Norite pradėti užsiimti kažkokia veikla, bet svarstote ar verta pradžioje tą veiklą registruoti mokesčių inspekcijoje? Jeigu tai paslaugų sritis – taip, jeigu prekyba – irgi taip. Pirmiausia, tai yra mano nuomonė, su kuria galite nesutikti. Visos veiklos, manau, turi būti įregistruotos dar prieš pradedant jas vykdyti. Priežasčių kodėl taip galvoju yra kelios. Ko gero pagrindinė būtų – rizika. Niekas nenori rizikuoti būti pričiuptas mokesčių inspekcijos dėl mokesčių slėpimo – tai atsiliepia ir ateityje. Be to yra dar kelios priežastys.

Jeigu jūs ketinate teikti paslaugas, jūs nesužinosite kaip iš tiesų jums seksis, jeigu veikla bus neteisėta.

Dauguma galvoja, kad pačioje pradžioje „neapsimoka” registruoti veiklos, nes neaišku kaip eisis. Neva pirmiau galima užsiimti nelegaliai, o jeigu pasiseks – registruoti veiklą. Savu kailiu patyriau, kad tik įregistravus veiklą galima sužinoti tiksliai kaip seksis. Visų pirma – nelegaliai teikiantys paslaugas sulaukia gerokai mažesnio susidomėjimo, o kai kurie išvis jo nesulaukia. Pavyzdžiui, jeigu dėsite skelbimą kokiame Versliukai.lt, tai ko gero kiekvienas susidomėjęs jūsų paslaugomis norės gauti sąskaitą faktūrą – kaip gi ją pateiksite, jeigu veiklą vykdote nelegaliai? Pasakysite, kad sąskaitų neišrašinėjate, o klientas supras, kad jūs nelegalas, o tai reiškia tik vieną – „Ate!” Jeigu norite sužinoti ar tikrai pavyks uždirbti iš savarnkiškos veiklos – registruokite ją iškart ir skelbimuose ar kur kitur pabrėžkite, jog jūs veiklą vykdote teisėtai ir išrašote sąskaitas faktūras.

Mokesčiai nėra tokie dideli, o nepasisekus – jų visai nebūna!

veiklos iteisinimasČia daugelis galvoja, kad  įregistravus veiklą, mokesčius reikia mokėti net jeigu to pelno nėra. Tai yra bobučių pasakaitės, nes individualią veiklą pagal pažymą vykdantys asmenys mokesčius moka nuo pelno, o jeigu jo nėra, tada kokius mokesčius mokėsite? Tai reiškia, kad jeigu veikla bus nuostolinga arba nepelninga, arba uždirbanti tik ant PSD, jūs vis tiek išlipate sausi. Sveikatos draudimą jūs mokėsite bet kokiu atveju. Jeigu jūs nelegaliai vykdysite veiklą, ir tarkime – būsite užsiregistravę darbo biržoje, jums tą PSD išskaičiuos, kai LDB sužinos, jog veikiate nelegaliai. Žinoma, čia prisidės ir VMI baudos.

Jeigu veiklą vykdysite nelegaliai – užteks vienos konkurentų žinutės į VMI.

Nelegalia veikla užsiimantys asmenys greitai yra įskundžiami mokesčių inspekcijai. Tai galima padaryti internetu. Paprasčiausiai, jūs gausite baudą, privalėsite sumokėti nuslėptus mokesčius ir ko gero VMI patikrins jūsų visus banko išrašus iš paskutinių kelių metų – tada bus dar liūdniau.

Palikite komentarą

Your email address will not be published