Daugelis mažamečių vaikų pelytes laiko mielais bei nepavojingais gyvūnais, dažniausiai sutinkamais animaciniuose filmuose. Tačiau daugeliui suaugusiųjų pelės asocijuojasi su nešvara ir antisanitarinėmis sąlygomis. Juk didžioji dalis graužikų mėgsta šilumą, drėgmę ir netvarką, kurioje apstu pasenusių maisto likučių, kurių dėka pelės gali nesunkiai išgyventi. Tad ką reiškia, jeigu vieną naktį sapnavote pelę ar peles? Šio sapno intepretacijų yra net keletas.

Sapnuoti peles, mūsų nuomone, yra susiję su dvasiniais ar paranormaliais reiškiniais. Anksčiau senovėje tokie sapnai apie peles buvo laikomi Dievybių ženklai ar net įspėjimai apie gresiančius pavojus. Daugelis šių interpretacijų yra kilę iš senovės Egipto, kur žmonės šventai tikėjo, kad gyvūnai sapnuose atstovauja tam tikrą Dievybę. Jie taip pat tikėjo, kad susapnavus pelę – aiškus ženklas, kad turėtume daugiau laiko ir dėmesio skirti bendravimui su kitais žmonėmis. Analizuojant sapnų reikšmę apie peles, labai svarbu žvelgti į visą sapną bendrai, matant platesnę perspektyvą, taip bus lengviau nustatyti jame slypinčią aiškią prasmę.

Tuo tarpu senovės Persijoje sapnai apie peles galėjo reikšti tiek stambias pergales, tiek ir skaudžius pralaimėjimus, nesutarimus. Pavyzdžiui, jeigu susapnavote, kad sapne pagavote pelę, yra didelė tikimybė laimėti loterijoje. Tačiau taip pat svarbu moterims atkreipti dėmesį į tikslų sapno kontekstą, kadangi jei moteris dažnai sapnuoja peles, tuomet reiškia tai, kad ji gali turėti problemų su kita moterimi – mama, sese ar artima drauge. Na, o jeigu pelė sapne kelia didžiulį triukšmą, tada reiktų tikėtis galimos vagystės.

Dažniausiai žmonės sapnuoja:

  • Juodas peles. Sapnai apie juodas peles perspėja apie netikėtai įvyksiančią bėdą ar negandą, tačiau labai rūpintis nevertėtų. Didelės kančios tai jums nesuteiks.
  • Baltas peles. Baltos pelės sapnuose simbolizuoja taiką, harmoniją ir laimę. Susisapnę panašų gyvūną savo sapne gali būti ramūs, kad greitu metu jus nudžiugins netikėtas, bet malonus įvykis.
  • Rudas peles. Būkite budrūs, jūsų ateitis kiek miglota, gali nutikti daugybė dalykų.

Kitos galimos sapnų reikšmės

Taip pat verta pastebėti, jog kitose kultūrose pelės laikomos kaip sėkmės ir turtų simboliu. Kaip jau ir buvo minėta, labai svarbu prisiminti visą sapne vykusį veiksmą bei galimą jo kontekstą. Štai pavyzdžiui, jeigu susapnavote išdykusią pelę, tai galimas ženklas, kad šiuo metu esate nedrąsus ar elgiatės neryžtingai. Šiuo atveju jūs taip pat esate geras ir nuoširdus žmogus, esate rūpestingas ir atsidavęs šeimai, siekiate sėkmės, tačiau nevengiate malonumų. Gilinantis į sapną bei jausmus, skirkite didžiausią dėmesį sau, kad galėtumėte nustatyti, iš kur šie norai ir troškimai kyla. Jeigu sapne pastebėjote kitus graužikus ar pelė ėdė sūrį, tuomet tai ženklas apie galimai netikėtą malonią staigmeną.

Sapnai apie peles dažnai taip pat reiškia, kad šiuo metu galėsite sėkmingai pasinaudoti savo sukaupta patirtimi bei išmintimi. Reiktų, kad neskubėtumėte priimti skubotų sprendimų, o verčiau sustotumėte ir  įsigilintumėte į tai, kas jums yra sakoma. Tai padės augti ne tik jums, bet ir jūsų artimiesiems, draugams ar net darbo kolegoms.

Jeigu susapnavote, kad pagavote pelę su pelėkautais, galimi nemalonumai su draugais – netrukus sužinosite piktų naujienų iš draugų rato. Sugauta pelė taip pat simbolizuoja aiškią pergalę prieš esamus priešus. Jei sapnuojate, kad bijote pelės, reiškia, kad jaunesnis už jus pažįstamas asmuo pateks į jam nemalonią / nepatogią situaciją.

Žmonės, kurie sapne mato baltą pelytę, turi didelę galimybę džiaugtis ilgalaike, tvirta ir laiminga santuoka. Susapnavus ištisai bėgiojančią pelę reiškia, kad ateinančią naktį galimai liksite be poilsio. Na, o tie, kurie naktį sapnavo žaidžiančią pelę, greičiausiai taps piršliu ar piršle.

Pabaigai

Sapnai apie peles gali būti laikomi tiek teigiamais ženklais, tiek ir pranašauti negandas, konfliktus ar nelaimes. Labai svarbu įsiklausyti į šiuo metu patiriamas emocijas bei kokios mintys kamuoja mus kasdien, tai greičiausiai ir atsakys į klausimą ką reiškia sapnuoti peles. Žinoma, tikrai neverta pamiršti ir pačio sapno konteksto, todėl tai, kas tiksliai nutiko sapne gali nesunkiai parodyti, į ką mums vertėtų susikoncentruoti asmeniškai. Tik tą padarius galėsime pajausti neapsakomą palengvėjimą. Juk neveltui yra sakoma, kad patirtys ir įvairūs nutikimai mus pasiekia ne be reikalo. Todėl branginkite tokias smulkmenas kaip sapnai bei ką šie sapnai mums nori „pasakyti“. Pasimokykite ir išspręskite visus jus neraminančius klausimus ir problemas.