Atsikėlus po sapno kuriame matėme savo tėvus, kurie iš tiesų yra mirę, tačiau sapne buvo gyvi, vaikštantys ir bendraujantys žmonės palieka dvilypis jausmas kuris gali būti nemalonus ir paslaptingas, pranašingas, tačiau ir savotiškai naujas, nes atnešantis neturėtas patirtis bei pokalbius su svarbiais žmonėmis – tėvais, kurių jau nebepamatysime šiame pasaulyje. Įdomu tai, kad sapnuojant abu mirusius tėvus dažnai apima jausmas, jog jie yra santaikoje, bei gyvena kartu, tačiau tarsi kažkur kitur, o mes jų tiesiog ilgai nematėme. Tai savotiškai ramina ir suteikia vilties, jog gyvenime galų gale viskas bus gerai.

Tačiau ką toks sapnas reiškia mums, ir kodėl mūsų pasamonė kuria šiuos vaizdinius miego metu? Apie tai kalba šis straipsnis kuris gali padėti susivokti savo minčių sraute ir geriau pažinti sapnų pasaulį kuris vis dar išlieka mistinis bei neištirtas dalykas šiuolaikiniame gyvenime.

Sapnas kuriame sutinkame abu mirusius tėvus

sapnuoti abu mirusius tėvusAtkreipkite dėmesį, kad šie aiškinimai yra spekuliatyvūs ir remiasi bendromis šių senovės civilizacijų tikėjimų ir praktikų gairėmis. Tikrosios aiškinimo reikšmės gali skirtis priklausomai nuo sapno konteksto, konkrečių simbolių ar detalių sapne ir individų kultūrinių ar religinių įsitikinimų.

Nėra nieko naujo ar neįprasto sapnuoti tėvus kurie yra mirę. Tai nutinka mums, tai nutikdavo ir mūsų tėvams (greičiausiai prisiminsite bent vieną atvejį kuomet mama iš ryto pasakojo, esą naktį savo sapnuose kalbėjo su močiute), dažnai tokie sapnai būna ryškūs, mes atsimenam kiekvieną išsakytą žodį, patarimą ar raginimą elgtis vienaip ar kitaip.

Taip yra todėl, kad tėvai visuomet buvo mūsų patarėjai ir užtarėjai, išminties ir žinių šaltinis bei žmogus, kuris nori bei linki mums paties geriausio, kad ir kokie sunkumai užklumpa. Todėl mirusių tėvų sapnuose mes dažnai sulaukiame patarimų. Matyt dėl to, senovės civilizacijose, pvz mezopotamijoje, sapnai buvo laikomi žinutėmis iš dievų, sapnas, kuriame pasirodo mirę tėvai, gali būti aiškinamas kaip dieviškas pranešimas. Jis gali būti laikomas ženklu, kad dievai bando perduoti jums asmeniškai svarbų nurodymą ar žinias per jūsų mirusius tėvus. Sapnuotojui dažnai patariama ieškoti dvasinio lyderio ar kito autoriteto kuris padėtų išspręsti sunkumus. Išspręsti nesantaikas giminėje ar kitaip imtis ryžtingų veiksmų, jog išeiti iš nepatogios ar nenaudingos padėties.
Senovės Egipte sapnai, kuriuose pasirodo mirę tėvai, gali būti laikomi mirusių protėvių dvasių vizitu. Egiptiečiai tikėjo sielos egiztensija po žemietiško gyvenimo ir sielos nemirtingumu, todėl tokį sapną galima būtų aiškinti kaip būdą, kuriuo mirę tėvai teikia pagalba, ar net palaiminimus bei apsaugą iš mirusiųjų pasaulio. Sapnuotojui gali būti primenama jo kilmė, vertybės ir giminės bei kraujo ryšio svarba.

Senovės Graikų-Romėnų požiūris į abiejų mirusių tėvų sapnavimą buvo šiek tiek lankstesnis

Graikų-Romėnų civilizacijose sapnų aiškinimas irgi dažnai rėmėsi dieviškąja apvaizda, tačiau čia būta ir specialistų kalbančių apie paties sapnuotojo emocinę bei psichologinę būseną ir tai kaip žmogus pats gali išprovokuoti vienokius ar kitokius sapnus.

