Svarstote imti paskolą būstui įsigyti? Jei taip, svarbu iš anksto pasitarti su specialistu. Konsultacija dėl būsto paskolos gali padėti suprasti riziką, susijusią su būsto paskolos ėmimu. Finansų ekspertai taip pat gali patarti, kokį paskolos mokėjimo būdą pasirinkti. Jie taip pat papasakoja kas yra refinansavimas ir ar įmokų mokėjimo atidėjimas gali būti tinkamas jūsų situacijai. 

Pirkdami būstą nerizikuokite – pirmiausia pasikonsultuokite su ekspertu. Ilgainiui tai gali sutaupyti daug pinigų ir padėti išvengti rūpesčių. Dar geriau – kreipkitės į bankus ar unijas, iš kurių norėtumėte pasiskolinti. Ten taip pat galima konsultacija dėl būsto paskolos. 

Konsultacija dėl būsto paskolos turi padėti atsakyti į šiuos klausimus: 

Kiek galiu sau leisti pasiskolinti? 

konsultacija del busto paskolosYra keli pagrindiniai veiksniai, į kuriuos specialistai ar finansų konsultantai atsižvelgia apskaičiuodami kiek klientas gali pasiskolinti. Pirmoji – kliento pajamos. Jis turės mokėti mėnesines paskolos įmokas. Antrasis – pradinio įnašo dydis. Kuo daugiau pinigų klientas gali įnešti iš anksto, tuo mažiau jam teks skolintis.

Ir galiausiai, specialistas ar finansų patarėjas peržiūrės kliento kredito reitingą ir istoriją. Jei asmuo turi gerą finansinę reputaciją, jam bus lengviau gauti paskolą palankiomis sąlygomis. 

Kokios bus mano mėnesinės įmokos? 

Kaip pavyzdį imkime 100 000€ paskolą. Jūsų mėnesinės įmokos už 100 000 € paskolą priklausys nuo palūkanų normos ir paskolos termino. Pavyzdžiui, paėmus paskolą 30 metų su 4% palūkanų norma, jūsų mėnesinės įmokos bus 433 eurai. Jei paimsite paskolą 15 metų su 7% palūkanų norma, jūsų mėnesinės įmokos bus 749 eurai. 

Svarbu pasikonsultuoti su specialistu arba finansų patarėju, kad gautumėte tikslų mėnesinių mokėjimų įvertinimą. Jie, atsižvelgdami į jūsų pajamas ir kreditingumą, galės pasakyti, koks paskolos mokėjimo būdas jums tinkamiausias. 

Kokia rizika kyla imant būsto paskolą? 

Imant būsto paskolą kyla keletas rizikų. Akivaizdžiausias dalykas yra tai, kad jei negalėsite mokėti mėnesinių įmokų, galite prarasti būstą. Kita rizika yra ta, kad padidėjus palūkanų normoms gali padidėti ir jūsų mėnesiniai mokėjimai. Dėl to jums gali kilti sunkumų sudurti galą su galu. Štai kodėl akivaizdu, jog konsultacija dėl būsto paskolos yra būtina kiekvienam. 

Kas yra refinansavimas ir kada naudinga juo pasinaudoti? 

Refinansavimas yra procedūra, kai skolininkas ima naują kreditą, kad pakeistų esamą. Tai gali būti naudinga, jei senos hipotekos palūkanų norma yra didesnė nei naujos hipotekos palūkanos.

Refinansavimas taip pat gali būti naudojamas norint gauti mažesnę mėnesinę įmoką arba sutrumpinti paskolos terminą. Svarbu pažymėti, kad refinansavimas susijęs su tam tikra rizika – pavyzdžiui, pratęsus paskolos terminą, gali tekti mokėti daugiau palūkanų per visą paskolos laikotarpį. 

Kas yra EURIBOR ir kaip ji gali daryti įtaką mano mėnesinei įmokai? 

EURIBOR yra Europos tarpbankinė palūkanų norma, naudojama hipotekos palūkanų normai Europoje apskaičiuoti. EURIBOR norma keičiasi kasdien ir tai gali turėti didelės įtakos jūsų mėnesinei įmokai. 

Padidėjus EURIBOR normai, padidės ir jūsų mėnesinė įmoka. Dėl to jums gali kilti sunkumų vykdant įsipareigojimus. Tačiau jei EURIBOR norma sumažės, mažės ir jūsų mėnesinė įmoka. Tai gali būti puiki proga sutaupyti pinigų būsto paskolos grąžinimo metu. 

Pravartu žinoti, kad konsultacija dėl būsto paskolos gali jums padėti susigaudyti kada per paskolos grąžinimo laikotarpį būtų naudinga fiksuoti palūkanas. Ypač kai dabar kalbama apie artėjančią recesiją ir sunkius ekonominius laikus visam pasauliui.