelėje kiekviena skirtinga prekė ar paslauga turi būti nurodoma atskiroje eilutėje.

Jeigu jūs užsiimate prekyba, tai jūs privalote kiekvieną prekę traukti į atskirą sąskaitos eilutę. Pavyzdžiui, parduodate batus bei kelnes. Kiekvieną po du vienetus.

Mato Vnt. – rašote kuo matuojama prekė. Šiuo atveju – vienetais.
Kiekis – nurodote kokį kiekį parduodate. Šiuo atveju – po du vienetus.
Kaina – nurodote kiek kainuoja būtent viena prekė. Šiuo atveju – kiek kainuoja vienerios kelnės ir kiek kainuoja viena pora batų.
Suma – nurodote bendrą parduodamų prekių sumą. Šiuo atveju – 2 x 20.00 = 40.00 eurų už batus, o taip pat 2 x 30.00 = 60.00 eurų už kelnes.
Iš viso – nurodote bendrą pirkinių sumą. Tai suma, kurią jūs įtrauksite į apskaitos žurnalą. Suma, kurią jums turi pervesti pirkėjas.

Papildoma informacija:

  • Sąskaitose faktūrose galima nurodyti ir asmens kodus. Jeigu asmuo nevykdo IV ir neturi IV kodo, nebūtina nurodyti ir asmens kodo.
  • Sąskaitoje faktūroje galima nurodyti ir kitus papildomus rekvizitus, kurie gali padėti nustatyti pirkėją.
  • Jeigu esate PVM mokėtojas, jums šis šablonas nėra tinkamas.
  • Teikiant paslaugas, nėra būtina kiekvieną paslaugos pavadinimą nurodyti vis kitoje eilutėje, jeigu tai reikalautų išsamaus paslaugų apibendrinimo. Pavyzdžiui, programavimo paslaugomis užtenka nurodyti vieną eilutę: „Interneto svetainės programavimas”.

Sąskaitos faktūros PAVYZDYS čia.

Sending
User Review
3 (2 votes)