Pamenate kai VMI pranešė, jog gyventojams teks deklaruoti turimas elektronines sąskaitas bei kitas paskyras, į kurias gaunamos pajamos? Tą nurodymą jos atšaukė, o tiksliau – atidėjo, kol nebus tinkamai suformuluotas paaiškinimas, kokias tas sąskaitas reikės deklaruoti.

Internete dėl to kilo daug ginčų, nes kai kurie žmonės mano, jog gaunant nuolatines pajamas iš komercinės veiklos būtent į elektronines sąskaitas, tų pajamų deklaruoti nereikia ir neva – mokesčių mokėti taip pat. Tiksliau kalbama apie PayPal, Skrill bei kitas panašias paskyras, į kurias yra gaunamos pajamos iš komercinės veiklos. Jeigu tai komercinė ir nuolatinė veikla – tas pajamas būtina įtraukti į apskaitą bei nuo jų būtina mokėti mokesčius, nepaisant to, jog tas el. sąskaitų deklaravimo reikalavimas atidėtas.

pajamosGyventojams, kurie verčiasi komercines savarankiška veikla, būtina mokėti mokesčius nepaisant to, kaip ir kur buvo gautos pajamos. Ta reiškia, kad jeigu jūs vykdote veiklą ir gaunate pajamas į PayPal, tai jums būtina įregistruoti bent jau individualią veiklą, jeigu kitaip nereikalauja teisės aktai. Nesvarbu, kad gaunate pajamas kažkokia kita valiuta – jas būtina įtraukti į išlaidas. Visos pajamos, kurios gaunamos į lietuviškas ar užsienio el. sąskaitas, yra apmokestinamos. Jeigu pajamos gaunamos užsienio valiuta, tada tenka visą sumą konvertuoti pagal tos dienos Lietuvos banko nustatomą valiutos kursą.

Trumpai tariant, reikia atkreipti dėmesį ir į pačius valstybinės mokesčių inspekcijos teiginius. Buvo reikalavimas deklaruoti el. sąskaitas, o tai reiškia, kad tiesiog reikėjo nurodyti kur ir kokią el. sąskaitą turite užsienyje ar Lietuvoje – apie pajamas nieko nebuvo kalbėta. Toks reikalavimas keliamas tam, kad mokesčių inspektoriai lengviau surastų pajamų šaltinius, jiems nebetektų ieškoti informacijos ar kažkuris asmuo turi el. sąskaitą kažkurioje mokėjimų sistemoje ar ne – jie tai matytų iš anksto ir daug lengviau galėtų atlikti mokestinius tyrimus.

Tad, jeigu jūs gaunate pajamas iš komercinės veiklos būtent į el. sąskaitas užsienyje ar Lietuvoje, tai jums būtina tas pajamas apskaityti bei nuo jų mokėti mokesčius įprasta tvarka.

Palikite komentarą

Your email address will not be published