Sapnai pasitaiko įvairūs, ir tikriausiai visiems yra tekę sapnuoti, kad bėgate. Tačiau sapnai susiję su bėgimu beveik visada turi vieną neįprastą savybę – bėgti sapne yra itin sunku. Visi žmonės šį jausmą apibūdina maždaug panašiai.

Bėgimas sapne

kodėl sapne sunku bėgtiBėgimas sapne gali būti fiziškai sudėtingas dėl įvairių sapnams būdingų potyrių kurie pasireiškia sapno scenarijuje. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių fizinių komplikacijų, susijusių su bėgimu sapnuose:

Judėsiai lyg sulėtintame filme

Vienas iš dažniausiai pasitaikančių fizinių pojūčių bėgimo sapnuose yra sulėtėjusio judėjimo jausmas. Gali atrodyti, kad kojos yra sunkios, o kiekvienas žingsnis reikalauja milžiniškų pastangų. Dėl tokio lėtumo gali būti labai sunku padidinti greitį arba pabėgti nuo numanomos grėsmės.

Bėgimas tarsi vietoje

Kai kurie sapnuojantieji jaučiasi įstrigę vienoje vietoje, nors ir stengiasi bėgti. Atrodo, tarsi nematoma jėga neleidžia jiems daryti jokios pažangos. Šis nejudrumo jausmas sapne gali būti gana varginantis ir keliantis nerimą. Atrodo bėgi iš visų jėgų, tačiau lieki toje pačioje vietoje.

Raumenų silpnumas

Bėgimą sapne gali lydėti fizinio silpnumo ar nuovargio pojūtis. Kojos gali būti silpnos, gali būti sunku išlaikyti pagreitį arba judėti į priekį.

Pusiausvyros praradimas

Kartais sapnuose apie bėgimą gali sutrikti pusiausvyra ar koordinacija. Bandydami bėgti galite suklupti, suklupti arba nukristi, todėl pabėgti nuo numanomo pavojaus gali būti dar sunkiau.

Neefektyvus judėjimas

Kai kuriais atvejais sapnuojantieji jaučiasi, tarsi jų bėgimo judesiai atrodo neefektyvūs. Atrodo, kad jų kojos juda, tačiau nedaro jokios pažangos ir nejuda įprastu tempu. Tai sapne gali sukelti bejėgiškumo jausmą.

Pasipriešinimas arba kliūtys

Bėgimas sapnuose taip pat gali būti susijęs su fizinėmis kliūtimis ar pasipriešinimu. Jums gali tekti įveikti sudėtingą vietovę, lipti per kliūtis arba įveikti barjerus – įvairios, sapnams būdingos kliūtys gali trukdyti jūsų pažangai ir apsunkinti bėgimą.

Besikeičianti aplinka

Aplinka sapnuose gali būti labai dinamiška ir nenuspėjama. Bėgant peizažas ar reljefas gali staiga pasikeisti, dėl to gali kilti dezorientacija ir sumaištis. Tai gali sutrikdyti jūsų bėgimą ir jį dar labiau apsunkinti.

Kodėl taip sunku bėgti sapnuose?

Bėgimas sapnuose gali būti sudėtingas dėl kelių priežasčių, ir tai yra dažna daugelio žmonių patirtis. Sapne dažnai pasireiškia įvairūs sunkumai bėgant, pvz raumenų paralyžius: kai sapnuojama, smegenys siunčia signalus, slopinančius valingus raumenų judesius. Tai vadinama raumenų atonija ir yra apsauginis mechanizmas, neleidžiantis jums fiziškai įgyvendinti savo judesių. Kojų raumenys gali nereaguoti taip, kaip reaguotų budriame gyvenime, todėl bėgimas gali būti vangus arba sunkus.

Jutiminis reflekso lankas

Sapnuojant smegenys remiasi vidiniais pojūčiais ir prisiminimais, kad sukurtų sapnų pasaulį. Kadangi jūsų kūnas yra ramybės būsenoje ir iš tikrųjų nejuda, smegenims gali būti sunku tiksliai imituoti fizinius bėgimo pojūčius, todėl bėgimas gali būti keistas ar nepatogus.

Sapnų logika

Sapnai dažnai vadovaujasi savo logika, kuri gali neatitikti tikrovės. Gali būti, kad bėgsite sulėtintai, užstrigsite vietoje arba jausitės taip, tarsi bėgtumėte per sirupą, nes sapno aplinka ir pasąmonės lūkesčiai daro įtaką jūsų judesiams.

Kontrolės trūkumas

sapnai – tai dažniausiai pasąmonės produktas, todėl galite ne visiškai kontroliuoti savo veiksmus ar judesius jose. Dėl šios kontrolės stokos bėgimas ar bet kokia kita fizinė veikla gali būti sudėtinga ar neatsakinga.

Daugiau apie sapnus galite sužintoi šios svetainės sapnų aiškinimo skiltyje: sapnų reikšmės.