Tarptautinė moters diena yra diena, kuri visame pasaulyje švenčiama ir pripažįstama nuo XX a. amžiaus pradžios. Tarptautinės moters dienos tikslas – švęsti ir pripažinti moterų pasiekimus visame pasaulyje bei pasisakyti už lyčių lygybę.

 

Tarptautinės moters dienos ištakos siekia 1908 m., kai 15 000 moterų žygiavo per Niujorką reikalaudamos geresnio atlyginimo, trumpesnių darbo valandų ir balsavimo teisių. 1910 m. Kopenhagoje vykusioje tarptautinėje dirbančių moterų konferencijoje vokiečių socialistė Clara Zetkin pasiūlė paskelbti tarptautinę dieną, skirtą moterų solidarumo tarp visų tautų pasiekimams paminėti. Šiam pasiūlymui vienbalsiai pritarė abi šiame susitikime atstovaujamos lytys – šio metinio renginio data buvo pasirinkta kovo 8 d.

 

Tarptautinė moters diena dabar švenčiama visuose žemynuose daugelyje pasaulio šalių. Nors nuo pat jos įkūrimo 1908 m. buvo padaryta didelė pažanga lyčių lygybės srityje, dar reikia daug nuveikti, ypač dėl moterų ekonominių galimybių visame pasaulyje.

 

Pastaraisiais metais Tarptautinė moters diena išaugo į pasaulinį reiškinį, apimantį politinius mitingus, verslo konferencijas, vyriausybės veiklą ir akademinius simpoziumus. Daugelis šalių taiko savo būdus, kaip pagerbti šią svarbią dieną, pavyzdžiui, Kinija, kuri kiekvienais metais renka Moters verslininkės apdovanojimą; arba Kanada, kur kiekvienais kalendoriniais metais tai oficialiai paskelbia vietos savivaldybės; arba Indija, kur kiekvienais metais įteikiama daugybė prestižinių apdovanojimų, skirtų pagerbti moterų pasiekimus įvairiose srityse, pavyzdžiui, teisėsaugos ar mokslo technologijų ir kt. Be šių oficialių renginių, daugelis organizacijų – humanitarinių grupių ar privačių įstaigų – taip pat organizuoja renginius, susijusius su šia ypatinga proga. – pradedant seminarais, kuriuose pagrindinis dėmesys skiriamas moterų įgalinimui arba lyčių suvokimui; į profesionalius tinklų forumus, kuriais siekiama suvienyti sėkmingas moteris ir įkvėpti mažiau pasitikinčias moteris; arba viešos parodos, kuriose pabrėžiamos garsios per daugelį metų pasiekusios moterys ir pan.

 

Nepaisant visų šių pastangų ir pažangos, padarytos siekiant lyčių lygybės, vis dar yra giliai įsišaknijusių problemų, kurias reikia spręsti. Remiantis JT agentūrų, pvz., UNWomen, surinktais duomenimis, smurtas prieš moteris ir mergaites šiandien tebėra vienas iš labiausiai paplitusių žmogaus teisių pažeidimų – 1 iš 3 moterų visame pasaulyje yra patyrusios fizinį ir (arba) seksualinį smurtą artimoje partnerystėje arba ne partnerės/-io seksualinį smurtą. Tik 24 % nacionalinių parlamentų narių visame pasaulyje yra moterys, o tai reiškia, kad vyriausybės net neatspindi savo visuomenės sudėties, jau nekalbant apie tinkamą jų atstovavimą. Todėl labai svarbu, kad kaip dalis šių laikų pasižadėjimo už lygybę ir toliau dėtų pastangas dėl šios gyvybiškai svarbios priežasties, kol įvyks tikri pasauliniai socialiniai pokyčiai.

 

Apibendrinant, Tarptautinė moters diena primena, kad, nepaisant mūsų kilmės, kultūros, visuomenės statuso, turime didžiulį potencialą, kai suvienijame jėgas siekdami bendrų tikslų. Ir toliau būkime vieningi už visų lyčių įgalinimą ir pažangą visame pasaulyje, kad galėtume ir toliau siekti tikros vyrų ir moterų lygybės visur!

