Valstybinis socialinis draudimas yra mokamas nuo pusės (50 proc.) apmokestinamųjų individualios veiklos pajamų. Tai reiškia, kad jums valstybinio socialinio draudimo įmoką reikia skaičiuoti nuo pelno, kuomet iš pajamų atimate išlaidas. Tada tą sumą turite dalinti pusiau ir nuo jos skaičiuoti valstybinį socialinį draudimą. Individualios veiklos vykdytojams yra taikomas 28,5 proc. socialinio draudimo tarifas. Jį mokėti galima kiekvieną mėnesį ar pasirinktu laikotarpiu į priekį t.y. avansu. Avansu sumokamos valstybinio socialinio draudimo įmokos nėra grąžinamos, jeigu įvyksta permokėjimas.

Valstybinio socialinio draudimo įstatymas pabrėžia, kad papildomai besidraudžiantys pensijų draudimu turi mokėti papildomą 1 procentą. Tai reiškia, kad jeigu jūs kažkur sudarėte pensijos kaupimo sutartį t.y. banke, draudimo bendrovėje ar kitur – jūsų VSD tarifas bus vienu procentu didesnis t.y. 29,5 proc.

Mokėdami VSD įmokas, jūs kaupiate pensiją ir mokate įmokas ligos bei motinystės – tėvystės atostogų išmokoms gauti. Daugiau apie valstybinio socialinio draudimo įmokas jūs galite sužinoti SODROS interneto svetainėje.

Palikite komentarą

Your email address will not be published