Atgalinės nuorodos yra labai svarbios bet kuriai svetainei, kuri nori užimti aukštą vietą paieškos sistemų rezultatų puslapiuose (SERP). Nors atgalinių nuorodų gavimas gali atrodyti sudėtingas, yra būdų kaip viską daryti paprasčiau. Šiame straipsnyje aptariame kaip į savo svetainę pritraukti kokybiškų atgalinių nuorodų.

Sukurkite turinį, kuris turi išliekamąją vertę

Pirmas žingsnis, norint pritraukti kokybiškas atgalines nuorodas į savo svetainę – sukurti vertingą turinį. Be vertingo turinio niekas nenorės pateikti nuorodos į jūsų svetainę. Kai kuriate vertingą tinklaraščio turinį, atsiranda gerokai didesnė tikimybė, kad kiti autoriai norės remtis jūsų pateikiama informacija. Tai reiškia, kad jums reikia kurti tokį turinį, kurį kitos svetainės norės naudoti kaip šaltinį savo kuriamuose įrašuose.

Kokybiškas turinys reiškia, kad po kurio laiko nuorodos į jūsų puslapį ar įrašą atsiras savaime. Jų nereikės pirkti ar rinkti rankiniu būdu. Nenustebkite, jeigu po kurio laiko į jus kreipsis asmeniškai su prašymu naudoti jūsų puslapį kaip šaltinį mainais į atgalinę nuorodą. Turėtumėte skirti daugiau laiko kurdami aukštos kokybės straipsnius, vaizdo įrašus, infografikus, kurie gali būti potencialiu šaltiniu kitiems puslapiams. Atminkite – skubėdami ir viską darydami atmestinai, vargu ar pasieksite norimus rezultatus.

Pasinaudokite informavimo kampanijomis

Seo tekstasKitas būdas pritraukti kokybiškas atgalines nuorodas į savo svetainę yra informavimo kampanijos. Susisiekite su kitais svetainių savininkais, tinklaraštininkais ar influenceriais ir pasiūlykite prisijungti arba bendradarbiauti konkrečiomis dominančiomis temomis kuriant turinį, kuris naudos atneštų abiem pusėms. Pavyzdžiui, sukurkite straipsnį, kuriame būtų paminėtas kitas tinklaraštis ir praneškite tam tinklaraščiui, kad apie jį yra sukurtas turinys. Galbūt to tinklaraščio savininkui patiks tai, ką sukūrėte ir tokiu būdu neatlygintinai bus pasidalinta jūsų įrašu socialiniuose tinkluose ar kitose svetainėse.

Aiškiau kalbant, jūsų tikslas – sukuriamas SEO tekstas, kurio nuoroda ta svetainė norėtų pasidalinti skiltyje „Apie mus rašo“ ar „Mes žiniasklaidoje.

Tikslas yra sukurti santykius, kurie duotų bendrą naudą abiem pusėms. Tai galite padaryti tyrinėdami savo nišoje esančius tinklaraščius ir svetaines, ir susisiekę su jų savininkais dėl turinio kūrimo, užmegztumėte ilgalaikius bendradarbiavimo ryšius. Labai svarbu, kad šios informavimo kampanijos būtų suasmenintos ir vertingos taip, kad svetainės, į kurias kreipiatės, norėtų duoti grįžtamąjį ryšį.

Straipsnių ir nuorodų katalogus rinkitės apdairiai

Svetainės pateikimas į aukštos kokybės nuorodų ar straipsnių katalogus taip pat gali padėti pritraukti kokybiškų atgalinių nuorodų. Katalogai yra svetainės, kuriose pateikiamos kitos svetainės pagal jų nišą ar kategoriją.

Svarbu atminti, kad Google vertina tik kokybišką turinį. Jeigu kataloge pateikiama tik nuoroda ir kelių žodžių aprašymas, tai vargu ar bus laikoma kokybišku turiniu. Jeigu turite galimybę, nuorodų kataloge pateikite bent jau kelių šimtų žodžių siekiantį svetainės aprašymą. Kiekviename kataloge aprašymas turėtų būti unikalus.

Tačiau, nepamirškite pasirinkti tik labai autoritetingus ir jūsų svetainės nišą atitinkančius katalogus. Aukštos kokybės katalogas gali būti puikus būdas gauti nuorodą į savo svetainę iš patikimo šaltinio. Gali būti ir priešingai – spam tipo katalogai atneš tik žalos.

Sukurkite infografiką

Infografikai gali būti veiksmingas būdas pritraukti kokybiškas atgalines nuorodas į jūsų svetainę. Infografika yra grafika, iliustruojanti duomenis, statistiką ar kitokio tipo informaciją, susijusią su jūsų įrašo tema. Tai labiausiai dalijamasi turinio forma, kuri gali pritraukti daugybės galimų turinio kūrėjų dėmesį, kurie mielai paliks nuorodą į jūsų svetainę kaip į patikimą informacijos šaltinį.

 

Norint pritraukti kokybiškas atgalines nuorodas į savo svetainę, reikia laiko, pastangų ir kantrybės. Tačiau, įgyvendinę šiuos patarimus galite žymiai pagerinti savo svetainės atgalinių nuorodų profilį, o tai padidins jūsų svetainės matomumą SERP. Natūraliai gautos, o ne akivaizdžiai pirktos nuorodos yra žymiai geresnis ir saugesnis pasirinkimas bet kokio tipo interneto svetainei.