Jei ieškote paskolos, jums gali kilti klausimas, kuo anuitetas ir linijinis mokėjimo būdai skiriasi vienas nuo kito. Abu turi savo privalumų ir trūkumų, kuriuos išnagrinėsime šiame įraše. Galų gale, geriausias mokėjimo būdas jums priklausys nuo jūsų individualių aplinkybių. 

Anuitetas ir linijinis mokėjimo būdai 

anuitetas ir linijinisAnuitetas reiškia, kad paskola mokama lygiomis dalimis per visą paskolos galiojimo laikotarpį. Didžiausias šio tipo paskolos privalumas yra tai, kad lengva planuoti biudžetą, nes tiksliai žinote, kiek mokėsite kiekvieną mėnesį, nes įmokos per visą grąžinimo laikotarpį niekaip nesikeis. Tai gali būti geras pasirinkimas žmonėms, kurie turi fiksuotas pajamas arba turi kitų mėnesinių išlaidų, kurias jiems reikia planuoti. 

Anuitetas ir linijinis mokėjimo būdai turi skirtingus trūkumus, o šiuo atveju, anuiteto paskolos trūkumas yra tas, kad paprastai jos sumokamų palūkanų norma ir suma bus didesnė nei linijinės paskolos.  

Linijinė paskola išmokama kiekvieną mėnesį mokant vis mažesnę įmoką. Pagrindinis šios rūšies paskolos privalumas yra tas, kad jos palūkanos mažesnės nei anuitetinės paskolos. Taip yra todėl, kad klientas moka palūkanas tik nuo sumos, kuri liko. Kadangi kas mėnesį mokama vienoda paskolos dalis, logiška, kad automatiškai apskaičiuojama palūkanų suma kas mėnesį būna vis mažesnė. 

Kaip jau minėta, anuitetas ir linijinis mokėjimo grafikai skiriasi. Linijinės paskolos trūkumas yra tas, kad pradžioje mokamos didžiausios palūkanos, o tai reiškia, kad ir įmokos bus labai didelės. Dėl to žmonėms, kurie gauna fiksuotas ir negausias pajamas arba kurie turi kitų mėnesinių išlaidų, gali būti sunku gauti tokią paskolą. 

Tiek anuiteto, tiek linijinio mokėjimo būdai turi savo privalumų ir trūkumų. Jums tinkamiausias mokėjimo būdas galiausiai priklausys nuo jūsų individualių aplinkybių. Jei jums reikia pagalbos apsisprendžiant, kokia paskolos rūšis jums tinka, susisiekite su bankų atstovais ir pasiteiraukite kokios taikomos skolinimosi sąlygos būtent jūsų situacijoje. 

Atminkite, kad anuitetas ir linijinis mokėjimo grafikas gali būti taikomas imant ne tik būsto paskolą, bet ir vartojimo kreditus. Tokie grafikai dažnai siūlomi perkant automobilius lizingu ar kitas prekes bei paslaugas, kurios kainuoja gana nemažai.