Šimtmečius viso pasaulio kultūros naudojo rozmariną viskam – nuo maisto gardinimo iki pažinimo funkcijų gerinimo. Šiandien mes žinome, kad ši kukli žolelė gali daug daugiau. Įrodyta, kad rozmarinas gerina virškinimą, stiprina imunitetą ir netgi padeda kovoti su vėžiu. Pažiūrėkime atidžiau, kaip šis nuostabus augalas gali pagerinti jūsų sveikatą. 

Rozmarinas ir virškinimas 

Pirmasis būdas, kuriuo rozmarinas gali pagerinti jūsų sveikatą, yra padėti virškinti. Šioje vaistažolėje yra junginio, vadinamo rozmarino rūgštimi, kuri, kaip įrodyta, apsaugo skrandžio gleivinę ir apsaugo nuo opų. Rozmarino rūgštis taip pat padeda skaidyti baltymus ir riebalus, todėl juos lengviau virškinti. Be to, rozmarinas padidina tulžies gamybą, o tai padeda organizmui efektyviau skaidyti maistą. 

Rozmarinas daro įtaką žmogaus imuninei sistemai 

Rozmarinas taip pat yra galingas imuniteto stiprintuvas. Ši vaistažolė turi antivirusinių, antibakterinių ir priešgrybelinių savybių, kurios gali padėti kovoti su infekcija. Rozmarinas taip pat padidina baltųjų kraujo kūnelių, būtinų kovojant su ligomis, gamybą. Šis augalas gali padėti sumažinti viso kūno uždegimą. 

Vėžio prevencija naudojant rozmariną 

rozmarinasKitas būdas, kuriuo šis augalas gali pagerinti jūsų sveikatą, yra padėti išvengti vėžio. Šioje vaistažolėje yra medžiagos, vadinamos karnozoliu, kuri, kaip įrodyta, stabdo vėžio ląstelių augimą. Karnozolis ypač veiksmingas prieš krūties vėžį ir odos vėžio ląsteles. Be to, tyrimų su gyvūnais metu nustatyta, kad rozmarino ekstraktas mažina navikus. 

Protinės veiklos stimuliatorius

Rozmarinai jau seniai žinomi dėl savo gebėjimo pagerinti protinę veiklą. Juose yra junginio, vadinamo karnozo rūgštimi, kuri, kaip įrodyta, apsaugo smegenis nuo laisvųjų radikalų daromos žalos. Karnozo rūgštis taip pat padeda pagerinti atmintį ir pažinimo funkciją. Be to, įrodyta, kad rozmarinų eterinis aliejus padidina budrumą ir mažina streso lygį. 

Puiki vaistažolė stresui valdyti ir nuotaikai gerinti 

Įrodyta, kad šios vastažolės eterinis aliejus sumažina streso lygį ir padeda žmonėms jaustis žvalesniems. Be to, įrodyta, kad pati vaistažolė gerina pažinimo funkcijas ir atmintį. Tai gali būti ypač naudinga žmonėms, kurie patiria didelį stresą. Rozmarinas taip pat gali padėti pagerinti nuotaiką, nes sumažina uždegimą visame kūne. 

Kaip matote, yra daug būdų, kaip šis augalas gali pagerinti jūsų sveikatą. Jei ieškote natūralaus būdo sustiprinti imunitetą, palengvinti virškinimą ar net užkirsti kelią vėžiui, ieškokite šios nuolankios žolelės. Į savo racioną įtraukti rozmariną paprasta – tiesiog įmeskite šviežių lapelių į sriubas ar troškinius arba pabarstykite džiovintomis žolelėmis ant keptų daržovių ar ant grotelių keptos vištienos. Kad ir kaip nuspręstumėte jį naudoti, būtinai pasinaudokite šia gamtos stebuklinga žolele!