Todėl čia turime įvairesnių mirusių tėvų sapnų aiškinimo teorijų:

  1. Žinutės iš dievų: Dievai perduoda tau žinią per artimus, didelį autoritetą turinčius asmenis. Abieju tėvų dalyvavimas rodo konsensusą ir pritarimą.
  2. Dvasinis aiškinimas: Tikėjimas jog žmogaus dvasia nemirtinga leidžia daryti prielaidą, jog po mirties žmonių (šiuo atveju tėvų, kurie abu yra mirę) komunikacija gali išlikti, tačiau terpė kurioje mes bendraujame nėra žemiška. Transcendentinis sapnų pasaulis gali priartinti mus prie dvasių pasaulio kuriame tėvai gali mums duoti patarimus, išreikšti savo džiugesį, pasididžiavimą ar nusivylimą mūsų veiksmais ar gyvenimo sprendimais.
  3.  Emocijų refleksija: Tai tarsi mūsų pačių pasamonė, reaguojanti į esamą emocinę būseną ir bandanti akcentuoti svarbius dalykus kurie mums neduoda ramybės. Dėmesio nukreipimas į sprendimų paiešką ir neatidėliotinų darbų atlikimą išreiškiamas per didžiausią autoritetą mūsų pasamonėje turinčias figūras – tevūs. Nepriklausomai nuo to, jog jie yra mirę, pasamonėje šie veidai išlieka amžinai, juk tai pirmi žmonės kuriuos mes sutinkame savo gyvenime kelyje. Tai žmonės iš kurių mes tikimės pačių geranoriškiausių ir naudingiausių patarimų. Todėl esant nestabiliai emocinei būsenai, nenuostabu, kad būtent tokią formą įgauna mūsų samonės srautas.
  4. Simbolinis aiškinimas: Tikriausiai esate girdėję apie simbolizmą ir tai, jog vieni ar kiti dalykai turi labai konkrečią reikšmę sapnuose. Kartais ne tik tiesioginę, bet ir atvirkštinę, arba net priklausomą nuo kitų aplinkybių pasireiškiančių sapne. Todėl kalbant apie sapnuojamus tėvus, o tiksliau šios konkrečios apraiškos simboliką svarbu sutarti, kad kalbame būtent apie tėvus, ne vieną ar kitą iš tėvų. Taip pat kalbame apie mirusius tėvus, t.y. tėvus kurie jau paliko šį pasaulį. Tais atvejais kuomet sapne pasirodo gyvi ir sveiki, šnekantys, vaikštantys ir bendraujantys asmenys kurie elgiasi taip, lyg nebūtų išėję.
    Dažnai toks simbolizmas apima vertybes, kurios liečia tų žmonių pasaulėžiūrą, kultūrinius įsitikinimus ir tai, kaip mes patys įsivaizduojame šių tevų papročius bei pasaulio suvokimą. Pavyzdžiui sapnuojama abu mirusius tėvus jei planuojate priimti sprendimą, kuriam žinote jog tėvai nepritartų.

Religinis mirusių tėvų sapnavimo kontekstas

Šioje vietoje nebus jokių netikėtumų, tiek Krikščioniško tikėjimo atmainos, tiek ir Islamo religija sapnus kuriuose pasirodo abu mirę tėvai aiškina paprastai: bet kokia sapno interpretacija turi būti paremta religinių raštų pasaulio suvokimo mokymais. Kitaip tariant, niekas kitas tik dievas galėjo siųsti mums žinutę, kurios forma įgavo mirusių tėvų atvaizdus mūsų sapne.

Modernių laikų sapnų aiškinimas bei svarbūs psichologiniai aspektai

Psichologinė interpretacija:
Zigmundas Froidas, psichoanalizės įkūrėjas, padarė svarbius indėlius į šiuolaikinį sapnų supratimą.

Froidas teigė, kad sapnai yra atviras į pasąmonę langas ir kad jie gali atskleisti žmogaus pasąmonėje esančius norus, troškimus ir emocijas. Sutelkdamas dėmesį į sapnų simbolius, jis būtų galėjęs paaiškinti, kad mirusių tėvų pasirodymas sapne gali simbolizuoti tam tikras pasąmonėje slypinčias emocijas ir norus.

Pavyzdžiui, tai galėtų reikšti, kad sapne abu mirę tėvai simbolizuoja praeities įtaką ir tėvų įvaizdį gyvenimo metu. Šie simboliai gali atskleisti tam tikrus psichologinius konfliktus arba nepasitenkinimą, susijusį su tėvais ar jų įtaka.

Šiuolaikinė interpretacija:
Šiandien sapnų interpretacija nagrinėjama iš įvairių perspektyvų, įskaitant psichologines, neurologinės mokslos ir kultūrines požiūris. Daugelis žmonių konsultuojasi su psichologais, terapeutais arba knygomis apie sapnų interpretaciją, siekdami išsiaiškinti savo sapnų prasmę. Atsivertę knygą apie sapnų aiškinimą Jūs greičiausiai rasite eilutę, kurioje parašyta, jog sapnuoti abų mirusius tėvus – geras ženklas. Sapnininkai aiškina: sapnuojama mirusi motina apsaugo nuo neapdairių veiksmų, poelgių kurių galime gailėtis, o tėvas padės išvengti gėdingų situacijų ir veiksmų kurie gali užtraukti šeimai gėdą.

Pabaigai

Apibendrinant, sapnų paaiškinimas laikui bėgant kito ir kinta skirtingose kultūrose ir įsitikinimų sistemose. Jį veikė religiniai, filosofiniai ir psichologiniai požiūriai, ir ši tema toliau lieka žavinti ir tyrinėjanti moderniame pasaulyje.