Ar esate girdėję apie paskolas kelionėms? Kuo ši paskolų forma skiriasi nuo mums gerai žinomų formų, tokių kaip būsto paskola ar automobilio lizingas? Ar paskola kelionei tai kitaip įpakuotas greitasis kreditas? Apie tai kalbame šiame straipsnyje, todėl jeigu susigundėte šia idėja, verčiau paskaitykite šiuos faktus kurie padės priimti geresnius finansinius sprendimus savo ateičiai.

Paskola kelionei – kas tai?

Paskola kelionei iš tiesų dažniausiai yra elementarus vartojimo kreditas. Apie vartojimo kreditus kasdienių skaitinių tinklaraštyje jau rašėme čia ir dar čia.  O visai neseniai pasakojome kas yra vartojimo paskola namams, todėl galima sakyti esame tikrai pasikaustę šioje temoje.

paskolos kelionėmsTaigi, dažnai girdime, kad geriausia taupyti turint tikslą, pavyzdžiui, ilgai lauktas atostogas. Tačiau kartais kelionių galimybės, pavyzdžiui, paskutinės minutės pasiūlymai ar koncertai, atsiranda greičiau, nei galime joms sutaupyti. Tokiais atvejais, ypač kai nebėra apribojimų keliauti į įvairias šalis, būtų gaila praleisti galimybę įgyvendinti ilgai puoselėtą svajonę apie kelionę. Tokiais atvejais galima apsvarstyti galimybę pasinaudoti paskola kelionėms.

Kredito įstaigos siūlo kelionių paskolas, kurių palūkanų norma prasideda maždaug nuo 2,6 %. Dėl efektyvaus bendravimo internetu ir sprendimo priėmimo per valandą, gavę patvirtinimą, galite greitai užsisakyti bilietus, nusipirkti kelionei reikalingą įrangą ir kitaip pasiruošti savo išvykai. Atkreipkite dėmesį, kad finansavimo profesionalai, kurie specializuojasi indėlių ir paskolų srityje, gali pasiūlyti mažesnes palūkanų normas ir dažniausiai, jokių sutarties mokesčių, o mėnesinis administravimo mokestis sudaro mažą procentinę paskolos vertės dalį.

Kiek galima skolintis kelionei?

Priklausomai nuo kelionės tikslo, artimo ar tolimo, galite rinktis paskolos sumą bei terminus. Specialistai rekomenduoja atsižvelgiant į poreikius pasirinkti trumpalaikę (12 mėn.) arba ilgalaikę (84 mėn.) paskolą kelionei ir pasiskolinti nuo 600 iki 20 000 eurų. Paraišką ir sutartį galima pildyti ir internetu, todėl greitai gausite atsakymą ir sutaupysite brangaus laiko, o nuotoliniai konsultantai visada gali objektyviai patarti, kaip optimaliai pasiskolinti.

Kelionę finansuokite protingai

Jeigu turite pakankamai santaupų pagrindinėms kelionės išlaidoms, tačiau neesate tikri kiek pinigų gali prireikti keliaujant, paskola gali padėti išvengti nepatogumų. Kai kuriais atvejais galite imti paskolą kelionei, net jei turite pakankamai lėšų skrydžiams, apgyvendinimui ir pragyvenimo išlaidoms, kaip atsargumo priemonę, kad lėšų trūkumas nesutrukdytų jums keliauti. Nepanaudotos pasiskolintos lėšos nekelia rūpesčių, nes paskolą galima grąžinti kitą mėnesį, sumokant tik simbolinį mokestį, be to, dažniausiai yra galimybė paskolą grąžinti anksčiau laiko.

Kelionės gali įkvėpti naujoms idėjoms, motyvuoti tęsti darbą ir suteikti laiko apmąstymams apie gyvenimo tikslą. Kartais atostogų reikia nedelsiant. Taigi pasidomėkite kelionių paskolos galimybėmis ir pasiruoškite naujiems įspūdžiams!

