Internetiniuose forumuose dažnai galima matyti pranešimų, kuriuose žmonės klausia ar už skolas gali žmogus atsidurti kalėjime, bet atsakymas visada yra dviprasmiškas – viskas priklauso nuo aplinkybių. Jeigu jūs paėmėte savo vardu kelis kreditus internetu, ėmėte paskolas iš banko, gavote prekių ar paslaugų lizingo būdu ir už jas neatsiskaitėte, tada ne – jūs negalite būti sodinami į kalėjimą, nes tai yra civiliniai santykiai. Esant dideliam prasiskolinimui, jūs galite pasinaudoti ir asmens bankroto galimybe – apie ją daugiau sužinosite atsidarę LR fizinių asmenų bankroto įstatymą. Bet, yra tam tikros aplinkybės, dėl kurių kai kuriuos asmenis teismas nusprendžia pasiųsti už grotų.
Jeigu kreditą ar paslaugas užsisakėte kito žmogaus vardu – jums gresia kalėjimu.
Esmė tame, kad asmuo negali disponuoti kito žmogaus asmeniniais duomenis. Pavyzdžiui, sugyventiniai dažnai net nekreipia dėmesio į tai, kad kažkuri pusė nusprendžia paimti paskolą sugyventino vardu. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl jūs galite būti teisiami pagal baudžiamąjį kodeksą. Jūs apgaulės būdu bandote gauti paslaugas ar pasiskolinti pinigų. Paskola ar paslauga bus suteikiama žmogui, kuris iš tiesų neturi teisės jos gauti. Būtent dėl kitų žmonių asmeninių duomenų naudojimo jūs galite įklimpti į nemalonią padėtį.
Jeigu tyčia klaidinate kredito teikėją su pateiktais duomenimis – negrąžinimo atveju galite sėsti į kalėjimą.
Jeigu jūs kredito paraiškos metu bandote nuslėpti informaciją, kuri parodytų, jog jūs negalite gauti paskolos, tokiu atveju kreditorius galėtų kreiptis į teismą dėl baudžiamosios bylos iškėlimo. Vėlgi – jūs sukčiavimo būdu gavote paskolą, nors jos gauti negalėjote. Tyčia klaidinti kredito teikėjų jūs negalite, nes tokiu atveju jūs pažeidžiate įstatymus. Dėl to, kad pateikėte klaidingus duomenis apie save, skolos negrąžinimo atveju jums tai gali atsiliepti baudžiamąja byla. Žinoma, viskas priklauso nuo skolos grąžinimo – jeigu tada ją grąžinate laiku, ko gero jums niekas jokios bylos nekels, bet jeigu tokios paskolos, kurią gavote apgaulės būdu, jūs negrąžinsite, tada nemaža tikimybė, kad būsite baudžiami ir pagal baudžiamąjį kodeksą.
Tam, kad išvengtumėte kalėjimo skolos negrąžinimo metu, prieš tai jūsų paskola turi būti paimta sąžiningai. Tokiu atveju, tai bus eiliniai civiliniai santykiai, kurie taip pat nebus malonūs, nes tada grės turto areštu ir kitomis laikinosiomis apsaugos priemonėmis.