Socialiniuose tinkluose ir forumuose turbūt ne kartą matėte įvairias juokingas nuotraukas ar kažkokius vaizdo įrašus, kuriais dalinasi „prikolų” tipo svetainės? Žinote, kad iš jų, tų juokelių svetainės uždirba pinigus? Pats prieš kelis metus turėjau ne vieną juokelių svetainę, kurioje talpinau „memus”, juokingas nuotraukas ir t.t. Uždarbis tenkino, nes ir lankomumas būdavo gana nemažas – apie 15 000 – 20 000 unikalių per dieną. Esmė tame, kad didžioji dalis to lankomumo buvo iš turimų Facebook fanų puslapių. Jų buvo berods 5. Bendras fanų skaičius buvo ~120 000. Uždirbti pavyko gana neblogai – per dieną nuo 50 iki 100lt ar daugiau. Visas tokių svetainių pelno gavimo principas paprastas – įdedi juokingą nuotrauką ir pasidalini tuose fanų puslapiuose. Žmonės dalinasi (dažniausiai vaikai) tomis nuotraukomis, todėl į svetainę ateina lankytojai. Kuo juokingesnis „prikolas”, tuo daugiau žmonių jį pamato. Čia ir prasideda pajamų generavimas.

Prikolų puslapiai uždirba iš reklamos tinklų Google Adsense, Adclick ar SmartAD.

prikolu puslpiaiTokių „prikolų” svetainių naujienos paprastos – tai juokingos nuotraukos, memai, troliai. Kaip minėjau – uždirbama iš reklamos, bet čia didžiausias niuansas yra tas, kad turėti tokį puslapį yra rizikinga. Pavyzdžiui, jau gana senokai Google „perėjo” per tokias svetaines ir užbanino didžiąją dalį jų. Tada nemažai tokių svetainių administratorių prarado savo sukauptu pinigus – jie nebuvo išmokėti. Laimei – aš tarp tų žmonių nepatekau. Užbaninti buvo tie, kurie Google reklamas talpino per daug arti tų nuotraukų – tai klaidindavo lankytojus ir dažnas jų tas reklamas paspausdavo netyčia. Iki šiol galioja tos pačios taisyklės.

Juokelių svetainės bus legalios tol, kol jos neturės menkaverčio turinio.

Viena didžiausių priežasčių, kodėl buvo blokuojamos tokios svetainės – nenaudingas turinys skaitytojui. Visą naujieną sudaro tik viena nuotrauka t.y. jokio teksto. Būtent tai yra netinkamas turinys Google reklamų talpinimui. Net ir lietuviški reklamos tinklai nenoriai priima tokias svetaines. Žinoma, kai kurie dar uždirba iš tokių svetainių – naudoja SmartAD tinklą, kuris moka pinigus ir už paspaudimus, ir už reklamos parodymus.

Kopijuotos nuotraukos taip pat sukelia problemų naudojant Google Adsense.

Ne ką mažesnė problema su tokiomis svetainėmis – kopijuotas turinys. Prikolų tipo svetainės neturi jokio unikalaus turinio – memai imami vos tik atradus, dauguma svetainių deda tuos pačius „bajerius”, o tai priežastis kodėl gaunamas banas iš Adsense. Tas pats ir su anekdotais – dažniausiai jie yra keliami copy/paste principu.

Jeigu norite kurti prikolų svetainę – darykite viską kaip priklauso.

Jeigu tokio tipo svetainėje norite dėti Googe Adsense reklamą, jums reikia kurti kokybišką puslapį. Pats esu išbandęs keletą pakeitimų – jie praėjo visas taisykles, nes Google svetainę patvirtino ir leido naudoti reklamą.

Mano patarimai kaip reikėtų elgtis kuriant prikolų svetainę:

  • Nekopijuokite nuotraukų iš kitų svetainių – perdarykite jas. Visus komiksus, anekdotus geriau verskite iš anglų kalbos, bet jokiu būdu neverskite pažodžiui ar su vertėju.
  • Kiekvieną nuotrauką/memą/YT video aprašykite bent 100 žodžiu tekstu ar kiek mažiau. Žinoma, tas teks turi būti unikalus. Taip sudarysite kiek kokybiškesnės svetainės įvaizdį.
  • Jokiu būdu nedėkite reklamų per daug arti nuotraukų ar vaizdo įrašų, nes gausite ban’ą. Reklamas dėkite taip, kad skaitytojas/lankytojas suprastų, kad tai reklama.
  • Svetainė turi atrodyti patraukliai – neprikiškite visokių pop-up reklamų.

Ar verta tokią svetainę kurti? – jeigu turite nemažą kapitalą, kurį skirsite FB panų pirkimui, tada taip. Aišku, darbo taip pat teks skirti nemažai. Bet, jeigu ieškote greitų ir lengvų pinigų be didelių investicijų, manau, kad neverta kurti tokio puslapio.

Palikite komentarą

Your email address will not be published