Affiliate programos leidžia paprastiems žmonės uždirbti pinigus gaunant komisinius už atvestą pirkėją. Šios programos dažniausiai yra naudojamos turint kažkokią interneto svetainę. Joje kiekvienas svetainės savininkas gali talpinti kažkurios el. parduotuvės ar paslaugų teikėjo sugeneruotą reklamos kodą. Tai gali būti, kad ir paprastas reklaminis skydelis, tačiau esmė tame, kad per tą reklamą atėjęs žmogus nurodo prekių ar paslaugų pardavėjui, jog jis atėjo per tam tikro asmens nuorodą/reklamą. Taip yra suprogramuojamos sistemos, kurios registruoja svarbiausią informaciją. Jeigu pirkėjas nuperka kažkokią prekę, tada tas žmogus, per kurio reklamą atėjo tas pirkėjas, gauna kažkokį procentą nuo pardavimo. Tai gali būti fiksuotas mokestis arba tam tikras procentas nuo pirkėjo išleistos sumos. Affiliate marketingą galima priskirti prie laisvai samdomų pardavimų vadybininkų veiklos.

Naudojant affiliate programas, uždarbis gali būti skaičiuojamas įvairiai.

affiliate programosKaip minėjau, jums gali būti mokamas kažkoks procentas nuo nupirktų prekių. Pavyzdžiui, jeigu per jūsų patalpintą reklamą atėjo pirkėjas ir toje el. parduotuvėje nusipirko kažką už 1000 eurų, tada jūs galite gauti kažkokį procentą nuo pardavimo. Tarime, affiliate programa gali duoti 10 procentų nuo pirkėjo išleistos sumos, o tai reikštų, kad jūsų uždarbis būtų 100 eurų. Viskas priklauso nuo programos. Yra tokių, kurios moka ir fiksuotą mokestį. Pavyzdžiui, Lietuvoje fiksuotus mokesčius moka greitųjų kreditų bendrovės – jos siūlo pinigus už atvestą klientą, kuris paima paskolą, o kartais moka ir vien tik už registraciją. Pavyzdžiui, Credit24.lt turi affiliate programą, kurios metu, už atvestą naują klientą, kuris paima paskolą, yra sumokamas 32 eurų mokestis tam, kad kuris tą klientą atveda. Kitos programos moka ir už registracijas, bet nereikėtų tikėtis didelių sumų už jas.

Turint interneto svetainę, pelną jums gali generuoti lankytojai iš paieškos sistemų.

Jeigu susiradote kažkokią kreditų/paskolų affiliate programą, siūlau susikurti interneto svetainę, kurioje talpintumėte informaciją apie kreditus bei paskolas. Tokiu atveju, jūs galbūt pritrauksite tikslinių lankytojų iš paieškos sistemų. Tiksliniai lankytojai – žmonės, kurie domisi tam tikra preke ar paslauga. Šiuo atveju, turėdami informacinę paskolų svetainę, jūs galite pritraukti lankytojus, kurie domėsis greitaisiais kreditais. Tokiu atveju, padidinsite tikimybę, jog jūsų reklaminį skydelį tas lankytojas paspaus, nes jis bus juo susidomėjęs.

Lietuvoje yra daug affiliate programų – galite naudoti tiek kreditų, tiek drabužių, tiek elektronikos prekių affiliate programas. Svarbiausias yra jas susirasti ir atsirinkti, nes ne visos dirba sąžiningai. Siūlau pasidomėti programomis www.doaffiliate.net sistemoje.

 

Palikite komentarą

Your email address will not be published