Jei esate studentas, lankantis matematikos pamoką, tikėtina, kad susidūrėte su terminu „sveikasis skaičius“. Bet, kas tiksliai yra sveikasis skaičius? Šiame įraše išnagrinėsime, kas yra sveikieji skaičiai ir kaip jie naudojami kasdieniame gyvenime. Taip pat paliesime klausimą kada mokiniai paprastai supažindinami su jais mokyklose suole.

Kas apskritai yra sveikieji skaičiai? 

sveikieji skaiciaiSveikieji skaičiai yra pilni skaičiai, kurie gali būti teigiami, neigiami (su minuso ženklu priekyje) arba paprasčiausias nulis. Viskas! Tai tikrai taip paprasta. Dabar pažvelkime į keletą pavyzdžių, kaip jie naudojami realiame gyvenime. 

Tarkime, kad piniginėje turite 10 eurų. Tai reiškia, kad sveikasis skaičius 10 yra susietas su jūsų pinigų suma. Tarkime, kad išleidžiate 5€ naujam vaizdo žaidimui. Dabar su jūsų pinginėje susietas sveikasis skaičius yra 5, nes tiek pinigų jums liko. 

O gal esi skolingas savo draugui 20€ už pietus? Tokiu atveju, sveikasis skaičius 20 būtų susietas su jūsų skola. 

Kaip matote, sveikieji skaičiai yra visur aplink mus! Jie yra pagrindinė mūsų gyvenimo dalis, nesvarbu, ar mes tai suprantame, ar ne. Jie naudojami atliekant elementarius skaičiavimus. 

Šie skaičiai neturi kablelių po savęs ir tuo labiau – po jų sekančių skaičių. Tai reiškia, kad pavyzdžiui, skaičius 10,5 jau nebėra laikomas sveikuoju skaičiumi. 

Kada mokiniai supažindinami su sveikaisiais skaičiais? 

Dauguma mokinių pirmą kartą su sveikaisiais skaičiais susipažįsta pradinėje mokykloje, paprastai maždaug 4 ar 5 klasėje. Tačiau, atsižvelgiant į individualius mokinio matematikos įgūdžius, jie gali su jais susidurti ir pradedant vidurinę mokyklą. Nepriklausomai nuo to, kada pirmą kartą sutiks sveikuosius skaičius, mokiniai ir toliau su jais susidurs per matematikos pamokas. 

Taip pat pabrėžiama, kad praktiškai tuo pačiu mokymosi periodu bus supažindinama ir su kitų rūšių skaičiais, o taip pat ir daugybos lentele. Tad, kuo greičiau bus įsisavinta ši informacija, tuo lengviau bus priprantama prie kitų pamokų.

Tikimės, kad šis įrašas padėjo išsiaiškinti bet kokią painiavą, kas yra sveikieji skaičiai ir kaip jie naudojami! Jei vis dar turite klausimų arba reikia daugiau pagalbos, būtinai susisiekite su mokytoju ar korepetitoriumi. Ir nepamirškite, kad sveikieji skaičiai ir toliau pasirodys jūsų matematinės kelionės metu, todėl svarbu juos suprasti kuo anksčiau.