Artėja jūsų vestuvių metinės, bet nežinote ką padovanoti mylimam žmogui? Metinių proga dera dovanoti tokius dalykus, kurie siejami su metinių pavadinimais. Žemiau pateikiamas vestuvių metinių sąrašas pagal metus.

Šalia nurodomi visi metinių pavadinimai eilės tvarka. Verta pabrėžti, kad kiekvienų metinių proga reikėtų dovanoti ne tik skirtingas dovanas, bet ir gėles. Pateikiame metinių pavadinimus bei jų simbolikos reikšmes. Visa informacija pateikiama remiantis liaudies patarimais tiek iš Lietuvos, tiek ir kitų šalių, tad norint kažką padovanoti, visada galite ieškoti alternatyvų. Pateikiama metinių data, siūlomos gėlės bei dovanos. Ypač svarbu atkreipti dėmesį, jog eilės tvarka pateikiamos ne visos metinės, nes kai kurių svarbumas tampa jau nebe toks išskirtinis, todėl kai kurias metines galima švęsti tik apsikeičiant dovanomis tarp sutuoktinių.

Pirmos vestuvių metinės – Popierinės vestuvės

Tai yra lygiai vieneri santuokos metai. Tai yra pats trapiausias santuokos laikotarpis, per kurį atsiranda pirmieji nesutarimai, ginčai. Kartu santuokoje nugyvenus pirmuosius metus, poros supranta kaip klostysis jų šeimyninis gyvenimas.
* Šia proga siūloma dovanoti laikrodžius, atvirukus, paveikslus.
* Gėlių pasirinkimas – našlaitės.

vestuviu metinesAntros vestuvių metinės – Medvilninės vestuvės

Antrieji metai yra labai svarbūs jaunoms šeimoms – tiek viena, tiek antra pusė turi daryti išvadas dėl savo elgesio. Antrieji metai pažymi mokymąsi iš klaidų, kurios buvo padarytos pirmaisiais metais. Šiuos metus poros išgyvena daug lengviau nei pirmuosius.
* Šia proga siūloma dovanoti medvilninius gaminius – rūbus, rankšluosčius ar kažką panašaus.
* Gėlės – baltos spalvos gvazdikai.

Trečios vestuvių metinės – Odinės vestuvės

Per trečius santuokos metus poros tiesiog apsitrina – sužino antrosios pusės trūkumus ir privalumus, su jais susitaiko. Kaip ir oda – po trinties viskas išlieka stabilu, poros tiesiog tampa labiau prisitaikiusios viena prie kitos.
* Siūloma dovanoti oda padengtus gaminius – odinius diržus, švarkus, rankines, apyrankes.
* Gėlės – Fuksija.

Ketvirtos vestuvių metinės – Vaisinės vestuvės (lininės) 

Vaisiai skaniausi yra tuomet, kai jie prinokę, todėl šis metinių pavadinimas kilęs dėl to, kad ketvirtieji metai reiškia, jog pora jau yra subrendusi. Santykiai yra vieni geriausių, stabiliausių, nes atsiranda supratingumas, rūpestingumas.
* Tokia proga dovanoti siūloma lino gaminius.
* Gėlės – pelargonija.

Penktos vestuvių metinės – Medinės vestuvės

Išgyvenus kartu penkerius metus, dažniausiai poros jau gyvena nuosavame būste. Tai tarsi pamatas tolimesniam gyvenimui. Medinėmis vestuvėmis šios metinės laikomos todėl, kad tokia šeima jau įleidžia šaknis – į pasaulį atveda savo vaiką. Taip pat sakoma, kad santykiuose susiformuoja itin stiprus ryšys, kurį nutraukti bus be galo sunku – tai tarsi medžio šaknys, apsivyniojusios viena kitą.
* Dovanos – medienos dirbiniai.
* Gėlės – Įvairių spalvų saulutės.

Šeštos vestuvių metinės – Geležinės vestuvės

 Šios metinės pabrėžia, kad per šeštuosius metus gali įvykti itin daug nesutarimų, ir jeigu jiems nebus užbėgta už akių, santuoka gali pradėti irti. Kaip ir metalas – sušaldytas jis yra itin trapus, tad net menkiausias smūgis gali ji suskaldyti. Per šeštuosius metus siūloma apsišarvuoti kantrybe. Taipogi teigiama, kad po metinių dienos, būtina atnaujinti visus namuose esančius metalinius daiktus.
* Dovanos – metalo dirbiniai, aksesuarai, įrankiai kažkokiems pomėgiams.
* Gėlės – lelijos.

