Daugeliui lietuvių nuosavo sodo turėjimas – tikra palaima. Tai galimybė kurti tokią aplinką, kurioje galima gerai jaustis, tokią, kurioje žmogus kiekvieną smulkmeną daro taip, kaip jam labiausiai patinka.

 

Žinoma, kad ta aplinka būtų tikrai tinkamai prižiūrima – būtina patikima sodo įranga, kuri leis operatyviai atlikti daugelį darbų. Šiuo metu pasiūla yra gana plati, tad pradedantieji sodininkai dažnai nežino – ką verta įsigyti.

Tai ir bandysime aptarti straipsnyje.

 

Aukšto slėgio plovimo įrenginys

 

Visi, kurie turi nuosavus kiemus, žino, kad aukšto slėgio plovimo įrenginys yra viena svarbiausių įrangų, kuri gali padėti atlikti daugelį su švara bei tvarka namuose susijusių darbų. Visada geriau yra pirkti galingesnius ir turėti rezervą, kuris leidžia ne tik išvalyti automobilį, tačiau taip pat ir išplauti kilimus, valyti namų fasadus bei atlikti daugelį kitų, panašių darbų.

 

Sodo chemikalų purkštuvai

 

Lygiai taip pat svarbu, kad sodo chemikalų purkštuvai būtų visada po ranka. Galioja ne tik tokiu atveju, kai turite daug medžių, tačiau taip pat ir krūmų, bet kokių kitų augalų, kurie gali būti apspisti įvairiais vabalais. Be purkštuvo ir geros kokybės chemikalų – gali tekti prarasti visą derlių.

 

Tiesa, reikia ne tik labai geros kokybės purkštuvo, kuris leis Jums atlikti darbus tinkamai, tačiau taip pat ir chemikalų. Svarbiausia yra renkantis tartis su specialistais, kadangi jie pagal planuojamus apsaugoti augalus gali pasiūlyti – kokia chemija labiausiai tinka. Žinoma, visada prioritetą siūlome skirti tokiai, kuri yra kuo natūraliausia, tad galbūt kenkėjus ir panaikins, tačiau nepablogins augalo vešėjimo sąlygų.

 

Žoliapjovė bei trimeriai

 

Vejos priežiūrai yra būtinos ne tik geros žoliapjovės, tačiau taip pat ir trimeriai. Šiuo metu tiek vienos, tiek kitos įrangos opcijų yra labai daug, tad renkantis ne tik siūlome pačiam kuo daugiau dėmesio skirti smulkmenoms, tačiau taip pat ir tartis su specialistais, kurie ja prekiauja, kadangi tai pagreitins bei sukonkretins paieškas.

 

Šiuo metu renkantis žoliapjoves labai daug dėmesio yra skiriama rodo traktoriukams. Reikia nepamiršti, kad tai yra ne tik Jūsų sodo veja pasirūpinti galinti įranga, tačiau taip pat ir su specialiais priedais kur kas daugiau galimybių atlikti galinti technika. Siūlomi priedai, kurie leis išvežti atliekas, kurie padės apdirbti žemę, tokie, kurie leis esant poreikiui nustumti sniegą bei atlikti daugelį kitų darbų, kurie aktualūs nuosavame sode visus metus.

 

Pjūklas

 

Tinkamai medžių priežiūrai bei genėjimui yra būtini grandininiai pjūklai. Visada siūlome rinktis tokius, kuriuos siūlo žinomi gamintojai. Tai bus tarsi garantija, kad radote tai, kas Jums labiausiai tinka. Galingesni yra benzininiai, o ne tokie galingi – akumuliatoriniai.

Reikia renkantis įsivertinti savo poreikius. Žinoma, kad dažniausiai apsimoka investuoti daugiau ir iškart rinktis tokias įrangas, kurios yra galingesnės, kurios net galimai turi daugiau galimybių, funkcijų. Taip, jos kainuoja brangiau, tačiau dažniausiai ir kur kas labiau atsiperka savo funkcionalumu.

 

Lapų pūtikliai

 

O kai norisi, kad rudens metu Jūsų sodas atrodytų puikiai – siūlomi lapų pūstuvai, kurie padeda sutaupyti daug laiko ir net tampa smagia pramoga. Nors kai kuriems tai gali atrodyti kaip nereikalinga įranga, tačiau praktiškai pabandžius pamatoma, kad jie gali padėti ne tik kur kas greičiau atlikti daugelį darbų, tačiau labai patogu yra tai, kad šis darbas tampa tikru malonumu, kuris daromas su plačia šypsena.