Baiminatės, kad dėl laiku neįvykdytų finansinių įsipareigojimų teks bendrauti su skolų išieškojimo bendrovėmis? Jums nereikėtų pulti į paniką – skolų išieškojimo procedūra nereiškia, kad antstolis nedelsiant areštuos jūsų banko sąskaitas. Visa procedūra yra skirstoma į dvi dalis, tai – teisminis skolų išieškojimas ir ikiteisminis skolų išieškojimas. Tai yra du skirtingi skolų išieškojimo būdai, bet tikslas – tas pats. Jeigu jūs turite paėmę kelis greituosius kreditus ar vartojimo paskolas bankuose ir negalite laiku sumokėti įmokų, jums reikėtų nedelsiant kreiptis į kreditorių ir bandyti derėtis ar prašyti kažkokių papildomų galimybių skolos atidėjimui. Jeigu jūs nepasirašėte jokio vekselio, tai tikėtina, kad pirmiausia jums bus atliekamas ikiteisminis skolos išieškojimas.

Ikiteisminis skolų išieškojimas pabrėžia, kad skola išieškoma be teismų pagalbos

skolu isieskojimasŠios procedūros metu, kredito teikėjas kreipiasi į skolų išieškojimo bendrovę ir su ja sudaro paslaugų teikimo sutartį. Tuo metu, kai jis sudaro sutartį, jis perduoda teisę paskirtiems teisininkams imtis visų galimų priemonių skolai išieškoti derybų ar kitais būdais. Pirmiausia, turite žinoti, kad sudarant sutartį su skolų išieškojimo bendrove, jums jau pradedami skaičiuoti pirmieji mokesčiai – toje sutartyje bus nurodytas ikiteisminio išieškojimo mokestis, kurį jums teks sumokėti. Jį sužinosite tada kai paskirti teisininkai su jumis susisieks ir informuos apie skolos ieškojimo procesą. Jūs gausite sąskaitą, kurią turėsite apmokėti.

Ikiteisminio išieškojimo metu su jumis bendraus paskirti kreditoriaus teisininkai, o tai reiškia, kad jis nuo visų problemų „nusiplauna”. Dėl visko turėsite derybas vesti būtent su ta išieškojimo bendrove. Ji gali jums skambinėti, siųsti registruotus laiškus ar net atvykti į namus arba jūsų darbovietę. Tai sukeltų spaudimą jums – tai būtų ne itin malonu. Būtent tuo pasižymi ikiteisminis skolos išieškojimas – geriausia jo metu spręsti visas problemas derybų būdu.

Teisminis skolų išieškojimas reiškia, kad bus kreipiamasi į teismą.

Teisminio skolos išieškojimo metu jūs jau galite skaičiuoti dar didesnius mokesčius. Jeigu kreditorius su savo teisininkais nuspręs kreiptis į teismą dėl vykdomojo rašto išdavimo, jums reikės sumokėti visas ikiteisminio skolos išieškojimo mokesčius, jums reikės sumokėti kreditoriaus išlaidas, kurias jis patyrė – sumokėsite žyminį mokestį, palūkanas, taip pat didelė tikimybė, kad sumokėsite ir už ieškinio bei kitų dokumentų pateikimo išlaidas t.y. jeigu kreditorius mokės pinigus teisininkams už dokumentų paruošimą ir atstovavimą teisme – jūs tas išlaidas sumokėsite. Teismas nuspręs  išduoti vykdomąjį raštą, o tai reiškia, kad kreditoriui liks kreiptis į antstolį – tada jau ir bus areštuotos jūsų banko sąskaitos bei turimas turtas.

Sending
User Review
5 (1 vote)