Septintos vestuvių metinės – Varinės vestuvės (vilnonės). Šios metinės pabrėžia, kad nereikėtų pamiršti, jog gyvenama santuokoje – antroji pusė nereikalauja jokių auksinių turtų, kuo puikiausiai tinka ir kažkokie kiti taurieji metalai. Šios metinės simbolizuoja, jog nereikia pamiršti savo antrosios pusės – ją galima palepinti ir ne itin brangiomis, kad ir smulkiomis dovanėlėmis.
* Tokių metinių proga siūloma dovanoti varinius papuošalus, suvenyrus. Vyrams dovanoti galima varines sąsagas. Moterims – rūbus iš grynos vilnos.
* Gėlės – Gebenė.

Aštuntos vestuvių metinės – Bronzinės vestuvės. Tai vienos stipriausių metinių, kurios simbolizuoja gana nemažą kartu išgyventą laikotarpį. Tai tarsi priminimas, jog artėja pirmasis santuokos jubiliejus.
* Šia proga siūloma dovanoti bronzines kolekcines monetas, papuošalus, stalo įrankius.
* Gėlės – Raganė, kurią pasodinus galima sulaukti įvairių spalvų žiedų, simbolizuojančių meilę ir kitus šiltus jausmus.

Devintos vestuvių metinės – Molinės vestuvės. Simbolizuoja tvirtą ryšį bei sukurtą darną šeimoje. Tai kaip molinės skulptūros, rodančios, jog grožiui ir tvirtumui reikia stiprių rankų ir kūrybingų rankų, tvirtybės.
* Dovanos – įvairūs moliniai aksesuarai, pakabukai, suvenyrai.
* Gėlės – Strelicija.

Dešimtos vestuvių metinės – Alavinės vestuvės (rožinės)

Pirmasis santuokos jubiliejus, kuris pabrėžia, jog pora ištvėrė vieną svarbiausių gyvenimo etapų. Įprastai šios metinės jau yra švenčiamos ne tik sutuoktinių. Rengiama šventė, į kurią būtinai sukviečiami vestuvėse dalyvavę svečiai. Rožinėmis vestuvėmis šios metinės vadinamos siekiant priminti, kad gyvenimas kartu nesibaigia, jog pasitaikys nesutarimų – sutuoktiniams reikėtų nusiimti rožinius akinius ir toliau vienas kitą gerbti taip, kaip tai buvo daroma visą dešimtmetį. Vyras būtinai turi dovanoti raudonų rožių puokštę.
* Dovanos – papuošalai, aksesuarai, kurie patenkintų antrosios pusės troškimus.

Vienuoliktos vestuvių metinės – Plieninės vestuvės. Metinės, kurios pabrėžia santykių tvirtybę. Šiomis metinėmis pabrėžiama, jog sutuoktinių pora yra sunkiai išskiriama, jie tvirti kaip plienas, toliau pasiryžę kartu patirti visus išgyvenimus.
* Dovanos – viskas kas susiję su plienu.
* Gėlės – Sukutis.

Dvyliktos vestuvių metinės – Šilkinės vestuvės. Santykių etapas, kuriuo pabrėžiama, jog kartu gyvenanti pora jaučiasi laimingi, vienas kitam yra itin švelnūs, toliau stengiasi vienas kitu rūpintis.
* Tokia proga siūloma dovanoti šilkinius kaklaraiščius, patalynę, antklodes, kaklaskares.
* Gėlės – Bijūnas.

Tryliktos vestuvių metinės – Nertos vestuvės (nėrinių). Šios metinės išsiskiria tuo, kad jas reikia švęsti, bet švęsti reikia tik pačių artimiausių žmonių rate. Tai yra vaikai, sutuoktinių tėvai, sutuoktinių broliai ir seserys. Šia proga vyras gali dovanoti nėriniuotus apatinius, moteris – chalatą.
* Sutuoktiniams dovanojama dovana turi būti bendra, taipogi – nėriniuota.
* Gėlės – Piliarožė.