Ar verta skolintis?

Finansiškai pažeidžiami žmonės turėtų atidžiau svarstyti įvairius paskolų pasiūlymus, nepriklausomai nuo to kam ši paskola yra adresuojama: kelionei, nekilnojamam turtui, pramogoms ar tiesiog pragyvenimui.

Nors paėmę paskolą kelionei galite tikėtis pažinti naujas vietas ir kultūras, būtina gerai apsvarstyti šį sprendimą, ypač jei šiuo metu jūsų biudžetas yra ribotas. Toliau pateikiame keletą svarstymų ir atsargumo priemonių, kurių reikėtų nepamiršti:

1. Realistiškai įvertinkite savo finansinę padėtį:

Pajamos ir išlaidos: Įvertinkite savo pajamas ir nuolatines išlaidas, kad nustatytumėte, ar galite sau leisti papildomas mėnesines įmokas, susijusias su paskola.
Neatidėliotinų išlaidų fondas: Prieš pradėdami svarstyti galimybę skolintis ne pirmo būtinumo reikmėms, pavyzdžiui, kelionei, įsitikinkite, kad turite lėšų nenumatytoms išlaidoms padengti.

2. Apsvarstykite alternatyvas:

Taupymas: Išnagrinėkite, ar galima atidėti kelionės planus ir sutaupyti kelionei, užuot ėmus paskolą.
Pigesnė kelionė: Pasidomėkite, kokios yra biudžetinės kelionės galimybės, pavyzdžiui, kelionės ne piko metu, pigus apgyvendinimas ir ekonomiškos kelionės kryptys. Yra daugybė alternatyvų apie kurias verta pagalvoti.

3. Įvertinkite metinę palūkanų normą:

Palūkanos ir mokesčiai: Įvertinkite visas paskolos išlaidas, įskaitant palūkanas ir visus mokesčius, kad nustatytumėte tikrąją kelionės kainą. Paskaičiavus kiek palūkanų teks sumokėti už visą paskolos laikotarpį galite greitai sugrįžti į realybę ir atidėti svajones geresniems laikams.

4. Paskolos sąlygos:

Įperkamumas: Įsitikinkite, kad paskolos sąlygos, įskaitant palūkanų normą ir grąžinimo laikotarpį, yra įperkamos atsižvelgiant į jūsų finansinę padėtį. Nepamirškite apsvarstyti alternatyvių pasiūlymų, nes tik taip galite tikėtis gauti geriausias sąlygas pagal Jūsų asmeninę padėtį ir poreikius.
Lankstumas: Ieškokite paskolų su lanksčiomis grąžinimo galimybėmis ir be baudų už išankstinį grąžinimą.

Kiti svarbūs faktoriai siejami su asmeninėmis paskolomis

Jūsų asmeniniai ar jūsų šeimos finansiniai tikslai: Įvertinkite, kaip paskolos ėmimas atitinka jūsų ilgalaikius finansinius tikslus ir prioritetus. Ar nebus taip, kad po keliones užklups neigiamos emocijos? Apsvarstykite galimą stresą ir kaltę, susijusią su pinigų skolinimusi ne būtiniausioms reikmėms, ypač jei juos grąžinti tampa sudėtinga.

Pasvarstymai pabaigai

Nors paskolos kelionėms gali skambėti viliojančiai, suteikti greitą pasitenkinimą ir unikalių įspūdžių, labai svarbu priimti apgalvotą ir informacija pagrįstą sprendimą. Įvertinti savo finansinę padėtį, apsvarstyti alternatyvas, apskaičiuoti visas išlaidas ir įvertinti ilgalaikį poveikį – tai esminiai žingsniai nustatant, ar paskola kelionei yra protingas ir tvarus pasirinkimas. Jei abejojate, ar galėsite sau leisti keliauti, gali būti protinga išnagrinėti biudžetui palankias galimybes arba atidėti kelionės planus, kol jūsų finansinė padėtis pagerės.