Anglų buldogas yra ikoninė ir atpažįstama šunų veislė, žinoma dėl savo stambaus sudėjimo, maždaug 40 cm ūgio ir 23 – 25 kilogramų svorio. Šis mylimas gyvūnas turi turtingą istoriją, pirmą kartą kilęs iš Anglijos XVI amžiuje kaip agresyvus darbinis šuo, naudojamas mūšiuose ir fermose.

Tačiau šiais laikais anglų buldogai daugiausia laikomi augintiniais dėl savo draugiško elgesio, nors jie vis tiek gali turėti gana užsispyrusią pusę! Šie pūkuoti draugai taip pat nereikalauja daug priežiūros, tiesus kailis yra lengvai prižiūrimas ir reikalauja minimalaus šukavimo – puikiai tinka ieškantiems ilgalaikio draugo.

Anglų buldogo sveikata

Anglų buldogasAnglų buldogai yra žinomi dėl savo draugiškų asmenybių ir unikalios, raukšlėtos išvaizdos. Šunų savininkai gali tikėtis, kad šių ilga ilčių sveikata bus vidutinė tokio dydžio veislei, nors laikui bėgant gali iškilti kai kurios galimos medicininės problemos, pvz., kvėpavimo sunkumai, šilumos smūgiai ir sąnarių problemos. Kalbant apie temperamentą, anglų buldogai laikomi švelniais ir meiliais gyvūnais; tačiau jie gali būti įtartini ar net priešiški kitiems gyvūnams.

Siekiant užtikrinti, kad jūsų buldogas išliktų geros sveikatos ir geros nuotaikos, svarbu tinkamai maitintis ir reguliariai mankštintis, taip pat tinkamai pradėti kuo anksčiau bendrauti su naujais žmonėmis ir gyvūnais. Su reikiama meile ir rūpesčiu anglų buldogas tikrai atneš daug džiaugsmo bet kuriuose namuose.

Anglų buldogas – pasiduodantis dresūrai

Šunų dresūra yra esminė naminio gyvūno dalis ir ypač svarbu kalbant apie anglų buldogus. Šunų dresūra išmokys jūsų šuniuką tinkamai elgtis, užmegs ryšį tarp jūsų ir jūsų augintinio ir galiausiai sukurs stipresnį ryšį tarp jūsų. Kalbant apie anglų buldogų mokymą, geras atspirties taškas yra suprasti jų fizines galimybes ir pastiprinimo tipus, į kuriuos jie geriausiai reaguoja.

Apsvarstę šiuos veiksnius, galite pradėti nuo pagrindinių komandų, tokių kaip sėdėti ar gulėti, ir toliau remtis sudėtingesnėmis komandomis, kai jūsų šuniukas jau ima vis labiau pasiduoti dresūrai. Dresuojant bet kokios rūšies veislę šunų saugumas visada turėtų būti svarbiausias dalykas ir įsitikinkite, kad yra imamasi būtinų veiksmų, kad užtikrintumėte optimalų jūsų ir jūsų augintinio saugumą.

Anglų buldogas –  mityba ir mankšta

Šunų mityba ir mankšta yra svarbiausia šunų, ypač anglų buldogų, sveikatai ir ilgaamžiškumui. Maitindami savo pūkuotą draugą, pasirūpinkite aukštos kokybės maistu, kuriame pirmieji ingredientai yra gyvūnų mėsa. Sudedamosiose dalyse taip pat turėtų būti ribotas kiekis krakmolo, pavyzdžiui, kukurūzų ar kviečių, be pridėtinio cukraus ir visiškai jokių dirbtinių ingredientų ar šalutinių produktų.

Kalbant apie mankštą, sukurkite nuoseklią kasdienių pasivaikščiojimų ir žaidimo su šunimi rutiną. Taip pat būtinai įtraukite tam tikrą psichinę stimuliaciją interaktyviais žaislais ar komandomis. Apribokite aerobinę veiklą, pvz., bėgimą, nes tai gali padaryti pernelyg didelį spaudimą gyvūno sąnarių sveikatai dėl jo dydžio. Tinkama mityba ir pratimai, pritaikyti jų veislės poreikiams, leis jums ilgiau džiaugtis sveiku ir laimingu anglų buldogo draugyste!

Anglų buldogo pagrindiniai duomenys:

Buldogo gyvenimo trukmė: 8 – 10 metų

Charakteris: Savanaudis, Paklusnus, Draugiškas, Visuomeniškas

Svoris: Patelė: 18–23 kg, Patinas: 23–25 kg

Ūgis: Patelė: 31–40 cm, Patinas: 31–40 cm

Spalvos: Balta, Smėlio spalva, Baltai margas, Gelsvai margas, Rudai baltas

Kilmės šalis: Jungtinė Karalystė

Originalus pavadinimas: Canis lupus familiaris