Keturioliktos vestuvių metinės – Dramblio kaulo vestuvės arba agato vestuvės. Šių vestuvių metinių metu sutuoktiniai privalo atskleisti iki šiol laikytas paslaptis. Jų metu sutvirtėja poros ryšys, išsklaidomos visos abejonės. Pora tampa dar tvirtesnė, jos santuokai pavojaus nebelieka.
* Dovanos – papuošalai iš agato akmens.
* Gėlės – Jurginas.

Penkioliktos vestuvių metinės – Krištolinės vestuvės (stiklinės)

Šios metinės turi būti švenčiamos vaikų bei santuokos liudininkų akivaizdoje. Ši šventė pabrėžia, kad tai yra bene vienas geriausių laikotarpių, kuris pažymi, jog sutuoktiniai mato vienas kitą kiaurai, suprantą vienas kitą iš žvilgsnio, tars stiklas – supranta kuomet antrajai pusei kažkas negerai. Stiklas pažymimas todėl, kad jis yra trapus kaip ir santuoka – netinkamas poelgis gali negrįžtamai išardyti visą santuoką, todėl po šių metinių, būtina priminti savo artimajam kodėl gyvenama kartu. Tad, po metinių, siūloma atidžiau tenkinti savo antrosios pusė poreikius, būtina vienas kitą lepinti kad ir smulkmenomis. Po šių metinių, toliau švenčiamos tik svarbiausios metinės.
* Dovanos – krištolo dirbiniai.
* Gėlės – Rožės.

20 vestuvių metinės – Porcelianinės vestuvės. Itin brandi santuoka, kuri pažymima trapia ir brangia medžiaga – porcelianu. Šios metinės akcentuoja, kad santuokoje gyvenama iki gyvenimo galo, tad dėl jos gerovės negalima nustoti stengtis, nes ji gali subyrėti. Tai ypač aktualus laikotarpis, kuomet būtina vengti vidutinio amžiaus krizės.
* Dovanos – porcelianiniai indai, suvenyrai, antikvariniai dirbiniai.
* Gėlės – lelijos, baltos rožės.

25 vestuvių metinės – Sidabrinės vestuvės. Vienos svarbiausių metinių, kurio pabrėžia kartu nugyventą ketvirtį amžiaus. Tai ne įprastos metinės – tai didžiulė šventė, per kurią tradiciškai sutuoktiniai atnaujina savo santuokos įžadus. Kviečiami santuokos liudytojai, buvę vestuvių dalyviai, nauji draugai – tai tarsi naujos vestuvės.
* Dovanos – sidabriniai papuošalai.
* Gėlės – Irisas.

30 vestuvių metinės – Perlinės vestuvės

Šias metines privaloma švęsti kaip ir vestuves. Tik čia jau kviečiami ne tik vaikai, bet ir anūkai. Ši šventė viena didžiausių, o svarbiausia – ji pabrėžia, kad visi kartu nugyventi 30 metų yra tarsi perlų vėrinys. Tad, vyras žūtbūt turėtų tokį vėrinį padovanoti savo žmonai. Nesvarbu ar tie perlai tikri ar ne – tokia yra tradicija.
* Dovanos – viskas kas susiję su perlų atspalviu.
* Gėlės – Kvapusis pelėžirnis.

40 vestuvių metinės – Rubininės vestuvės. Metinės, kurios pabrėžia karštą ir aistringą gyvenimą kartu. Pagal tradicijas, šių metinių proga į vestuvinius žiedus įstatomi rubinai, bet dabartiniais laikais visai priimtina atnaujinti žiedus, tik šį kartą – su šiuo brangakmeniu. Tai itin iškilminga šventė, kurią švęsti būtina. Šventėje dalyvauti turi visi artimiausi giminaičiai.
* Dovanos – itin didelės ir brangios.

50 – vestuvių metinės – Auksinės vestuvės 

Bene didžiausia šventė, akcentuojanti, jog pora kartu nugyveno net puse amžiaus! Tai tikrai yra didžiausia metinių šventė, į kurią kviečiami praktiškai ir visi artimi draugai. Ypač reikia akcentuoti, kad šios šventės metu turi dalyvauti ne tik anūkai, bet ir proanūkiai.
* Dovanos – aišku, kad aukso dirbiniai.

Sending
User Review
5 (1 vote)