 

Sveikinimai Tarptautinės Moters dienos proga

  1. Šią Tarptautinę moters dieną sveikiname daugybę moterų visame pasaulyje ir pripažįstame jų nepaprastą drąsą ir jėgą. Nuo vadovaujančių socialinio teisingumo judėjimų iki novatoriškų mokslo atradimų – moterys daug pasiekė, kad mūsų pasaulis būtų geresnis. Pasveikinkite visas drąsias moteris, kurios kūrė istoriją!

 

  1. Šią Tarptautinę moters dieną skiriame akimirką pagerbti nepalaužiamą kiekvienos moters dvasią, kuri kada nors įkvėpė mus savo atsparumu ir pasiekimais, nepaisant sisteminės priespaudos ir lyčių šališkumo. Esame vieningi pripažindami jų darbą, drąsą, jėgą ir įsitikinimus, kurie leido mums priartėti prie tikrojo teisingumo.

 

  1. Šiandien yra ypatinga diena, skirta pripažinti moterų svarbą mūsų gyvenime ir neįkainojamą jų indėlį per visą istoriją: nuo didelių mokslo ir technologijų pažangos iki pažangios lyčių lygybės ir žmogaus teisių politikos propagavimo. Sveikinanme kiekvieną moterį, kuri laikosi teisingos pozicijos!

 

  1. Ši Tarptautinė moters diena – tai galimybė mums visoms solidarizuotis su visur esančiomis moterimis, kurios kovoja su diskriminacija ir marginalizacija, kartu pasisakant už lygias galimybes ir didesnį atstovavimą visose pramonės šakose. Esame dėkingi už stiprias moteris lyderes, kurios ir toliau įkvepia aplinkinius!

 

  1. Šią Tarptautinę moters dieną skirkime akimirką ir supraskime, kaip toli mes, kaip visuomenė, nuėjome siekdami lyčių lygybės, tačiau nepamirškite, kiek daug dar reikia nuveikti, kad iš tikrųjų pasiektume vyrų ir moterų lygybę. Tiek namuose, tiek darbo vietoje. Išnaudokime šią dieną kaip galimybę paremti moterų įgalinimą visame pasaulyje!

 

 

Dovanų įdėjos Tarptautinės Moters dienos proga

Garsios ir įtaikingos moters autorės knyga: puiki dovanos idėja Tarptautinės moters dienos proga – padovanoti kam nors galingos moters autorės parašytą knygą, pvz., Michelle Obamos „Tapimas“ arba Chimamanda Ngozi Adichie „Americanah“. Tai būtų įkvepianti ir motyvuojanti dovana, skatinanti jos gavėją susimąstyti apie viso pasaulio moterų stiprybę.

 

Bilietas dalyvauti Tarptautinės moters dienos renginyje: Daugelyje pasaulio miestų vyksta renginiai, specialiai švenčiami moterų pasiekimai Tarptautinės moters dienos proga. Padovanoti kam nors bilietą į vieną iš šių renginių būtų puikus būdas parodyti, kiek vertinate jų indėlį ir kartu su jpmis švęsti jų darbą.

 

Rankų darbo papuošalas: Tarptautinei moters dienai švenčiant moterų įgalinimą, padovanokite kam nors ypatingam savo gyvenime unikalų rankų darbo papuošalą, kuris gali puikiai simbolizuoti šį jausmą. Tai gali būti kažkas, pagamintas iš brangakmenių, pavyzdžiui, nefrito ar mėnulio akmens, kuris turi reikšmes, susijusias su apsauga, drąsa ir gydomosiomis galiomis.

 

Priežiūros paketas, pripildytas atsipalaidavimo priemonių: palepinkite savo mėgstamą moterį, padovanodami jai priežiūros paketą, pilną SPA primenančių gėrybių, tokių kaip losjonas, masažo aliejus, žvakės, gydomosios vonios druskos ir kt. Ši apgalvota dovana primins jai Tarptautinę moters dieną ir vėliau skirti laiko sau!

 

Jos vardu paaukota auka: norėdami pagerbti savo ypatingą moterį Tarptautinės moters dienos proga, apsvarstykite galimybę jos (arba savo) vardu paaukoti organizacijai, kuri siekia lygybės ir moterų teisių rėmimo visame pasaulyje, pvz., UN Women arba Girls Who. Šis reikšmingas gestas parodys, kad norite padėti kurti geresnę ateitį visoms moterims visur!